Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#51851) kickboxko válasza dobragab (#51850) üzenetére

kickboxko
(tag)

esetleg tudnál valami olyat ajánlani amin van oda-vissza lépő gomb :) ?
Végső estben keretben 12 a plafon.

Köszönettel.

"Life is simple"

(#51852) dobragab válasza kickboxko (#51851) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Azért mondtam első körben G100s-t, mert formára eléggé hasonlít a B110-re. A görgő mögötti gomb beállítható Vissza-gombra is, én is úgy használom. Régebben azt hittem, kell nekem a két oldalgomb, de G100s óta nem hiányzik az Előre gomb: a Vissza gombot nagyságrendekkel gyakrabban használom.

Szóba jöhet még a SS Kana i-Cafe szintén ebayről, annak van 2 oldalgombja, de szimmetrikusan, a két oldalán 1-1.

CM Storm Alcor és Cougar 300M nagyon hasonlóak, neked szerintem egyik se lenne az igazi. Alcor görgőklikkje túl kemény, 300M kábele rettenet. Ezen felül a formájuk a te nagy kezedhez inkább fingertipre lenne csak jó, de szerintem arra sem az igazi. Egy 300M-et kipróbálhatsz, ha gondolod. Mindkettőnek a Logout-os tesztjét én követtem el: Alcor, 300M.

Tenyeresre a Razer DeathAdder 3.5G lehet még jó, takasta12 tuti eredetit árul, egyébként rengeteg a hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#51853) SunMount3r válasza jaffa 2843 (#51849) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

[link]-> ezt a linket? Meg, de nem értem mi ebben az XD? :F

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#51854) Rexton_12

Rexton_12
(kvázi-tag)

Esetleg a Razernek erről, a valószínűleg nagyon csodás 5G szenzoráról valami infó? Az új Mambában és a Naga Chromájában van benne(nem az Epic-ben).

(#51855) MaTpr0F válasza Rexton_12 (#51854) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

F.O.S.

(#51856) Vanir válasza Rexton_12 (#51854) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

16k dpi, hogy 8k monitorfelbontas mellett is csuklobol at tudd rantani a kurzort keresztben a monitoron. Amugy tularazott rettenet minden uj Razer termek...

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#51857) jaffa 2843 válasza SunMount3r (#51853) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Csakhogy ennek semmi köze az MX518-hoz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51858) SunMount3r válasza jaffa 2843 (#51857) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

A G400s is szerepel a linkelt oldalon, sőt az az első a képek között. Ennyi köze csak van... Meg ugye a formájuk tök ua. ezért miért ne lehetne a festésük alapján összehasonlítani őket?! Amúgy először valóban azt hittem, hogy kompatibilisek ezek a burkolatok egymás egereivel, ebben lehet tévedtem (bár nem is állítottam), de a többi az áll.

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#51859) kickboxko válasza dobragab (#51852) üzenetére

kickboxko
(tag)

Köszönöm szépen a sokrétű,minden kérdésre választ adó visszajelzést ^^ :)

"Life is simple"

(#51860) Bertiee

Bertiee
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Átlagos méretű kezem van, jobb kezes egér érdekelne. Igazándiból a játék 90 %-ban War Thunder, ehhez kellene valami 5 gombos készülék, ha lehetséges 5k alatt. Tudom, hogy a "tutifrankó" vételek 10k felett vannak, de sajna csak ennyi a keret. Ennek fényében valami ajánlat?
(Egy A4 tech X7 halálozott el, ezt kellene pótolni.)

(#51861) ReFleXx válasza Bertiee (#51860) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

kana i-cafe?

(#51862) Bertiee válasza ReFleXx (#51861) üzenetére

Bertiee
(fanatikus tag)

Nem ismerem, Gondolom külföld? Valami hazai ajánlat?

(#51863) Vanir válasza Bertiee (#51862) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ennyibol sajnos vagy kulfold, vagy mindegy hogy mit. Ha hasznalt is jatszik akkor Hardverapron valogass az osszefoglaloban felsorolt ajanlottak kozul (ezzel jarsz a legjobban).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#51864) Bélabácsi

Bélabácsi
(tag)

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni új egér kiválasztásában. A minap kezdtem el a fórumot böngészni, de sajna egy kissé el vagyok veszve a részletekben :B Korábban nem nagyon voltak profi sajtfalóim és most úgy döntöttem, hogy - ha már sikerült szert tennem egy játékokhoz is megfelelő gépre - egy minőségi egeret és egérpadot is vennék hozzá.

1. Mennyi a keret? - max. 20-22.000 Ft
2. Használt piac, és / vagy eBay? - Kizárólag új jöhet szóba (magyar boltból, garival)
3. Mire használnád az egeret? - Napi munka, Internet, Játék (FPS, RTS)
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? - „fingertip grip”, 1-3-1, tenyér 20 cm
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - hát sajnos erre (még) nem tudok konkrét értékkel válaszolni
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - minimum 2-3 hüvelykujjgomb + görgőgomb

Windows 10 x64-en használnám, mindenképp optikai - vezetékes verzióra gondoltam.

Előre is köszönöm! :R
Üdv,

[ Szerkesztve ]

Bélabácsi

(#51865) dobragab válasza Bélabácsi (#51864) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Logitech G302 / G303 (vigyázat, megosztó a forma)
Roccat KPO, KPM (kifutó termékek, talán még kapsz)
Ninox Aurora (Amazon-only, de most baromi olcsó, a keretből több darab is kijön)
SS Rival 100 (magas érzékenységre nem a legjobb, nagyon max. 1000 DPI-ig ok)

Illetve bármelyik Zowie, zömmel a kisebbek és szimmetrikusak közül (FK2, ZA13).

(#51866) Bertiee válasza Vanir (#51863) üzenetére

Bertiee
(fanatikus tag)

Köszönöm, ott is szétnézek. :)

(#51867) Vanir válasza dobragab (#51865) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Szvsz 20 centis kezhez inkabb a nagyobb zovik dukalnak. Nekem 18 centivel a ZA12 pont kényelmes, neki inkabb a ZA11 lesz kenyelmes.

[ Szerkesztve ]

(#51868) SP!T válasza Vanir (#51867) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Ez nagyon megoszlo ahogy latam. :) Nekem pl 20cm tenyermerettel ZA12 tokeletes ZA13 hasznalhato, de a ZA11 nagy. G400 formavilag meg balna, bar kenyelmes. :D

WMO
M
O

[ Szerkesztve ]

(#51869) dobragab válasza Vanir (#51867) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Fingertip gripre?

(#51870) Vanir válasza dobragab (#51869) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A ZA12-t én is fingertipezem. De amúgy meg ja, legjobb elmenni kipróbálni személyesen. :)

(#51871) Vanir válasza dobragab (#51869) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Más: rosszul 3090-eztek lolol

Jó ez a PH hsz szerkesztés, hogy duplán küldi el a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#51872) jaffa 2843

jaffa 2843
(Ármester)

This is some premium shit. (not really) :W Komment szekció meg viccrovat.
PH cikk is van ám. :)

(#51873) MaTpr0F válasza jaffa 2843 (#51872) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Iponos cikken gondolkodtam, hogy belinkeljem-e a kommentek miatt, de féltem, hogy többet árt mint használ. :DDD

(#51874) phoenix1989

phoenix1989
(senior tag)

Üdv!
Szeretnék egy új egeret venni.
10k lenne a keret max. többet nem akarok költeni egérre. Igazán csak Wot al játszom meg néha smite. nem kellenek extra gombok úgy sem használnám. dell u2412m monitorom van 1920x 1200 felbontással. néha a mostani egérnél azt látom hoyg pl WOT on zoom modban ha nagyon picit mozdítok az egéren akkor elég nagy kockákat ugrik. a pontosabb célzáshoz meg nem éppen jó dolog ez. Ha vennék egy újat meg oldothat ez a probléma? És mit javasoltok? milyen egeret?
USB 3.0 csatlakozom van.

[ Szerkesztve ]

(#51875) dobragab válasza phoenix1989 (#51874) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Összefoglaló, 1. fejezet.

(#51876) phoenix1989 válasza dobragab (#51875) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

Le irtam a keretet es hogy mire hasznalom. Erzekenyseget meg mit tudom en nem allitgatom. Kezemet meg nem meregetem. Meg mi az hogy hogy fogggom. Ahogy fogni kell egy egeret. Nem ketkezzel meg nem egy ujjal bökdösöm.

(#51877) dobragab válasza phoenix1989 (#51876) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Logitech G100s ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#51878) Vanir válasza phoenix1989 (#51876) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ilyen stílus után igazából ne várj sok mindent.

(#51879) jaffa 2843 válasza phoenix1989 (#51876) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Akkor veszel amit akarsz, ha képtelen vagy normális módon viselkedni és még az értő olvasást sem sikerült elsajátítanod.

[ Szerkesztve ]

(#51880) PR0JECTNR56 válasza phoenix1989 (#51876) üzenetére

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

(#51881) [Prolixus] válasza PR0JECTNR56 (#51880) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Pure evil eh? :D

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#51882) dobragab válasza [Prolixus] (#51881) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Az. ;]

(#51883) phoenix1989 válasza jaffa 2843 (#51879) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

Értő olvasást? Úgy irtam ahogy kell. Bocs hogy nem méregetem a kezemet fogni meg ugy fogok egy egeret ahogy azt meg lehet fogni. Ne haragudj de én érthetõen leirtam. nem én nem ertem. egy dolog maradt ki hogy csak uj. Felhasznalas keret levolt irva.

(#51884) phoenix1989 válasza PR0JECTNR56 (#51880) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

Nem hiszem hogy a vezeték nélküli jó dolog. Os támogatasnal pedig csak 8 ig van en 10et hasznalok

(#51885) kemotox válasza phoenix1989 (#51883) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tessék. Erre lennénk kíváncsiak, csak látom baromira nem is vagy hajlandó belenézni az összefoglalóban.
Nyilván nem arra vagyunk kíváncsiak, hogy két kézzel fogod-e az egeret.. De ha mondjuk ajánlanánk egy kis méretű egeret, akkor tuti jönne az ugatás, hogy nem gyerekméret kell.. Na ezért lenne jó ezt tudni.

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#51886) jaffa 2843 válasza phoenix1989 (#51884) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

OS támogatás egérre. :D

(#51887) kemotox

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Amúgy érdemes most nézni a HA-t, csurig van über cuccokkal. Csomó Zowie, olcsó Rival 100, stb... Ha nem most adtam volna SP!T-nek több, mint két tálca sör árát.. Akkor másnak adtam volna :D

"Ha mindenképpen eltökélt szándékod az, hogy csúnyán meg akarod bántani a szüleidet és nincs merszed ahhoz, hogy homoszexuális legyél, az a minimum, hogy a művészetekbe mártod magad!"

(#51888) phoenix1989 válasza jaffa 2843 (#51886) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

olvasd el oda van irva ;-)

[ Szerkesztve ]

(#51889) phoenix1989 válasza kemotox (#51885) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

Képzeld végig olvastam az első hsz elött az egészet. De mint már irtam ugy,fogom ahogy azt keell. Körömmel biztos nem pöckölgetem. De az hogy hogy foogom adódik abból hogy milyen az,egér. Ha kicsi akkor nyilvan ugy fogom ahogy a kicsir kell ha nagy akkor ahogy a nagyot sok vizet nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#51890) kemotox válasza phoenix1989 (#51889) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha nem sok vizet zavar, akkor mindjárt leírhattad volna az elején. Igen is ki szokott alakulni az emberekben egyfajta fogás, ami kényelmesebb, mint a többi. Nálad nem így van, oké. De ahelyett, hogy leírtad volna értelmesen, csak nyomatod a flegma gyökér dumát, mint most is ezt a körmöset... Kezdem azt érezni, hogy már egyáltalán nem is kell a segítségünk, én legalábbis ha valakinek a tanácsát kérném, biztos nem ilyen stílusban tenném...

OS támogatás meg hülyeség, miért ne menne Win10-en az egér? Nyilván azért van kiírva a 8, mert amikor azt a speckót írták az volt a legújabb.

(#51891) phoenix1989 válasza kemotox (#51890) üzenetére

phoenix1989
(senior tag)

1. Mennyi a keret? 10K többet nem akkarok max 1-2ezerrel lehet több ha muszáj
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Egyiksem csak új
3. Mire használnád az egeret? Játék. WOT Neha SMITE
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
Kicsi és nagy mind kettő szobajohet. Nem kritérium.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Sose állítgatom.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Hagyományos. Nem kell extra gomb

Minden igényt kielégít?

(#51892) Skullwipe válasza phoenix1989 (#51891) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

[link] kieg., itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#51893) Bélabácsi válasza dobragab (#51865) üzenetére

Bélabácsi
(tag)

@dobragab, Vanir, SP!T

Köszönöm a válaszokat! :R Egyelőre a Logitech G303 Daedalus Apex felé húzok, bár a formája valóban kissé furcsának tűnik. Amint tehetem, elmegyek valahová megtapogatni.

[ Szerkesztve ]

Bélabácsi

(#51894) Evil Snowman

Evil Snowman
(senior tag)

Amikor az önérzet ostobasággal párosul. Priceless...... :(((

#1NZ-FE , CA18DE#

(#51895) Dr V

Dr V
(őstag)

Sziasztok!

Kb 2001 óta IntelliMouse 1.1-et használok. Az első 12 évet bírt, a mostanim már közel se annyit, kábel szakadt.
Lehet még kapni ilyen egeret? Ha nem, milyen egeret vegyek helyette, ami hasonló? Játékra csak elvétve lenne használva. Praktikusság, ergonómia a főbb szempontok. Vezetékes/vezeték nélküli érdekel Utóbbi esetén logitech lenne a nyerő, a billentyűzetem miatt.

(#51896) Vanir válasza Dr V (#51895) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Szvsz akkor jársz a legjobban, ha a kábelt megjavítod / kicseréled.

(#51897) Dr V válasza Vanir (#51896) üzenetére

Dr V
(őstag)

Cserélni próbáltam, de nem úgy tűnik, h csatlakozós. A nyákot feszegette, amikor le akartam szedni. Javításon gondolkoztam, de itt helyben nem kaptam zsugorcsövet, a szigszalag meg ilyenhez nálam nem eléggé tartós. AMi még kérdéses, h hol lehet a szakadás, Elvileg az egéren a kábelkivezetésnél.

(#51898) ReFleXx válasza Dr V (#51897) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

En mar rendeltem MS IMO 1.1A-hoz egerkabelt, kuldtek hozza csatlakozot is, ha esetleg nem csatlakozos lenne.
Szerintem javitsd meg, ha nincs komoly baja, jo kis eger az meg ma is megallja a helyet.
Nem tudom mennyire vagy gyakorlott a forrasztópákával, de ha nem annyira akkor bizd ra valakire aki igen, egy ónszippantó vagy ónharisnya meg 1 normalisabb páka (ne pisztolypákát) kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#51899) ReFleXx válasza Dr V (#51895) üzenetére

ReFleXx
(PH! addikt)

Amugy az elsonek mi baja lett es hol vettel 3 eve masik IMO 1.1-et? Lehetett meg 3eve kapni ujat?

(#51900) kemotox válasza ReFleXx (#51899) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ebay meg aliexpress csurig van Steelseries meg mindenféle változattal, elvileg ugyanaz a belső, mint az eredeti MS-nél, gyakorlatilag meg tököm tudja. Valaki aki vágja leírhatná, hogy most ezekkel pontosan mi a helyzet, mert engem is érdekelne. Van egy matt fehér-fekete kombó Steelseries logós, hát valami álomszép.
WMO-val meg IME3-al ugyan ez a helyzet.

látványorgia1, kettő,

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.