Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lizander

    csendes tag

    Üdv! Új router vásárlása előtt állok de mivel már befürödtem 1-2 routerrel és 1-2 ismerősöm dettó ezért előbb kikérném a véleményeteket is. Alapvetően sima netezésre lenne a router, 1 asztali géphez (ami kábellel lenne csatlakoztatva a routerhez), 2 laptophoz és 2-3 telefonhoz kellene a Wifi része. A fő szempont, hogy az egész házban jó jelerősséget nyújtson a router, minél gyorsabb legyen a wifis eszközökön is a net, és megbízhatóan működjön. A lakás amibe kéne: 65nm2, panel, 1 szintes, vasbeton falakkal, amivel bizony pár routernek meg is gyűlt a baja. A netem sebessége: 100/50, de fejlesztés elképzelhető, ezért is lenne jó egy olyan darab, amiben van még tartalék. Torrentezés+letöltés az asztali gépen megy, a wifis eszközök alap netezésre+kommunikációkra vannak (pl.: Viber).

    Két típust néztem ki:
    Asus RT-N15U - belső antennás, páran azt ajánlották, ezt ebbe a lakásba ne vegyem
    TP-Link TL-WDR3600

    Vélemény a 2 jelöltről? Esetleg más ajánlása (keret max 15k)?

    Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

  • Lizander

    csendes tag

    Köszönöm a válaszokat Benőke és Kali! Bocsi a béna kérdésért, de kezdő vagyok: azt honnan tudom eldönteni, hogy egy eszköz támogatja-e a dual band-et? :S És ebből a 3600-as routerből nem lehet ki-be kapcsolni, hogy pl csak a 2.4 vagy a 5Ghz menjen egyszerre?

    Őszinte leszek, az előző 2 routerem TP-LINK volt, és nagyon nem voltam velük megelégedve (1-2 év után szakadozó net, behaló webes beállítási felület, volt hogy behalt a router is 2-3 napra, hiába reseltem, aztán megint jó lett, stb...). Ezért szívesen elkerülném ezt a márkát, ha lehet, de sajnos a keret nem hagy nagy mozgásteret, csak ezt az ASUS N15U-t találtam. Ezért volt ez az első gondolatom.

    A másik dolog, ez a TP-LINK 1043ND v2, amit ajánlottatok, megnéztem több boltban is, ahol rendelnék, de nem nagyon van arról infó, hogy ez most v2-es... és azt olvastam, hogy a verziószám fontos :) Ezért nem tudom, hogy azzal próbálkozzak-e, kitudja milyen verziót kapnék.

  • Lizander

    csendes tag

    Sajnos nem fér már bele :( Tudom, hogy azok nem dual band-esek, a TP-Link TL-WDR3600-asra gondoltam, mert még azon is gondolkoztam :)

    Kali: Az első routerem tényleg nagyon régi volt, de a 2. routerem egy TL-wr940n volt, az sztem nem olyan régi (vagy igen? :O ). Köszönöm, így már, hogy tudom, az sötét (úgy látom sötét kék a színe a V2-es tl-wr1043nd-esnek), így egyenlőre ez a befutó jelenleg :) Bár azért gondolkozok még a TP-Link TL-WDR3600-on is, így hogy tudom, hogy lehet állítani milyen jelen sugározzon. Ehhez még 1 hülye kérdés: "ezért a külső antenna osztott a két sávra" - erről az lenne a kérdésem, hogy ha beállítom, hogy pl csak 2.4 Ghz-en menjen, akkor ezek alapján csak a külső antenna "fele kapacitáson" működne? :D Ergó teljes értékű 2.4Ghz-es router lenne, vagy csak egyszerűen kikapcsolná az 5Ghz-es felét? Bocsi a hülye kérdésért mégegyszer :D Mert akkor így igazából nem lenne semmi "áldozat", ha nem lenne jó egyik freki, akkor nyomhatnám 100%-on a másikon, így csak a lehetőségeim bővülnek :) Jah igen, és még 1 kérdés: ha egyszerre 1 frekin sugároz (2.4 vagy 5) akkor is olyan eszköz kell hozzá, ami a Dual-Band-et tudja? vagy akkor már nem kellene hozzá ez a tudás? :)

    Köszi előre is a válaszokat és még egyszer bocsi a noob kérdésekért :)

  • Lizander

    csendes tag

    válasz Jedster #37311 üzenetére

    Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget, ajánlásokat :) Azt hiszem akkor, hogy a 1043NDv2-t fogom választani én is :) Meg látom van valami wifi speed boostja is, az is érdekes lehet :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák