Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztbeni

    őstag

    Ha már megnyitottam a topikot, írok is bele, és a jövőben is osztok meg itt tapasztalatokat. Elsőnek a legfrissebbeket írom:

    Románia:

    Az ország területén jó a GSM lefedettség, a 3G meg csodás, de erről később. Az áraik hihetetlen jók, az itthoninak töredéke. A pentráció közel 140%. Én a Vodafone RO hálózatán voltam főleg de egy-kétszer átváltottam. Térerő nekem végig volt az úton. Érdekességként megemlíteném, hogy szerintem ez a világ mobilboltokkal legjobban ellátott országa. Zilahban egy utcán a második Orange bolt után elkezdtem számolni: egy utcában volt 5 (!) Orange bolt, és kb ennyi Voda! Hihetetlen sok, de olyat is láttam, hogy egymás közvetlen közelében (szomszéd, szembeszomszéd) 3 volt. Szinte minden kis boltban (élelmiszerbolt, trafik) árultak SIM-et.

    Szolgáltatók:

    Orange:
    Ez a piacvezető, áraik jók, GSM lefedettség helyi viszonylatban gyenge, 3G nagyon gyenge. Lefedettségi térkép (sárga a GSM, narancs a 3G):

    Vodafone:
    Második legnagyobb, jó árak vannak, nagy a GSM lefedettsége, a 3G meg egyszerűen hihetetlen: az ország 90%-át lefedte!
    Lefdettség (lila a 3G, piros a GSM):

    Cosmote:
    Harmadik ügyfelek száma alapján, a GSM nagyon jó, 3G nincs, árak a legjobbak.
    Lefdettség:

    DIGI:
    Negyedik, árak jók (főleg a net), GSM nincs, 3G jó.

    Lefedettség (rózsaszín a 3G, zöld a HSDPA):

    Zapp:

    Lefedettség:
    Világos piros a 156 kb/s-es sötét 3,1, sárga 7.2. GSM nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Új hozzászólás Aktív témák