Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz inf3rno #85016 üzenetére

    Ha van valakinek hozzáférése egy 1000 FPS körüli slow motion kamerához (high end telefoné is jó), meg egy jó gyors monitorhoz, akkor latency-t ma már lehet objektíven tesztelni
    pl. így (link)

    :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz inf3rno #85016 üzenetére

    Próbáltam ilyet. Csak széljegyzetben említem meg, szóval nem csak hallottam, hogy ratyi a wireless része, hanem elsőkézből tapasztaltam, ráadásul high-end CRT-n, szóval a képfrissítési ráta is megvolt hozzá (640 x 480 @ 160/200 Hz). Ez legalább annyira közvetlen bizonyíték, mint a tiéd, ugye. Viszont emlékeim szerint olyan sem volt itt a topikban, aki az ajánlást követő vásárlás után visszajött volna azzal, hogy mekkora szemetet vett; ez minden bizonnyal azért van, mert igen komolyan szelektáltuk, hogy mit ajánlunk.

    Persze azt még mindig nem tudtuk meg a részedről, hogy ha annyira használható volt, akkor miért nem nyúzott senki olyan ilyeneket, aki számított. Ez egy kényelmesen kikerülhető történet. Bár igazából játéktól függetlenül várom azoknak a próknak/semi-próknak/high-skillereknek a listáját, akik a Lightspeed előtt vezetékmentes perifériákat toládoztak. Talán egy-két mazochista akadt, nem tudom, a magam részéről csak quakerekkel és Starcraft playerekkel tudok szolgálni a gyűjtéshez ----> senki.

    Igen, hoztál bejegyzéseket a neten amúgy rajzó – random krumpliktól és patisszonoktól. Fájt is őket olvasni. :DDD Ha hozok egy Blikk, egy Kacsa és egy Bild cikket, hogy Orosházán és Stuttgartban leszálltak az idegenek és megtörtént az első kapcsolatfelvétel, akkor tényleg leszálltak? Mondjuk abból a szempontból nem ideális az analógia, hogy erről a három lapról minden épeszű tudja, milyen hírétéket képvisel, míg a netes random usereket még ennyire sem lehet lekövetni.

    Hogyne lenne igazi érvünk ellene. Egy lagos terméskő. Ez rögtön kettő. Persze van, aki ezt szereti. Vagy nem tűnik fel neki, önhibáján kívül. Az ismerősnek, akinek anno eladtam az MX700-amat, annak se tűnt fel a késés, pedig ott még vizuálisan is lehetett látni (a 27 MHz-es örömébódottá), hogy milyen lemaradásban van a PoV fordulása a kézmozdulattól, nem csak érezted. Vagy olyan monitort használt, aminél tökmindegy volt (lásd tizenplusz éves, 60 Hz-es csodák).

    A margóra még odafér, hogy az sem elhanyagolható tényező amúgy, hogy az emberek képesek megszokni a rosszat, és utána már úgy kalkulálják a mozdulataikat, hogy beleszámolják a késést, igaz, akik elmennek egy magas szintig, általában nem kínozzák magukat direkt ilyesmivel, hanem vesznek normális hardvert. Pont nem is olyan régen néztem egy Linus videót, ahol 1000 fps-es kamerával, "laborkörülmények" között tesztelték a 60/144/240 Hz-es kijelzőket prókkal (Shroud, egy Overwatch pro, meg még egy hosszú hajú srác) és egy tech YouTuber krumplival , hogy van-e különbség, mennyit számít a képfrissítés. Ott a hajkoronás emberke 60 Hz-en tanult meg lőni, mert akkoriban nem volt lehetősége jobb hardverre, és annyira megszokta, hogy mindhárom frissítéssel (és input laggal) tudta hozni a szintjét. Mondjuk ez ritka, mint a fehér holló, de szökőévente ilyen is van.

    "Nálam a G7 sokkal megbízhatóbban hozta a magas szintű eredményt, mint az MX510 vagy a G400, "

    Ez már csak azért is érdekes, mert az a kettő nem csak, hogy sokkal harapósabb és könnyebb, de még szenzorosan is jobb (utóbbihoz csak egy perfect control mérés és egy Paint teszt kell, ha nem hiszed). Talán az lehet az oka, hogy a formájuk/fogásuk picit más, és neked a G5/G7 formavilága egy fokkal jobban bejön, és az a legfontosabb tényező, még ha a szenzor/tömeg/kapcsolat közvetlenül mögötte is kullognak.

    "gyakorlatban meg az emberek 99.99%-a leszarja az ilyen úri hülyeségeket"

    Azt hiszem igen erős költői túlzás ez a számérték, de nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek többsége igénytelen. Azt viszont semmiképp sem nevezném sznobizmusnak, hogy -->feleannyiból<-- háromszor olyan jó hardver vásárlására adom a fejem/buzdítom az embereket.
    A legjobb kávé szerintem minőségi kotyogóssal készül, gázon. :)) Pizzából tényleg a kemence a nyerő. Nyilván a másfélét is megeszi az ember, sőt, még az íze is bejöhet neki, de ha már lehet választani...

    Nem akarlak meggyőzni, mert úgysem foglak, G7-et meg nem kukázok valahonnan azért, hogy utána még két délutánt elverjek a méricskéléssel és cikkírással csak azért, hogy egyetlen user végre elhigyje azt, amit körmölök, bár ezt gondolom megérted. Ezt már az első posztváltás után láttam, csak szeretek széllel szemben brunyálni, és túl sok a szabadidőm. :DDD Tudom, hogy igazam van, akik értenek hozzá, azok is tudják, akik meg nem, de olvassák a topikot, remélem elhiszik (noha 2021-ben a konkrét téma már eléggé irreleváns).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák