Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok!
    Idővel vennék egy HD5770-et, és ez mellé szeretnék majd a jelenleginél nagyobb monitort. Kérdésem az lenne, hogy az 1680x1050-es felbontás mellé hány colos monitort érdemes venni, hogy a képpontsűrűsége ugyanolyan/ugyanakkora maradjon mint egy 17" monitoron az 1280x1024-es felbontásban? Itt arra gondolok, hogy pl. ugyanaz az 12xx felbontás egy 19" monitoron csúnyább [számomra] a nagyobb pixelek miatt, mint egy 17" monitoron. Tehát az 16xx felbontásnál nem szeretnék "pixelnyúlást" tapasztalni, csak nem tudom, hogy ehhez mi lenne az ideális monitorméret.

    Nézegettem a 22"-osokat, de azoknak ahogy néztem többnyire 1920x1080-as felbontásuk van, az meg már valószínűleg erős lenne a leendő videokártyámnak. Áh, nem értek hozzá. :B

    Sok filmre, sok játékra, sok szövegolvasásra lenne, s szeretnék az "olcsóbb" kategóriából, de lehetőleg a jobbik fajtából [legyen szép a látvány]. Tervezett keret rá max. 40-50k [de inkább 40k felé hajlanék] lenne, ha tudnátok ajánlani valamit, megköszönném!

    Más: Sok helyen olvastam, hogy van ez a TN panel, és manapság már nem ajánlott ilyet venni... Röviden ez mit takar, miért nem jó, honnan tudom, hogy az adott monitor TN paneles v. sem [másmilyen]? Vagy hagyjam az egészet, mert nincs számottevő különbség?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák