Aktív témák

  • Bunyec

    tag

    Sziasztok! Vettem egy Sennheiser PC-155 fejhallgatót. Nagyon szuper, annyi a kérdésem hogy a mikrofont hogy tudom beüzemelni, mert azt nem érzékeli a gép. Vistám van.
    Köszi

  • Sn00k

    veterán

    Hi!

    Akarok venni egy új fülest. Néztem logitechet, de nem találtam számomra megfelelőt...
    Ami fontos :
    Vezeték nélküli legyen, bár nem tudom ezek mennyire jók hangtéren...
    legyen rajta mikrofon, vékony legyen ne nagy párnás, mert abban megsűl a fülem...

    Gamézáshoz lenne elsősorban.

    THX!

    3njoy the Lif3

  • Xbean

    tag

    Sziasztok!

    Engem is vezeték nélküli füles érdekelne.
    Ami fontos hogy legyen rajta jó minőségű mikrofon is, mert sokat beszélgetek az ismeröseimmel a neten.

    Találtam egy ilyet:
    [link]

    Erröl mi a vélemények? Van olyan jó mint a vezetékes társai?

  • Fricó

    aktív tag

    Motorola HT820
    bluetooth fejhallgató
    mobil telóhoz kellene

    ilyet használt már valaki?
    milyen a hangzása?

  • Sn00k

    veterán

    válasz Xbean #1505 üzenetére

    Hi!

    Ez jónak tűnik, ilyet bevállalnék én is... de hiába keresek üzletett, sehol nincs ilyen fejhallgató:(

    [Szerkesztve]

    3njoy the Lif3

  • LGA 911

    tag

    Sziasztok!

    Főleg könnyűzenéket szoktam hallgatni pop rock metal elég vegyesen mindent a nagyon elborult zenéket már nem sztem itt most főleg a láncravert rockbandákra gondolok.

    Egy elég perverz jelenség vagyok aki a mély tartományonkban látja a znehallgatás örömét...

    Szeretnék egy új fülest mert a sennheiser rs 140 az efféle igényeimet nem elégíti ki.

    Én kinéztem egy fülest: sennheiser hd 265 ( http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/04196 )

    Erről azt olvastam hogy szeret magáből mély hangokat kipréselni.

    Kérlek titeket igazítsatok útba valyon jól gondolom e hogy ez a megfelelő füles számomra és ha nem ebben az ársávban ajánljatok nekem valamit.

    Köszike!!

  • LGA 911

    tag

    Vagy inkább egy HD 280?

    Ez a kettő tűnik reális alternatívának.

    Ugye?

  • KrixD

    csendes tag

    játékra kéne vmi ütös 10 k allatti headset, mikrofonnal , és jól szóljon! előre is THX a válaszokat :) :) :R

  • ent

    őstag

    Sziasztok

    Van nékem egy Ozaki 5.1 es fülesem, lassan 3 éves. A gondom, hogy van neki egy zsinórja, ami kicsit kényelmetlenné teszi számomra a használatát.

    Nagyon élvezem az 5.1 adta lehetőségeket, viszont a zsinórt el kellene felejtenem. Tudtok e vmi hasonló árkategóriájú fülest ajánlani. BT vagy rádió? Ez is kérdés.

    thx előre


    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • icons

    addikt

    Hello!
    Szeretném venni egy headsetet géphez. Mindenképpen párnás kellene, egy Azona HS-303am volt, ahelyett kaptam egy canyon cn-hps3at (vagy mi a francot, a lényeg, hogy szar, és szar).
    5ezer körül szeretnék rákölteni, és a fő, hogy kényelmes legyen és jól szóljon.
    (mellesleg régebben láttam egy olyan headsetet, aminek visszahúzható volt a mikrofonja a párnás részbe, Ph!n volt egy cikkben, de nem találtam meg, vmilyen Steel volt talán a márkanévben, de nemtudom, vki tudja meik márka volt ez? Akkár a cikk is jó lenne )

    Előre is thx!

  • Alyens

    aktív tag

    Sziaszto! AKG K416P-ről nincs valakinek véleménye???

    http://shrimpland.hu

  • Sn00k

    veterán

    kicsit halott a totyik:(

    Pedig nekem is kéne valami új frankóü kis headset gamékhoz...

    3njoy the Lif3

  • Loha

    veterán

    válasz Sn00k #1514 üzenetére

    Én egy ilyet használok egy ideje: Altec Lansing AHS-515[link] 7-8k környékén ennél jobb hangzásút nem hiszem, hogy kapsz, egy hátránya van, hogy kicsit rideg műanyagból készült, szóval nem célszerű ráülni. ;] Nekem teljesen belefér a fülem, nem nyom sehol, és normális hangerőnél gyakorlatilag semmi sem hallatszik ki a külvilág felé, ami éjszaka nagyon előnyös tud lenni. ;) Stúdió minőségűként van reklámozva, ami nem is jár olyan messze a valóságtól, mert ebben a kategóriában nem nagyon találsz 50mm-es neodymium hangszórokkal szerelt fülest.

    [Szerkesztve]

  • Dzs3ko

    tag

    Hali

    Olyan fülhallgatót keresek ami 4.0-ás vagyis quadro füles. Játékokhoz szeretném használni de nem akarok 5.1-es fülest. Jó lenne ha lenne rajta mikrofon és a mikorfonhoz némító, és esetleg hangerőszabájzó. Most nem akartam végigolvasni a topikot gonoom már van olyan aki keresett hasonló fülest.

    Üdv!

    [Szerkesztve]

  • sztyui2

    őstag

    Sennheiser HD 202-esről vélemény? Van valakinek ilyen fejese?

  • kiserika

    csendes tag

    Sziasztok!
    Holnap megyek MM-be és ott kipróbálok majd pár fejhallgatót, de gondoltam megkérdezem ti mit tudnátok ajánlani nekem?
    Zárt füles kellene, meizu E3hoz is használnám, és játékhoz pc-n (kalandjáték zenéihez stb, nem lanos fps-+hez, szóval mikrofon sem kellene.
    Várok őár tippet! Thx!
    (egy Sennheiser hd 202 jó lenne szerintetek?)

  • frankie!

    őstag

    válasz sztyui2 #1519 üzenetére

    Egy barátomnak van. Combos basszus, a közép-magas tartomány átlagos. Jól szigetelő zárt modell. Mire kéne?

  • munky

    őstag

    sziasztok!

    Trust HS-6200 5.1 Surround USB Headset-ről valakinek van valami tapasztalata?


    [kép]

    ennyit találtam róla:

    USB headset 5.1 hangzás (6 beépített) tökéletes minőségű basszus DVD nézéshez vagy játékok megszólaltatásához
    integrált mikrofon, ami megkönnyíti az online/LAN játékok használatát
    tetszés szerinti környezeti hagok és equalizer beállítás
    nincs szükség drága hangkártyára a tökéletes hangzáshoz
    EAX 2.0, DirectSound 3D, DTS kompatibilis, Dolby Digital 5.1, Dolby Stereo és Dolby Prologic II
    hangerő szabályozás, némítás
    kényelmes használat




    ez a PR szöveg jól hangzik de nekem mindennapi tapasztalatokra lenne szükségem még mielőtt pénzt adnék érte!

  • sztyui2

    őstag

    Legfőképpen otthoni zenehallgatásra és filmnézésre kellene

  • péter007

    senior tag

    hy mindenkinek

    most tervezem egy sennheiser hd202 vásárlását
    kérdésem lenne hogy tud-e valaki jobb alternatívát 5-7K körül mert ha igen akkor olyat veszek, nem vagyok sennheiserfanatikus, mindegy mi van ráírva csak jó legyen...

  • zorrobomber

    tag

    válasz Sn00k #1507 üzenetére

    Nekem is tetszik a cucc, gyorsan írtam is Phillipséknek, de sztem ha lehet is kapni akkor is biztos legalább 30k... Ja és persze magyar nyelvü oldalról továbbitott egy angol nyelvüre ahol megirhattam az emailt(angolul írtam), aztán meg magyarul kaptam a megerősitő levelet hogy 4 napon belül válaszolnak...nah majd meglátjuk

    [Szerkesztve]

    hello english friends! whatwhatwhaaat

  • Gallapapa

    csendes tag

    sziasztok!

    2fejhallgatót szeretnék venni.
    1. Sony PSP-hez szeretnék, legyen igényes, jó minőségű, igazából nem csak a PSP-hez használnám. Főként zenehallgatásra szánom, gyakorlatilag minden stílus hallgatásához, klasszikustól rockon át jazzen keresztül house-ig.Zárt legyen. Árkategória max 15eFt
    2. Mikrofonos fejhallgató riporteri munkámhoz kellene, zajszűrős, minőségi darabot keresek, de ne 350eFt-osat ajánljatok, mert azt elképzelni se tudom, miért is annyi, illetve tudom, de akkor is sok.

  • dobati

    csendes tag

    válasz sztyui2 #1523 üzenetére

    Kb 4 hónapja fülest kerestem, 1ccer próbáltam egy SH-t de olyan kicsi volt a fülkarimás része h nem fértem bele:), lehet h az újabbak már nagyobbak, nemtom. Akkor találtam rá a jelenlegi fejesemre:):
    *****Sony MDR-XD200*****
    Frekvencia (Hz): 10 - 22000
    Érzékenység (dB/W/m): 102.0
    Mágnes Neodímium: (360 kJ/m3)
    Impedancia (Ohm): 70.0
    Kábeltípus: Egyoldalas OFC-kábel
    Kábel hossza (m): 3.5
    Csatlakozó: Aranyozott egyenes sztereo UniMatch-csatlakozó (egy mozdulattal beilleszthető típus)(+nagyjack átalakító)
    Tömeg (g): 220.0
    Tökéletes hangzása van, néha amikor filmezek és a filmben elhúz egy mentő vagy tűzoltó, úgy érzem mintha épp az ablakom alatti utcán mennének:-) (mindezt alaplapi hangkarival, szal sztem vmi turbósabbal, és rendes hifivel tuti nagyobbat üt:)). Kényelmes meg minden... Igaz kb 6-7e ftocska de hosszútávon megéri.

  • dobati

    csendes tag

    válasz péter007 #1524 üzenetére

    #1527:))
    + no meg nincs olyan emberfej amelyre ne lenne jó:)

  • JimKirk

    tag

    válasz péter007 #1524 üzenetére

    Nekem pont ilyene van kb. 1 eve!
    A felesegemmel annyira meg vagyunk vele elegdve, hogy penteken o is vett maganak egy ugyan ilyet a laptopjahoz!:) Itt belgiumban 35 euroba kerul az MM-ben.

    Sztem ebben az arkategoriaban ne is keress mast! Nem fogsz csalodni benne, nagyon szepen, tisztan szol, a basszus is odab@sz rendesen.

  • priti

    addikt

    Sziasztok, belekukkantottam a topic-ba és látom , hogy nagyon benne vagytok a témában.
    Nekem a W200-as Sony Ericsson-om fülese adta meg magát. Tudjátok épp lemerült az aktív fejhallgatómban az elem, így rátoltam direktben a multieffektemre és a bass gitár kiharapott valamit a kis szívéből, mert a jobb oldal mostmár ha kell ha nem recseg.

    Szóval hogy rövidre fogjam olyan kéne ami rövid vezetékkel van szerelve, hogy ne lógjon rajtam egy km kábel és bírja a mélyet, mert a teló adja rendesen Istennek hála, ezért szeressem. Nem szívesen vennék gyári Sonny Ericsson fülest újra, ha már veszek, mert az ronda.
    Nálam a hangszóró az a 30 cm-es átmérőtől indul, ezekhez segg hülye vagyok, nem tudom mi tartós mi nem. Örömmel venném az ötleteket. Köszi előre is.

    Hardverlesen

  • cskamacska

    addikt

    Egyszer volt, hol nem van, úgy esett, hogy elromlott minden hangkeltő körülöttem. Eddig PC-s hangkeltésre SB Audigy 2 ZS hangkarit, Zalman RS6F 5.1-es fülest, és a gépre kötött mini hifi sztereó hangfalait használtam, és ez viszonylag nyerő kombínációnak bizonyult. No de a Zalman egyik napról a másikra kontakthibás lett(több helyen is , és persze kábel nem cserélhető), a hifi cumónak pedig elromlott az rca bemenete, no meg úgy egészében megbolondult.
    Mivel 35k-ból nem nagyon lehet egy kellő minőségű 5.1-es(há mi más, de sztereónál sem feltétlen jobb a helyzet) hangfalszettet összehozni és füles egyébként is kellene mindenképp, így úgy gondoltam, hogy egy, vagy két fülesre áldozom e pénzmagot.

    Megjegyezném, eddig sok tapasztalatom nem volt jobb fülesekkel, a Zalman volt az egyetlen amit birtokoltam. Amit máshol több-kevesebb ideig a fejemre vettem, annak vagy a hangjára, vagy a nevére nem emlékszem.
    Amire kellene: játék, zene, film kb egyenlő arányban, zenéim 200-256Kbs vbr körüli MP3-ak, lossless formátumok(ape, flac) és rendes audio cd-k, film főleg DVD, játékok legtöbbje már 5.1-es hangot támogató
    +ugyan nem voltam még komoly hallásvizsgálaton, de mintha érzékenyebb lennék a magas hangokra, máshol hallott zenében sokszor hiányoltam itthon a magas hangokat

    Netes infók alapján 3 kombinációt állítottam fel, élő hallgatgatás ugyan nem, de netes utánanézés az volt.

    1. 1 db Sennheiser HD 595
    Edigitalban most zakciósan(?) 34000 forint 2 év garanciával.
    Őszintén szólva elég nagyok az elvárásaim a fülessel szemben, kb olyan szintű mint ahogy valahol hallottam: "a zenék élővé válnak". Félek is, hogy túl nagyra tartom ezt a fülest, mert áresés után is drága. Ellenben az új felállástól elvárom a minőség(drasztikus?) javulását, így nagyon hajlok erre a megoldásra.

    2. 1db Sennheiser HD 555 + a fórumról Speedlink Medusa 5.1-es füles
    A Sennheiser HD 555 a 20000 forint körüli árkategóriában győztesnek véltem felfedezni vélemények alapján, gyengébb mint a nagytesó, de majd felébe kerül. 5.1-es fülesből a Medusa zakciósan 14k a fórumról, Zalmannal kiváló tapasztalataim vannak 5.1-es hangpozícionálás ügyében, de általános hangminőségben gyengécske, mély hangjai meg hát.. nincsenek Medusa külön bömbölővel bír, így végre valamilyen szinten van mély, általános hangminőségben állítólag jobb valamivel mint a Zalman, pozícionálás ugyan az, több a kütyü hozzá, de kétszer annyiba kerül..
    No ez akár ideális is lehetne, de félek hogy nem tapasztalok minőségi ugrást az előző felállástól, amit naívan várok. Medusa-tól külön félek, hogy nem lesz jobb a Zalman fulesénél csak drágább. Netes leírás alapján jobb, de :F

    3. 1 db Sennheiser HD 555 + 1db a fórumról zakciós Zalman RS6F + kb 7k magyar pénz
    Közepes kóla, kis sültkrumpli, olcsón. Zalman a jó játékbeli hang miatt, de már a játékok háttérzenéiben is gyengus, a HD 555 azért, mert félek ennél gyengébb fülest venni zenéhez.

    5.1 nem létszükség, főleg zenében várok előremenetelt, mint ahogy márkahű sem vagyok, csak mintha a legtöbb dicséretet/forint kategóriájában a két Sennheiser kapta volna.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • skorBooT

    tag

    Szevasztok

    Akg k414p vagy k416p ről van valakinek tapasztalata? A kettő között miért van 8k Huf differencia? Van ekkora különbség? Mászkálós zenehallgatáshoz kéne valami, eddig sennheiser mx550-t használtam de nem jött be.

  • germanh

    senior tag

    Hi!

    Főként játék miatt nézegetem a füleseket.
    Leginkább ez jön be:
    - SteelSound 5H v2

    Szerintetek? Vagy esetleg valaki tud jobbat mondani?

    Enjoy the pain!

  • Tithian

    őstag

    válasz cskamacska #1531 üzenetére

    Jelenleg egy Audigy 2 + HD595 páros tulajdonosa vagyok (bár már úton van az utód a távoli keletről).
    A fejhallgatóval nagyon elégedett vagyok, ennyi pénzért itthon aligha kapni jobbat zenehallgatásra - pontosabban kapni (pl. HD580), de azokhoz megfelelő minőségű és árú erősítő is kötelező. A HD595 egyik erőssége, hogy nagyon jól meg erősítő nélkül is. Igazi beetető fejhallgató, sok zenekedvelő pénztárcát nem kímélő hobbijának kezdete.

    Az egyik legkényelmesebb fejhallgató, ebből a szempontból árkategóriájában párja nincs, bár amúgy sem sokan kelhetnek vele versenyre.
    Kiegyensúlyozott, elég sok műfajban megállja a helyét, már érezhető vele az átlagos és az átlag feletti minőségű zene (pl. Chesky Records) közti különbség.
    Egyaránt hallgatok rajta japán popzenét (pl. Pink Lady), szimfónikus metált (pl. Edenbridge, Epica), s sok mást is, úgy gondolom, igazi mindenes füles. Viszonylag hosszú (pár száz órás) bejáratás után érezhetően javul a hangzás, de alapból sem rossz, sőt. A basszus javulása a legészrevehetőbb. Nem trash metálhoz való, de kellemesen erős.

    Előtte HD555-öm volt (még most is megvan), hozzá képest mélyebbre megy a basszusa, a magasak tisztábbak, egy picit gyorsabb, összességében pedig részletesebb a hangzása. Úgy érzem, megérte váltanom.

    34K-ért szerintem jó vétel, különösen örömteli, hogy ez reális ár, ellenben rengeteg más fejhallgató hazai áraival. Játékokban jól használható, filmekkel is jól boldogul, szóval egy próbát megér. :)

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • cskamacska

    addikt

    válasz Tithian #1534 üzenetére

    2 nap várakozás után végül beszereztem az 595-öst, másfél nap tapasztalata alapján nem hiába. :)
    Pénteken azzal az elhatározással indultam boltba, hogy akkor is megveszem, ha, ugyanakkor a lelkiismeretem megnyugtatása végett betértem még egy fukar boltba és egy Media Marktba is fülest próbálni. (mentem volna én hi-fi bolba is, de amennyire én ismerek ilyeneket :)) )
    Az ilyen plazaképződményekkel az volt az általános tapasztatalatom, hogy lehetetlen ott rendesen fülest tesztelni. Eleve a választéknak csak kis része van kitéve(Saturnban főleg, vesztend MM-ben normálisabb a kínálat), abból is főleg csak az alsóbb kategóriások, mellette pedig 1-2 db 80 ezer forintos, hogy nyáladdzon a földművelő. Nyálazódna az ha tudna, de nem tud, mivel olyan halkan szólnak a drága fülesek(impot.. pedancia vúú), hogy hallgathatatlan a zene. Háttérzaj nem annyira zavaró, ellenben az igen, hogy némely kitett füles nem, vagy nem rendesen működik. MM-ben a HD 580-asnak csak az egyik hangszórója szólt, az is halkan, a kitett rádiós fülesek meg egyáltalán nem mentek.
    Megjegyzendő hogy Saturnban leginkább gyengébb popslágereket adtak(drogostea in tejtől speciel felállt a szőr a fülcimpámon), azt is gépes alaplapi AC97 hasngkeltőre kötve, vagy legalábbis hifi cuccba MP3 CD-t raktak.
    Saturnban azért tudtam némi benyomást szerezni 1-2 fülesről:
    Sennheiser PXC 450 - ez volt messze a legjobb füles ott kiállítva, kényelmes viselésre, szép magas és mélyhangokra emlékszem, meg a 86k-s árcédulára :DDD utólag hangzásban számomra az HD595-esre hasonlított a legjobban.(azaz szvsz nem volt jobb) Mint kiderült elvileg aktív zajszűrővel van felszerelve, hát ez ott abszolút nem tűnt fel ;]
    Panasonic RP-DH1200E-S - aszondja DJ füles, háát :U Jó basszusa volt, a lapos popslágerek egész jól szóltak, de érezni lehetett, hogy a mély és magas hangok jól ki vannak emelve, azaz végül is torzította a zenét. 44k-t simán nem ér meg, de tuctuc még tuctucosabbá tételéhez, feldobásához nem lenne rossz
    Sennheiser HD 515 - nagy csalódás volt meg is ilyedtem, hogy milyen lehet akkor a nagytesó. Olyan "lapos" volt, mély hang alig, magasak mintha el lettek volna egy ponton vágva, középtertomány is olyan furcsa. 22k-t ott abszolút nem ért meg, kis túlzással a 6k-s Zalman fülesem is volt ilyen jó.
    Volt meg 2 Sony füles, de elég jellegtelenek voltak, kb a HD 515 hangzásszintjén, árban is hasonlóan, de legalább még kényelmetlenebbek is voltak.

    Media Markt:
    Na itt már sok füles volt Sennheiserék 201-estől 650-ig, Koss Pro 3/4, no meg egyebek. A Sennheiser 5-ös sorozatra cuppantam egyből rá többi annyira nem is érdekelt, de az nagyon is hogy az 555-ös és az 595-ös hogy viszonyul egymáshoz.
    HD 650 volt, de túl halk, HD 580 halk is meg félig néma is, pff szép. :(
    A zene minősége itt már sokkal jobb volt, hifire kötötték rá a füleseket és mintha egy koncert dvd pörgött volna.
    Sennheiser HD 515 - itt sem volt jobb, még mindig olyan semmilyen, de legalább kényelmes
    Sennheiser HD 555 - nna a nagy lehetőség és.. nos a várt hatás elmaradt, érezhetően jobb volt mint az 515-ös, mély is meg a magas is jobb volt, részletek jobban hallatszottak, de a várt csoda elmaradt
    Sennheiser HD 595 - áhh szerelem első hallásra, még több részlet, élettelibb zene, valamivel jobb mély hangok, hegeda különösen jól szólt, többi csak messziről integetett(persze a HD650 halkan is nagyon jó volt, de..)
    Koss fülesek: megtapiztam azokat is, mert fúú Koss, figyeld má!
    Nyilván nem felső kategóriásak, de akkor is kicsit csalódás volt hallgatni őket. Hangminőségben kb Sennheiser 515 és 555 között, inkább az 515 felé. Viszont nekem nem voltak kényelmesek, irritált, hogy nem körbeveszik a fület, hanem a fejemhez nyomják. Pláne a rideg bőrbevontos példány. Yuck :(((

    Ezek után gyorsan el is rohantam a edigitalba és némi közjáték után jól beszereztem az HD595-öst. Azért nem a plázaboltban, mert hülye.azért nem vagyok. ;]
    Mind a fukar boltban, mind az MM-ben veszett drágák a fülesek. HD595 11 ezerrel, HD555 12 ezerrel, HD 515 6 ezerrel, Panasonic 1200-as 11 ezerrel drágább mint más boltokban. :Y

    ui: Astor Piazolla féle Vuelvo Al Sur (Koop remixelésében) mennyire jó :R

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Patrick

    addikt

    Kéne egy mikrofonos fejhallgató, kb 10k körüli áron, zenére, filmre játékra. Nem tudom ebben az árkategóriában melyik a legjobb, már ha van ilyen persze.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Frenky87

    aktív tag

    Most vettem észre, hogy rossz topicba írtam (fülhallgatós), azért nem válaszoltak. Ha nem gond felteszem ide is:

    Üdv!

    Pioneer SE-M280 -at ismeri valaki? Pl az is érdekelne (mivel még csak képen láttam), hogy a fülesnél az a bőr-hatású dolog milyen anyag?

    És úgy összességében, az olcsóbb pioneer fülesek mennyire jók/rosszak, mondjuk egy hasonló árú sennheiserhez képest?

    ///

  • gpatrik

    tag

    Sziasztok! Csak sikerül megtalálni a megfelelő helyet! :)
    Fejhallgatót szeretnék venni max 10e ft-ért. Milyet ajánlanátok? Én a sennheiser hd205-öt néztem. Nem nagyon vagyok benne a témába, szal annyira nem vágom hogy mégis melyik a jobb. Ha tudnátok segíteni az nagyon jó lenne. A zárt vagy a nyitott rendszerűt érdemesebb venni? Mi a kettő közt a különbség? Láttam Panasonicot, úgy tudom azok se rosszak, panába is volt ami tettszett, csak az nyitott volt. Most egy philips sbc hp200-at használok, ehelyett szeretnék valami újat. A hd205ös megéri az árát?

    [ Szerkesztve ]

    "A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

  • ent

    őstag

    Help!
    Elvárásaim:
    -rádiós
    -5.1 csatorna minimum
    -mikrofon
    -minőségi hang
    -kényelem
    -a környezetem ne hallja

    Van ilyen fejes?

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • ent

    őstag

    válasz ent #1539 üzenetére

    Mod:
    - infra v. blútútsz is jó...

    MDR-DS3000 sony 5.1 es hangrendszerről vkinek véleménye?

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • cskamacska

    addikt

    válasz ent #1539 üzenetére

    .. és lehetőleg jó olcsó is legyen. :)

    Wireless 5.1-es füles nem nagyon vanik, legalábbis a 10-40 ezres kategóriában.
    (Vannak Dolby Headphone-os fejhallgatók viszont drágáért kábeles és nemkábeles változatban is, ugyanakkor ezek nem "igazi" 5.1-es fülesek, rendes sztereó fülesek melyek valami Dolby algoritmussal képezik le a térhangot két hangszóróra. Bár még nem hallgattam ilyen fülest, de ez így messziről nekem mókusvakításnak tűnik. Zenénél csak sztereó fülesként működnek, a 3D játékok maguk is jól letudják a hangot keverni sztereóra, DVD filmeknél pedig mindig van sztereó sáv, amit direkte két hangszóróra lőttek be stúdió körülmények között :U )
    Ha a kb 3 méter kábellel meg tudsz barátkozni, akkor már nagyobb a mozgástér, mert a legtöbb 5.1-es füles mikrofonos, kényelmes, és tipikusan nem hallatszik ki a hangja.
    Sőt amilyen füleseket én hallgattam (Zalman RS6F 2,5 évig, Speedlink Medusa pedig pár órát volt a fejemen), azok elég szépen adták vissza a térhangzást. Viszont maga a hangminőség az nem volt valami jó, máshogy szóltak az 5.1 fülesek, mint az itthoni Sennheiser HD 595.
    Battlefield 2-ben, amit a 5.1 füleses topikban meg is jegyeztem, nagyon szépen működik a térpozícionálás, hallani lehet, ha a hátad mögött lövöldöznek. De most később újra kipróbálva a játékot már egy jobb sztereó fülessel is, és újra egy 5.1-es Medusával is.. hát, már nem hiányzik annyira a térhangzás. :(
    Tény, hogy kevésbé lehet tájékozódni hangok alapján egy sztereó fülessel és ez negatívum, de a hangok maguk sokkal jobban szólnak. A gyengén kerepelő gépágyú mélyebben, öblösen szól, a puffogó tankágyú pedig tényleg elsül, a gránátja pedig nem csattan, hanem robban.(jó hát már amennyire, mindenesetre a hangzásbeli változás észrevehető) A hangzásbeli különbség a Medusa vs Sennheiser között kissebb, mint a Zalman vs Sennheiser között, mivel a Medusa fülesnek jobbak a mélyei, az RS6F ilyen szempontból igen gyenge. Viszont meg kell jegyezzem a játékok zenéi is jobbak egy szetereó fülessel, és bár ez pont egy Battlefield 2-ben nem számít, de egy Elder Scrolls: Oblivionban ahol nagyon szépek a zenék és kifejezetten hozzáadnak a hangulathoz, ott azért érezni hogy milyen fülest választott az ember.

    Sajna DVD filmekkel nem tudtam kipróbálni a Speedlink Medusát, Zalman alapján viszont szinte egyáltalán nincs előnye az éppen hogy csak jobb térhangzásnak, az általánosan jobb hangminőséggel szemben amit a jobb sztereó füles nyújt.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • ent

    őstag

    válasz cskamacska #1541 üzenetére

    Köszi

    Az ár igazából 40k ig mindegy. Eddig egy ozaki 5.1 es fejesem volt és szegényke már 4 éves. Nagyon megszoktam a térhangzást és tény, hogy jobb egy pro stereo fejes, de a "térhangzás" nélkülözhetetlenné vált a játékok terén.
    Semmi másra nem használnám a fejes, csak játékra. Nagyon szemezgetek egy sony Sony MDR-DS3000 készülékkel. De egyrészt drága és nem tom, hogy megfelelő e játékokhoz a (szentem) túlzottan jó minősége. Utána néztem egy Sennheiser RS130 fejest, ennél inkább az SRS üzemmód tetszik vezeték nélkül kialakítva.

    De aztán láttam, hogy ár/érték és az én kívánságaim között nagyon kevés az egyenes, ezért nézegettem még HD555 és HD595 fejeseket. Sajnos nem nagyon értem mi is az a nyitott vagy zárt kialakítás.

    A legjobban az értéke miatt egy általam nem ismert fejes nyerte el tetszésem: Sharkoon X-Tatic 5.1 . Erről hallottál már vmit?

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • cskamacska

    addikt

    válasz ent #1542 üzenetére

    Ahogy néztem, az a Sony füles csak sztereó, és az említett Dolby okosságot használja a térhangzás szimulálására.(vagy valami nagyon hasonlót, ha nem is fizettek a Dolby Headphone licencért)
    Viszont ez játékoknál szerintem felesleges hókuszpókusz, a játék maga is kitolja úgy a sztereó jelet, hogy az pozícionálva legyen a játéktérben, ha ebbe még a füles saját izébigyója is bekavar.. háát. :F
    A másik gondom nekem perszonálisan az a fülessel, hogy infrás, ez pedig kapásból agyonvágja a hordozhatóságot, mivel gyakorlatilag csak akkor van hang, ha az adó és a füles vevője rálát egymásra. C-net cikkben még az is megemlítődik, hogy nagyobb távolságban egyre romlik a hangminőség(nc :U ), és van neki alapzaja a halkabb részeknél, mint a piacos ocó kici füleszeknek.
    Hardmadik döfés, nem láttam rajta 3 darab sztereó bemenetet, csak sztereó rca csatit, és egy optikai toslink dugót, ami azt jelzi, hogy alapvetően házimozihoz lett készítve. Ez PC-s, Creative EAX uralta játékpijacon azt jelenti, hogy bár a fülesbe beépített Dolby dekódernek lehet örülni, de játékban esetlegesen előforduló EAX gerjesztette hanghatásoktól lehet búcsúzni. :(

    Valszeg az lesz a nyitott/zárt kérdéskör kulcsa, hogy a füles beenged-e külső zajokat viseléskor, illetve kihallatszik-e a zene. Nos a nyitottnak mondott HD595 az tényleg beengedi a legtöbb hangot, kicsit szűr, de jól lehet hallani a környezetet. Ez nekem speciel pont megfelel, hogy zenehallgatáskor is meghallok dolgokat, de tény, hogy egy belvárosi zajos panelben ez kifejezetten megnehezíthetné a zenehallgatás közbeni lazítást.
    A kihallatszással nekem soha nem volt gondom füleseknél, normál hangerőn 1-2 méternél távolabbról egyiket sem hallani.

    HD 595-öt csak ajánlani tudom, szvsz 34k-ért megéri, de nézz szét hátha árulnak Sennheiseren kívül jobb AKG, Grado, vagy Koss füleseket, néha kamionról pottyant darabokat a beteges bolti árukhoz képest megfizethető áron is kapni.
    Ha viszont tudod, feltétlenül próbáld ki a kinézett füleseket vétel elött, pl én eléggé fejjel mentem a falnak, eredetileg HD555/HD595 között vacillálva, de inkább az olcsóbbat preferálva mentem anno vásárolni. Viszont számomra az 555 kicsit csalódás volt, utólag örülök, hogy meghallgathattam mindkettőt egy boltban.

    Sajna nem, de ez is olyan, hogy mindenképp ki kellene vétel elött próbálni.
    Ugye én Zalmant használtam jó ideig, és utólag tudtam kipróbálni egy Medusát is.
    A kettő között nem éreztem túl nagy különbséget, a Medusának jobbak a mély hangjai(annál vannak mélyek :) ) de kb ennyi is, hangminőség, térhangzás, kényelem ugyan az, de háromszoros áron! :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • ent

    őstag

    válasz cskamacska #1543 üzenetére

    veri kösz

    A sony-ról akkor helyből lemondtam, már csak az ára miatt is.

    Az 5.1 es hangrendszerű és a stereo fejes térhangzása között nincs nagy különbség játék közben? Vagy rosszul értelmeztelek?

    Akkor ha jól vettem ki, a vezeték nélküli technológiát felejtsem el az alapzaj miatt (jobb minőségű fejes esetén is? :( ). Nem lenne gond a nélküli, hisz max 1-1,5 m re ülök gép előtt és ha felállok akkor fejes nélkül, gép előtt lenne csak használva. Nemtom ez mennyire lenne akkor jó, szentem még belefér, tehát infra/bt/radio jöhet (remélem nem bánom majd meg, ezért akarok egy jobb minőségűt venni)

    Kérdés: optikai csatival pct és fejest nem lehet összedugni, ha van a pcnek ilyen lehetősége?

    (nyitott/zárt): nekem fontos, hogy a nappaliban lévő számítógépem előtt ülve a család tv műsorát ne halljam, illetve hátam mögött a kanapén ülőket ne zavarjam ha pl.: gépfegyver ropogást szeretem jobban hallani... Tehát zárt rendszer jöhet számításba.

    Na akkor segítettél egy kicsit szűkíteni a feltételek fontosságát:
    - 5.1 (a legnagyobb élmény az ilyen füleseknél a rezgő, vibrációs mélynyomó, ÁLLAT, már csak ezért sem stereo fejes a vállasztás)
    - zsinor nélküli (de mondj még ellenvetéseket, mert még erről meggyőzhető vagyok. Minőségibb hangok?)
    - zárt rendszer!
    - ár 40k ig

    Elég sok tapasztalatról írsz, szentem még mindig tudsz segíteni. :DD thx előre is

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • pinnacle

    nagyúr

    Találtam egy üzletet ahol lehet Grado fejhallgatókat kapni.[link] Én az SR 60-as tipusra gondoltam, de ahogy utána olvastam, egy gond van vele, hogy minden "ki-be" hallatszik.
    Esteleg ven valakinek ilyen fülese?Vagy lehet, hogy inkább egy Beyerdinamic DT 231-et kellene vennem?Igazából csak az Audigy2 ZS-hez kellene.Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • hunnylander

    őstag

    válasz pinnacle #1545 üzenetére

    Nekem nincs Grado-m, de annyit tudok róla, hogy az SR 60 köztudottan a legjobb 100 dollár allati füles. És ezzel el is jutottunk a fő problémához, nem ér 30 ezer forintot.

    De amúgy agyon van dicsérve, de csak mert jobb helyeken 70 dollár vagy kevesebb.

    Nekem AKG K240 Studio-m van, de bolond lettem volna MO-ról megvenni, az USA-ból rendeltem.

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz hunnylander #1546 üzenetére

    Köszi, de hol lehetne megrendelni, postaköltséggel együtt, jóval olcsóbban az itthoni árnál?
    Nem is beszélve arról, ha javításra vissza kell küldeni.
    Igazából attól tartok, hogy ez nyitott füles, nekem csak egy TEAC-om volt, de visszaküldtem, mert tényleg nagyon kihallatszott minden.Ráadásul nem tudom, hogy egy hangkártyánál, mp3 hallgatásnál, egyáltalán érződik-e a különbség, egy átlagos és egy csúcs fejhallgató között?

    [ Szerkesztve ]

  • hunnylander

    őstag

    válasz pinnacle #1547 üzenetére

    A Grado SR 60 az nincs annyira elterjedve, még az USA-ban sem, hogy dúskálni lehetne, azon boltok között akik (jó áron) postáznak Európában, de van egy pár.

    A javíttatás nem lehet gond, mert ezek nemigazán szoktak elromlani, és pont emiatt is ajánlom az AKG-t, mert azon az 'elromlandó' rész (a kábel a hajlatnál) lecsatolható-cserélhető, a fülpadok is cserélhetőek. Egy AKG évtizedek alatt sem szokott a fő egységeiben meghibásodni, ha nem éri baleset. Nem véletlenül az etalon a rádió- és zenei stúdiókban. Nameg az AKG nagyon ismert és elterjedt Magyarországon is. Itt gyártják a szomszédban, Made in Austria, kivéve az olcsóbb modellek, az Made in China. :DDD

    A különbség nagyon érződik, egy párezres nevenincs vagy kommersz-márkás füles és pl. az én AKG-m között. Ég és föld a különbség.

    A floridai ScitScat Music-tól vettem. Ők postáznak is Európába, de én még azon is spóroltam, mert van néhány amerikai zenész ismerősöm, és azokon keresztűl mégolcsóbban tudtam postáztatni a cuccot. Mert általában az Államokon belül az ilyen boltok ingyen szállítanak, a személyes nemzetközi postázásnál meg lehet egész olcsó megoldást találni, míg a cégek nem mernék a tracking-mentes és legolcsóbb/leglassúbb ('legmegbízhatatlanabb') szállítási megoldást választani. A ScitScat kb. 35-40 dollárért postázna egy fülest Magyarországra, más cégek is hasonló árban, magánszemélyek olcsóbban. Ráadásul (nagyon) akciós volt ez a füles akkor amikor vettem, azóta (legalábbis a webstore-jukban) nincs is náluk ez az AKG, csak másmilyen és nem is akciós áron. De pl. vannak náluk olcsóbb típusú AKG-k és Samson-ok. ScitScat - Headphones Mondanom se kell, azok is kenterbe verik a kommersz közönséges füleseket.

    Még egy nagyon jó füles és ráadásul az egyik legjobb megfizethető zárt füles, ami van is náluk, (ráadásul az ezüst színű még akciós is) az a Sennheiser HD 280. (Csak $80, a forint meg most nagyon jól áll a dollárral szemben.) A Sennheiser márkát meg nem kell bemutatni, szerintem.

    Köztudott, hogy a nyitott fülesek tudnak lenni a legjobbak, hangra és kényelemre, pl. a csúcs referencia fülesek is mind nyitott konstrukciók. Egyszerűen zárt rendszerrel sokkal nehezebb a jó tulajdonságok elérése. De a HD 280-nál azért egész jó sikerült.

    Az AKG-t meg eBay Power Seller-ektől a legolcsóbb és legjobb megoldás beszereni. Seller 1 Seller 2

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

  • ent

    őstag

    válasz pinnacle #1547 üzenetére

    Pl egy olyan alkatrészt ami az aláírásomban van, 15$ ért tudom behozni dobozban.
    Az árat úgy kell kiszámolni, ha hozatni akarsz, hogy a termék ára+25%+15$.

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz hunnylander #1548 üzenetére

    Köszi szépen a tájékoztatást! :) Csak azt nem tudom, hogy az ilyen komolyabb, 64 Ohm-os fejhallgatók nem lesznek halkak, a 32 Ohm-os hangkártyára kötve?Én azért gondoltam a Beyerdinamic DT 231-re, mert 32 Ohm-os, rosszat még nem olvastam róla, és csak 12000 Ft.

Aktív témák