Új hozzászólás Aktív témák

  • $atirka

    senior tag

    Köszönöm Nektek a válaszokat, gondolkodtam azóta, nézegettem a lehetőségeket és a számokat...
    Ettől függetlenül elég gyér a banki alapismereteim, mondhatni szégyellhetném magam, hogy vállalkozó létemre nem vagyok képben.
    Azóta kissé beleástam magam, már kezdek tisztában lenni egy-két alapfogalom jelentésével, mondhatni megvilágosodtam itt a 21. század derekán, hogy jéé van olyan, hogy Revolut és Curve :Y :B
    Be is regisztráltam mind2 helyre, igényeltem is a hozzá tartozó kártyákat, még Revo junior kártyát is kértem a távoli gyerekemnek, ami pont jókor jött. Össze is kapcsoltam a kártyákat, ahogy kell, már csak egy terminál kéne...
    POS terminál:
    Közben azt találtam ki, hogy kezdésnek megpróbálnám valamelyik legolcsóbb, nyomtató nélküli terminált. Mégis megkockáztatnám, hogy elhagyom a nyugtát, elvileg, ahogy írtátok, leginkább az akkor kellhet, ha elutasításra kerül a tranzakció. Ha kell, elküldöm sms-ben, vagy email címére, vagy amit írtatok is, hogy saját emailre küldöm és itt helyben kinyomtatom neki, a legrosszabb esetben. Elvégre ez a ritkábbik eset, hogy erre szükség lenne. Ha meg később bebizonyosodik, hogy ez tévedés volt, akkor bukok ~12 ezret és veszek egy jobbat. Addig meg tapasztalok...Most még úgysem kötelező, ha nem tetszik beszedem és nem használom.

    Most már csak az a kérdés, hogy Sumup vagy MyPos!
    Nem tudok dönteni!
    A Sumup egyszerűbbnek tűnik és talán olcsóbbnak, mivel az a saját bankszámlámra utal, hátránya, hogy 3-5 MUNKANAP (USA és Németország függő is, tehát az ottani munkaszüneti nap is számíthat, ahogy olvastam), míg a számlámra utalják a pénzem. Ja meg kell mobiltelefon is a használatához, ami kényelmetlen LEHET.
    A MyPos viszon önálló (a legolcsóbb is), ingyenes 3G adatkártyával el van látva, a hozzá adott bankkártyára utal (Ami viszont azonnal felhasználható!!!), hátránya, hogy elég magas költségekkel operálnak, ha mondjuk külső számlára szeretnék utalni (1025,70HUF-tól/tranzakció, ATM felvét: 675 HUF tranzakciók ≤ 300 EUR,
    1 350 HUF tranzakciók > 300 EUR).
    Szóval még csak erősen sejtem, hogy miről is szól a Revo és Curve, de erősíts meg KTU kérlek, hogy a MyPos-hoz adott üzleti(?) kártyával meg tudom futni azokat a köröket ezekkel, hogy jobban járjak?
    Ha nem, akkor inkább Sumup lesz és kivárom a lassú utalást...

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült... :R

    "Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

Új hozzászólás Aktív témák