Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Kezdek elveszni 3 monitor között... :B
    U2412M-et cserélném, főként képszerkesztésre használnom. Sajna színátmenetek nem az igaziak, és úgy tűnik a wide gamutos irányba kéne nézelődnöm, a (használt) 2410 és 2711 az elsődleges kiszemelt, illetve 2713HM van még a dobogón. AMD APU-ról HDMI-n hajtanám.

    Eltekintve attól, hogy megszüljem mit akarok; jó-e lemondani a 16:10ről (amit szeretek, fotókhoz teljes képen kellemesebb, bár az infó/szerkesztő panel szinte mindig nyitva van mellette :DDD ) és akarok-e 0,23as pixelsűrűséget (azaz 125%os nagyítást a win7-ben; mert 0,27-el minden natív méretű lehet, böngészőktől az összes programig. Nem tűéles, de kényelmes és problémamentes.) Amennyiben azonos a tudásuk, lásd lentebb...

    Ami kicsit 'megakasztott' 1-2 helyen ahogy fejtegetik hogy most jó-e igazán a wide gamut. Ritkán nyomtatok képet, a kimenet srgb jpg szokott lenni, és sokszor a 'bemenet' is. Itt jönne jól fotós/monitoros tapasztalat hogy most a WCG tábornak van igaza mert beszarás milyen színek és színátmenetek lesznek végre, vagy az ellentábornak, hogy úgyis az srgb a sztenderd, csalfa, 'valóságtól' elmászó színeket látni WCG monitoron... (ACD See Pro8 és LR-ot használok).

    Olvasok már kígyót békát, hogy a 2410/2711 natív 10bites(12es processz)/8 bit+AFRC-es (16,7m színes), csak a 3011 natív 10bites; mindkét monitorra mindkét verziót olvasni, eleinte röhögtem rajta, de már inkább degesít hogy nem tudom hol van biztos infó. :U Perszem 8bit+frc is jobb mint a mostani 6+frc, de 8 bit vs 8-bit+AFRC között nem tudom van-e gyakorlatban annyi difi, hogy megérje az utóbbit választani (azonos pénzért fiatalabb, garis a 2713HM, pivotos és 3.0-ás az usb hub-ja).

    Ha tudnátok egy kis fényt gyújtani az éjszakában azt megköszönném :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák