Új hozzászólás Aktív témák

  • Klepi0

    újonc

    Üdv,
    Bizonyára a legtöbbünknél otthon hevernek különféle régi eszközök amik már nyugdíjba vonultak mert feleslegessé váltak, le lettek cserélve, vagy elromlott bennük valami.

    Főleg különféle beágyazott eszközökre gondolok, mint például egy router, modem, digitális képkeret, és mindenféle "okos" eszköz amely linuxot futtat valamilyen formában.

    Több dolog is motivált hogy ebbe belekezdjek, például az arduino programozgatásaim, linuxos ismereteim, és az elektronika iránti érdeklődésem, valamint youtube videók mint ez:[link]

    A kutakodásaimat a serial portok megkeresésével kezdtem ezen a két itthon fellelhető eszközömön.

    D-Link DSL-360R ADSL Ethernet Modem (Annex B)

    TP-Link TL-WR340GD 54Mbps Wireless Router

    az előbbi modem a linkelt videóban is megjelenik mint "könnyen hackelhető eszköz" de a serial vonalon csak egy egyszerűbb shell jelenik meg ahol ezek a modemek paraméterezhetőek. [link]

    a routeremen pedig egy még kevésbé hasznosnak kinéző shell jelenik meg, még kevésbé hasznosnak kinéző parancsokkal [link]

    Eddig ennyit sikerült elérnem vele, és itt meg is akadtam. a célom ezekkel az eszközökkel hogy megkeressem a GPIO-kat, és saját kódot futtatva és az ethernet csatlakozásukat kihasználva okos eszközökként valaminek a vezérlésére hálózaton keresztül alkalmassá tegyem. magyarul egy IOT eszköz.

    a routerre koncentrálva arra a megoldásra gondoltam hogy egy openwrt custom firmware-t tegyek rá, de a nagyon pici 2MB flash miatt nem támogatott, viszont openwrt firmware builder segítségével lehet hogy egy minimálisra lepucolt openwrt képes lenne rajta elfutni.

    tippeket, ötleteket szeretnék kérni tőletek hogy hogyan érhetném el a célom az eszközökkel, és használhatnám saját célokra :)

Új hozzászólás Aktív témák