Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz nézzbe #92 üzenetére

    Ez a siklócsapágyas megoldás mindenképp jobbnak tűnik. Ma hogy másodszor is nyomtattam végre, úgy tűnt hogy a zaj egy része a görgős hüvelyektől jön. Nem emlékszem már a videóra pontosan, a te gépeden az asztal mozog vagy a fej mozgatásával pozícionál x, y tengelyen? Mert most így képen nagyon komplikáltnak tűnik az extrudert hordozó egység, és felfogatása. Az én nyomtatómon simán rá van csavarozva egy alu profilra, amit egy menetes orsó mozgat le-fel három körvezetéken. Primitívségig egyszerű, de célszerű megoldás, egyedül a sima trapéz menetes orsót érzem nem oda illőnek, ami szemre egy darab menetes szár amit méterre lehet venni a csavar boltban. Na meg a körvezetékeket tartó fröccsöntött műanyag konzolok sem tűnnek túl precíznek, de végülis a funkciójukat ellátják. A gyenge pontnak a szánszerkezet tűnik. Nem szilárdságra, hanem a tömege sok szerintem, ahhoz képest milyen gyors mozgást kell végeznie, rengeteg irányváltással. És csak két vékony fogazott szíj mozgatja, szerintem a szíj rugalmassága a szán tehetetlenségével rontja a minőséget. Több alulemezből álló szerkezet, plusz az egyik motor is a szánnal mozog, szemre az egész mozgó tömeg van vagy két kiló. Azon gondoloodom, hogy a távoli jövőben, ha már teljesen kiismertem a nyomtató korlátait, a szán alu lemezeit ki lehetne cserélni jóval könnyebb szénszálas elemekre, acél csavarból is van benne egy maréknyi, azokat is ki lehetne cserélni alu kötőelemekre.

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák