Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Den #199 üzenetére

    Tegnapi nap tapasztalatai (lehet elkezdem ezeket blogolni):

    - mefixre ne nyomtass! Volt egy idegesítő felválásom, és úgy gondoltam itt az idő valami tapadásjavító trükköt kipróbálni. Mefixre esett a választás, mert tíz centi széles, tehát egy csíkot elég volt felragasztani, és szövet alapú, tehát feltételeztem, hogy jól tapad majd hozzá a munkadarab. Nem is tévedtem. Annyira jól tapadt, hogy nem is lehett levenni róla a munkadaraboltt. Olyan erővel kellett tépni, hogy már hajlottak a vezető rudak, de meg sem mozdult. Le kellett szedni a mefix csíkot az üvegről, de az is veszettül kapaszkodott, má féltem hogy kárt teszünk a nyomtatóban. Végül lejött de a nyomatról úgy kellett leszaggatni, és a szövet bennemaradt a műanyagban, le kellett csiszolni. Ezzel abs-t lehetne nyomtatni asztalfűtés nélkül.

    -másik tapasztalat... Az octopi nagyon frankón múködik, szépen levezényli a nyomtatást, hibátlan. Viszont, van benne egy gcode visualizer, azt ki kell kapcsolni, mert nekm nem vizualizált semmmit, de nagyon megfogta a raspit. Ez a nyomtatást nem érintette, az ment rendületlenül, de a web interfész nagyon belassult, és a timelapse funkciót nem is engedi ilyenkor használni. A másik dolog, hogy mindig eldobja wifin a hálózatot. Ez úgy néz ki vagy a fos routerünk, vagy a raspi usb wifije miatt van, mert tegnap este, rádugtam lan porton egy elfekvő wifi routert, és azon azóta is tartja a kapcsolatot, tabltről is frankón vezérlem, és sokkal reszponzivabb. Úgyhogy valszeg lecserélem a fö routerünket, már réf érik, csak lusta voltam. De a nyomtatást akkor is csinálja tovább, ha épp leszakadt a netről, az a része, nagyon stabil.

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák