Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Den #123 üzenetére

    Gondolni gondoltam, csak azt vennem kellett volna, ez meg volt otthon, kimaradt egy konyhakészítés során. Meg aztán egyébként is ez inkább csak ilyen proof-of-concept lett volna, hogy lássam le tudom-e gyártani CNC marógép nélkül az alap és tetőlemezt, pusztán oszlopos fúróval. A válasz egyébként igen, csak nagyon-nagyon-nagyon óvatosan kell mindent mérni és fúrni.

    Ja még csak annyit, hogy gép maga úgy 60 kg eddig. Nem nagyon fog ez rezonálni. Stabil is, mint az állat, pedig a rúdtartó fémek még be sem voltak csavarozva.

    Azóta már szét is szedtem a gépet, mert módosítani akartam rajta, meg eladni a jelenlegi vázat, de senki sem akarta megvenni. Rájöttem, hogy valójában nekem egy ennél sokkal kissebb gép is elég lenne gondoltam értékesítem úgy 70k körül az egészet egy hetesen (80k volt az anyagár), de még 60k-ért sem vették meg. Szóval maradt és azóta a sarokban áll, mert idő közben egy CNC marógép készítésére tettem át a hangsúlyt. Mondjuk ez még sehol sem áll, mert nem akarok úgy beleugrani, mint a 3d nyomtató készítésébe.

    Persze befejezem ezt is, azt is, csak vacilálok, hogy melyik a fontosabb. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák