Aktív témák

  • PetyaKmet

    csendes tag

    Szerintem a fejlesztő programra gondolt - mint nyelv.
    Igen, bocsi, ha nem voltam egyértelmű.

    Én szerintem olyan nyelven kell fejleszteni amiben az adott programozó vagy programozó csoport a legprofibb, a legrövidebb idő alatt képes olyan programot fejleszteni ami az adott feladatra alkalmas. Tudja javítani a hibákat, és a felmerült igényeket hamar a kívánságnak megfelelően megírni és a felhasználónak eljuttatni. Ha ezt végig gondoljuk nem is minden felel meg az adott célra esetenként. Pl. nem igazán az a lényeg hogy a divatot kövesd, hanem a cél és a felhasználás az első, valamint a profi kivitel. A felhasználót nem érdekli mivel programozol, de a végeredmény igen, Meg azt sem szereti ha azt hallja - ezt nem lehet megoldani (mert olyan meg nincs is, csak keveset tudó vagy lusta programozó)

    Ennek függvényében Te milyen nyelvet javasolsz? Véleményem szerint még az is számít, hogy a felhasználónak ne kelljen semmiféle motort (pláne fizetőset) feltelepíteni-e a gépére, hogy fusson a progi.

    Egyébként utánanéztem Kecskemétem számítógépes boltokban hogy van-e ilyen avagy hasonló szoftver. Az eredmény a következő:
    Volt egyszer valaha egy kis szoftverbolt ami meg szünt... ki tudja mi miatt. Kerestem, és már nincs.
    A következő boltba (PC Doki) csak a kezüket tárták szét, hogy ''nincs'' és javasolták a Metrót.
    Irány a Metró, de azért még útbaejtettem a kékhalas (Blue Fish) boltot. Ott egy demo cédé-t kaptam, amit még nem volt időm megnézni, de állítólag egy számlázó-készletnyílvántartó program demoja van rajta.
    Irány a Metró! Na ott egy kicsit megszívtam, mert már nem engednek be napijeggyel, (eddig mindig a haverom adatait használva mentem be), de azért megszánt a fickó, és körűlnéztem. Eredmény : SEMMI!
    A következő állomás a TESCÓ volt! Ott egy olyan programot találtam 2990 forintért, ami évi 20 számlát tud csak produkálni. Tehát valami demó verzió.
    A következő állomás a Microsystem, a Skála oldalában. Ott volt egy ilyen progi de kicsit drágán : 74e + ÁFÁért adták volna.
    Innen irány a Mistral Computerworld (kiskőrút) :Itt sem volt raktáron. Megrendelésre hoztak volna, aminek az ára: 35e + ÁFA. Tovább már nem keresgéltem.
    Én nem tudom, hogy hol van 8e forintért meg 20 e forintért számlázó-raktárkészletnyílvántartó progrm, de én nem találtam ilyet Kecskeméten, tehát úgy gondolom ÉRDEMES belevágni!

    Te hogy szereztél fizetőképes partnert? Főállásba vállalkozóként csinálod? Meg lehetne ebből élni?

    Még egy apróság. APEH engedélyes program NINCS!!! Az APEH mindent elfogad ami megfelel a törvénynek (egyébként erröl nyilatkozni is kell minden vevönek!)

    Magyarul ha kész a progi átadjuk, és leírjuk egy papírra hogy a programunk megfelel ennek és ennek a törvénynek?

    Üdv: Petya

Aktív témák