Aktív témák

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szerintetek manapság milyen szoftver lehetne írni, amit el is lehet adni cégeknek, amire van kereslet?
    Édemes belefogni egy számlázó-készletnyílvántartó program fejlesztésébe?
    Ötletek kellenének.....

  • feise

    aktív tag

    válasz PetyaKmet #1 üzenetére

    1 olyan, ami beszerzi az árut, kifizeti, eladja, ad visszajárót, és közben tud pénzt nyomtatni... :)

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Az hogy mivel, tök mindegy. C++, Delphi, Java.... egyremegy. Úgysem én csinálnám egymagam. A lényeg, hogy MIT?
    Szerintetek egy olyan programra lenne kereslet, ami:
    - nyílvántartja a raktáron levő árukat
    - nyilvántartaná a vevőket
    - vonalkódot tudna nyomtatni,
    - ha a pénztárhoz viszik az árut, akkor a pénztáros vonalkódolvasóval le tudná olvasni
    - számlát is nyomtatna ( APEH engedélyeset )
    - hálózatba lennének kötve a gépek, és mindegy kliensről lehetne látni a serveren levő adatbázist.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe....

    Ötletek kellenének még, hogy mit tudjon.. De ha ilyennel már tele van a piac, akkor MIRE van igény?

  • return.value

    tag

    válasz PetyaKmet #4 üzenetére

    Az általad leírt tudású programot bármikor bemegyek a boltba és leveszek a polcról egyet. Kifizetem, kb 20.000Ft oszt annyi.

    Ha ennél olcsóbban meg tudod csinálni, akkor hajrá, ha nem, akkor másfele nézelődj. :P Amivel sokat lehet kereseni az minden ügyfélnél az egyedi fejlesztés. A dobozos termékeknek nincs komoly piaca.

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Az általad leírt tudású programot bármikor bemegyek a boltba és leveszek a polcról egyet. Kifizetem, kb 20.000Ft oszt annyi.

    Na ennek mindjárt utánanézek, hogy mennyiért és mit is kínálnak.
    Van valakinek javaslata, hogy mit kéne fejleszteni, ami el is adható?
    Van olyan aki ''bedolgozik'' kisebb cégeknek vagy multiknak? Ha igen ő mit és hogy csinálja?

    Jöhet privátba is maíl (a.p@freemail.hu). Ötleteimen én is szívesen megosztom mással!

  • thaler2

    senior tag

    válasz PetyaKmet #6 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a legjobb ötleteket leírnák...ez kábé olyan, mintha valaki elárulná hol rejti az aranyait...

    [Szerkesztve]

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz PetyaKmet #6 üzenetére

    Szvsz multik jobbára külföldről hozzák be a kész rendszert.
    Kissebb cégeket meg azzal lehet megfogni, ha minél jobban igényeikre tudod szabni a progit.
    Persze mindezt valahogy össze kell hozni a modularitással, hogy utánna másnak is el tudd adni, és legalább az alapokat ne kelljen újraírni.

    Aki hülye, haljon meg!

  • PetyaKmet

    csendes tag


    Egy számlázó-készletnyílvántartó programot milyen nyelven érdemes manapság fejleszteni, hogy el is lehessen adni?

  • róland

    veterán

    válasz PetyaKmet #9 üzenetére

    A célország nyelvén. Ha itthon akarod eladni, akkor angolra nem igazán vevők.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz PetyaKmet #9 üzenetére

    Hogyhogy milyen nyelven? Ha programnyelvre gondolsz, akkor a vevő/felhasználó nem is kellene, hogy tudja, milyen nyelven készült. Tehát azt használsz, amit akarsz, amit legjobban ismersz, vagy amivel legjobban megvalósítható az, amit akarsz.
    Szóval az eladhatóságnak szvsz semmi köze az alkalmazott nyelvhez.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz róland #10 üzenetére

    Ez meg szvsz annyira default, hogy nem is említettem...

    Aki hülye, haljon meg!

  • regent

    aktív tag

    válasz PetyaKmet #9 üzenetére

    Szerintem elööbb keress valakit akinek esetleg szüksége van valamilyen programra. Az sem baj, ha most még nem tudja hogy szüksége van rá. :)
    Ehhez kell némi ismeretség. De pl. ha egy ismeröösnek akinek van mondjuk egy kis boltja, vagy kettöö, írsz egy ilyen számlázó-nyilvántartó programot, akkor azt személyre tudod szabni. Aztán odaadhatod neki olcsóért, és azután már mindenhol máshol lesz egy müüködöö referenciád.
    De szerintem az ilyen tipusú programoknál nagyon fontos a megfelelöö háttér. Arra gondolok, hogy senki sem szereti az árukészletét, rendeléseit, számláit egy olyan programmal nyilvántartani ami nem betonbiztos (itt most nem a bugokra gondolok). Ez egy kis boltos szemével azt jelenti, hogy a cég aki fejlesztette még sok-sok évig elérhetöö lesz, és frissít-javít. èn a magam részérööl inkább fizetnék több pénzt egy nagyobb multú cégnek egy programért, mint kevesebbet néhány ifjú titánnak akik összedobtak egyet. Ami persze lehet hogy nagyon jól müüködik, de hát ki tudhatja?

    Van köztetek adószakértöö/pénzügyes? Mert az kell ám az ilyenhez.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • badamoa

    tag

    válasz róland #10 üzenetére

    Szerintem a fejlesztő programra gondolt - mint nyelv. Én szerintem olyan nyelven kell fejleszteni amiben az adott programozó vagy programozó csoport a legprofibb, a legrövidebb idő alatt képes olyan programot fejleszteni ami az adott feladatra alkalmas. Tudja javítani a hibákat, és a felmerült igényeket hamar a kívánságnak megfelelően megírni és a felhasználónak eljuttatni. Ha ezt végig gondoljuk nem is minden felel meg az adott célra esetenként. Pl. nem igazán az a lényeg hogy a divatot kövesd, hanem a cél és a felhasználás az első, valamint a profi kivitel. A felhasználót nem érdekli mivel programozol, de a végeredmény igen, Meg azt sem szereti ha azt hallja - ezt nem lehet megoldani (mert olyan meg nincs is, csak keveset tudó vagy lusta programozó) Még egy szempont: A program eredeti verziójával rendelkezned kell, mert ugye számlaképesnek kell lenni. A szomszédom lefordította ebben az esetben nem igaz, nem felel meg a törvényességnek, mivel számlát fogsz rólla adni, és a számlát adónak kell rendelkeznie az eredeti fejlesztőkészlettel hivatalosan. Ennek ára eléggé húzós is lehet, így lehet hogy ez is befolyásolja hogy mivel fejlesztesz. A felhasználónak kell e a saját program vagy adatbázis használatáért fizetni (royalti dij) vagy nem . Ez meg az árat befolyásolja. Szerintem sem érdemes olyanba fektetni a munkát, ami már kapható olcsón. (Számla progi már van 8000 ért....) Mindenféleképpen az egyedi fejlesztésű programokba kell gondolkodni, ott meg ugye első a felhasználó felkutatása, beszerzése. Nem könnyű... Én is ilyenben utazom, tehát elég nagy gond a fizetőképes partner fellelése. A többi már gyerekjáték.
    Még egy apróság. APEH engedélyes program NINCS!!! Az APEH mindent elfogad ami megfelel a törvénynek (egyébként erröl nyilatkozni is kell minden vevönek!)
    Két törvény van az 1992 LXXII törvény 13 paragrafusa (16 és 17 pont a lényeg) valamint a 24/1955 PM rendelet. Ezt kell betartani és nyilatkozatban cégszerüen aláírva átadni a program működési leírásával (teljes dokumentáció!) együtt.

    [Szerkesztve]

    Nincs más hátra - mint előre

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Persze, hogy a programozási nyelvre gondoltam. Bocsi, ha nem voltam egyértelmű.

  • badamoa

    tag

    válasz PetyaKmet #15 üzenetére

    Én Computer Associates cég Visual Object rendszerével fejlesztek.
    1. Olcsó
    2. Mindenféle adatbázissal kompatibilis. (Sql, MySQL, Meg a többi...)
    3. Még a régi DBF adatfileokat is kezeli. (Clipper indexekkel FokPro indexekkel elboldogul)
    4. Elég egyszerű, de tanulni kell (segítség az van).
    5. Visual C++ alapon lehet dolgozni, de ismeri a régi Clipperes nyelvet is (ez szerintem ehetőbb).
    6. Visualis 4 generációs fejlesztő környezet.
    7. Dolgozni meg tervezni mindennel kell. A mulkor megnéztem a Delphi féle adatbázis kezelést. Nos a formok kezelése ott sem egyszerűbb, és egy csomó rutint meg meg kell írni. Itt meg készen van egy komplett adatbázis kezelő.
    Ha érdekel irj. (badam@t-online.hu vagy/és badam@teva.hu)

    Nincs más hátra - mint előre

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Szerintem a fejlesztő programra gondolt - mint nyelv.
    Igen, bocsi, ha nem voltam egyértelmű.

    Én szerintem olyan nyelven kell fejleszteni amiben az adott programozó vagy programozó csoport a legprofibb, a legrövidebb idő alatt képes olyan programot fejleszteni ami az adott feladatra alkalmas. Tudja javítani a hibákat, és a felmerült igényeket hamar a kívánságnak megfelelően megírni és a felhasználónak eljuttatni. Ha ezt végig gondoljuk nem is minden felel meg az adott célra esetenként. Pl. nem igazán az a lényeg hogy a divatot kövesd, hanem a cél és a felhasználás az első, valamint a profi kivitel. A felhasználót nem érdekli mivel programozol, de a végeredmény igen, Meg azt sem szereti ha azt hallja - ezt nem lehet megoldani (mert olyan meg nincs is, csak keveset tudó vagy lusta programozó)

    Ennek függvényében Te milyen nyelvet javasolsz? Véleményem szerint még az is számít, hogy a felhasználónak ne kelljen semmiféle motort (pláne fizetőset) feltelepíteni-e a gépére, hogy fusson a progi.

    Egyébként utánanéztem Kecskemétem számítógépes boltokban hogy van-e ilyen avagy hasonló szoftver. Az eredmény a következő:
    Volt egyszer valaha egy kis szoftverbolt ami meg szünt... ki tudja mi miatt. Kerestem, és már nincs.
    A következő boltba (PC Doki) csak a kezüket tárták szét, hogy ''nincs'' és javasolták a Metrót.
    Irány a Metró, de azért még útbaejtettem a kékhalas (Blue Fish) boltot. Ott egy demo cédé-t kaptam, amit még nem volt időm megnézni, de állítólag egy számlázó-készletnyílvántartó program demoja van rajta.
    Irány a Metró! Na ott egy kicsit megszívtam, mert már nem engednek be napijeggyel, (eddig mindig a haverom adatait használva mentem be), de azért megszánt a fickó, és körűlnéztem. Eredmény : SEMMI!
    A következő állomás a TESCÓ volt! Ott egy olyan programot találtam 2990 forintért, ami évi 20 számlát tud csak produkálni. Tehát valami demó verzió.
    A következő állomás a Microsystem, a Skála oldalában. Ott volt egy ilyen progi de kicsit drágán : 74e + ÁFÁért adták volna.
    Innen irány a Mistral Computerworld (kiskőrút) :Itt sem volt raktáron. Megrendelésre hoztak volna, aminek az ára: 35e + ÁFA. Tovább már nem keresgéltem.
    Én nem tudom, hogy hol van 8e forintért meg 20 e forintért számlázó-raktárkészletnyílvántartó progrm, de én nem találtam ilyet Kecskeméten, tehát úgy gondolom ÉRDEMES belevágni!

    Te hogy szereztél fizetőképes partnert? Főállásba vállalkozóként csinálod? Meg lehetne ebből élni?

    Még egy apróság. APEH engedélyes program NINCS!!! Az APEH mindent elfogad ami megfelel a törvénynek (egyébként erröl nyilatkozni is kell minden vevönek!)

    Magyarul ha kész a progi átadjuk, és leírjuk egy papírra hogy a programunk megfelel ennek és ennek a törvénynek?

    Üdv: Petya

  • badamoa

    tag

    válasz PetyaKmet #17 üzenetére

    Az előbbiekben írtam hogy én CA Visual Object -t használok fejlesztésre. A haverom cége vett internetröl számlázót (kétszer) ez volt a 8000 meg a 20000-es ár. Ha gondolod utánna kérdezek a címnek. (GOOGLE :) ) Ha én írok progit a fejlesztési költségekkel számolok általában. Az ár 50 000 Ft-tól kezdődik és annyi amennyit ki tudok alkudni a partnerrel. Aszerint hogy mekkora falat a rendszer. Be kell számítani hogy a befolyt összeg adóköteles és akkor a bevétel nem egyenlő a haszonnal! Az üzletben mindenféleképpen előny a megbízthatóság (Régi ismerős magánemberek és cégek, ahová már dolgoztam valamikor, így ismernek.) Sajnos néha alábecsülöm a dolgot és több a munka, és az ár meg marad. No de még mindíg jobb mint otthon ülni és várni a sültgalambot. :) . Én számítástecnikai vállakozó vagyok. Van sok partnerem, és nekik irogatok szoftvereket (is). Szerintem megélni ebböl egy embernek elég nehéz. Nekem van egy főállásom is, így nem ez a fő jövedelmem. Talán úgy hogy van 40-50 partnered és azok negyedéves szoftverkövetést fizetnek teljes rendszerért ami egy kisválallkozásba kell, abból meg lehet élni (van ilyen ismerősöm - több év alatt alakította ki ezt a rendszert), de szerintem tisztán programfejlesztésből nehéz. Mert nem lehet az ember egyszerre fejlesztő, tervező, programozó, piackutató, karbantartó, meg marketinges szakember. Ezt egyszerüen jól nem lehet hatékonyan csinálni. Vagy betársul valahová, vagy alakít több emberrel egy vállakozást (egyéni vállakozó, bt...) de többfele kell osztani a dolgot hogy menjen. Így meg több pénzt kell keresni. Ördög kör. De ha nincs más akkor bele kell vágni. Én szerintem a tisztességes áron eladott tisztességesen és megbízthatóan működő programokra van vevő.
    Ha tényleg ennyire nincs ilyen progi, írni kell egye-egyet és kitenni néhány kissebb helyre had adják el, és osztozni a haszonon. A program nyomkövetése, meg a telepítése meg rád vár, ha valaki vesz egyet. Mindenféleképpen kell referencia hely (pl ahol megvehető add oda hogy használják ingyen - és a vevőnek mutathatja hogy mi is ilyet használunk...) Idővel kiépül a rendszer, ne türelmetlenkedj.
    A kissebb helyekre eladott rendszert ne terhelje további díj, (Ha SQL akkor MySQl vagy Microsoft SQL kistestvére (az ingyenes), vagy egy komplett adatbáziskezelő. Én ezért döntöttem a CAVO mellett. (Lásd fentebb). Nem egyszerű, kavar egycsomót néha (mert mivel nincs probléma?). Én mindenfélét próbáltam már. Dolgozni gondolkodni és egyedit alkotni mindíg munka, bármivel csinálod. De azt profin meg kell tanulni, mert a felhasználói kérések elképesztőek néha, de meg kell őket oldani. Ettől szép/jó/megbíztható az egyedi programfejlesztés. AZ APEH részére valóban ennyi leírom és betartom azt amit leírtam (de azért tudjad, hogy mi van abban a bizonyos törvényben, és tart is be - mert ha nem téged vehetnek elő!) Ha tudok segíteni keress meg az e-mailom fentebb... --- Badam

    Nincs más hátra - mint előre

  • badamoa

    tag

    válasz PetyaKmet #15 üzenetére

    Egyet már találtam INGYENES: Számadó freeware program.
    [link]
    Kereskedek még....

    Nincs más hátra - mint előre

  • badamoa

    tag

    Itt a 8000 Forintos Digitális számlatömb... [link]

    Itt meg a 9900 meg 14900 Ft-os PC szamlazo: [link]

    Látogassd meg az ugyviteliszoftver.lap.hu oldalt is! Ennyit az árról. Nehéz a verseny :(

    [Szerkesztve]

    Nincs más hátra - mint előre

  • PetyaKmet

    csendes tag

    válasz badamoa #18 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólásodat!
    Sokat segítettél, de ment e-maíl is néhány kérdéssel, amit itt a fórumba már részben megválaszoltál.:)
    Asszem elkezdem megtanulni. De indítok egy újabb topicot is, aminek valami ilyesmi lesz a címe: ''Kész szotver értékesítése'' Hátha innen is megtudok valamit.
    Ezen a szotverkövetésen mit értesz?

  • badamoa

    tag

    válasz PetyaKmet #21 üzenetére

    Még egy ingyenes....[link]
    Szoftverkövetés: Bevált szokás hogy a partnerek a megvásárolt programot kifizetik (vagy ingyenesen kapják) de havi, negyedéves, féléves, éves intervallumokban a szoftverfejlesztőtöl megkapják a folyamatosan továbbfejlesztett - esetleg javított verziókat. Igy nem kell egyszerre sokat fizetni (pl 5000 Ft/negyedév) de mindíg a legfrissebb progi áll rendelkezésre. Különösen jó, ha olyan adatokkal tudod terjeszteni amit folyamatosan lehet bőviteni vagy napra készen tartani. Igy a vevő is meg a fejlesztő is jól jár, ha optimális szerződést köt. Persze csak akkor igaz a dolog, ha tényleg kap minden alkalommal valami újat is, mert akkor ér meg ugye. Egy sima számlázót azért nehéz lenne így értékesíteni, de sok minden mást lehet. Szoftver úgyben keress meg.....

    Nincs más hátra - mint előre

  • regent

    aktív tag

    válasz badamoa #22 üzenetére

    Azért csak lehet egy számlázóban is ilyet eladni. Mert ugye szinte napról napra változnak a jogszabályok, éppen mennyit lehet elszámolni, visszaigényelni stb. Ha én vennék egy ilyen programot, nekem nagy megnyugvást jelentene, hogy tudnám, a programom negyedévente mindig a legfrisebb jogszabályok alapján dolgozik. èppen azért, mert halvány göözöm sincs az éppen aktuális apró betüüs szabályokról. De ha nekem nincs a programnak legyen.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Aktív témák