2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45651) Vanir válasza dobragab (#45648) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

10/10, csézném. :DDD

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#45652) dobragab válasza Vanir (#45651) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Már bbdzxy-nál van :DD Szakszerűen, CS-re használja :P

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#45653) Vanir válasza dobragab (#45652) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Hallottam hírét. :) Na, majd ha bevadulok, akkor én is összerakok egyet. ;]

(#45654) SP!T válasza dobragab (#45648) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Én még ezen annyit tökéletesítenék, hogy Zowie kábelt bele, ami iszonyat hajlékony, illetve a talpakat én így vágnám ki az SS-ekre, hogy kevesebb legyen a súrlódás:

De ettől függetlenül kibeaszott igényes lett. :D

(#45655) kemotox válasza Vanir (#45653) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Enyemet megveheted, egy napos melo van meg hatra es kesz

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45656) SP!T válasza kemotox (#45655) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Mennyiért fosztogatod? :D

(#45657) Lavar válasza dobragab (#45652) üzenetére

Lavar
(fanatikus tag)

Írtam privátot egér teszteléssel kapcsolatban!

(#45658) weres78 válasza Lavar (#45657) üzenetére

weres78
(senior tag)

Teflon talpat szeretnék vásárolni. Korábban olvastam itt, hogy valakit ajánlottatok... Segítsetek kérlek, ki is volt az?

Roccat Kone Pure Optical ajánlatot nagyon köszönöm! Minőségben legalább annyira ott van, mint a G402, és ez már méretben, fogásban, kényelemben is ott van!
Köszönöm a segítséget!

(#45659) phenomHUN válasza weres78 (#45658) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Tessék: [link]. :)

(#45660) kemotox válasza SP!T (#45656) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Nemton meg de dragsn :Ddd. Majd hs hazaertem kocsmabol irok privatot

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45661) phenomHUN válasza kemotox (#45660) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Jujj, tesó. :DDD

Ha valakinek szüksége lenne DA alkatrészekre aprón talál.

(#45662) dobragab válasza SP!T (#45654) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Akkor két opcióm volt: Kinzu kábel, vagy hámozott DA kábel. A kábelharang miatt végül a Kinzu kábele mellett döntöttem + azért is, mert van, aki szereti a szövetet. bbdzx pl. szidja a Zowie kábelét, neki tapad az asztalhoz, ez meg csúszik.

A talpak átvariálására én is gondoltam, legszívesebben WMO-formájút raktam volna rá. Egy 25k-s egérnél annak viszont gányolás-szaga van... Kipróbáltam, Raindropon így is istenien csúszott, ugyanolyan jól, mint a WMO, jobban, mint a G100s, úgyhogy nem variáltam.

(#45663) dobragab

dobragab
(Topikgazda)

Kinzuadder tutorial

Elég szedett-vedett, privátban egyszer már leírtam, onnan másolgatom össze :D

Itt megtekinthető a kész példány, a leírás bizonyos részei illusztráció nélkül alig érthetőek.

A két NYÁK simán nem fér be egymás mellett... úgy kell őket összecsiszolni. :(((

Az USB kábelt a DA nyákjára csatolva nem fér be a burkolatba, a Kinzu felső burkolatának jobb feléből ki kell csiszolni a két felső alkatrészt összetartó pöcköt a kábel fölül, mindenestül.

A DA nyákja nem fér be a műanyag "keretbe", amiben a Kinzué van. Ki kell szedni szinte az egészet, találtam rá egy baromi hatékony, precíz megoldást. Ha a keret hátsó részét megtartod, akkor tök passzentos lesz a DA nyákja, rögzíteni se kell.

Én is a Kinzu nyákjából vágtam le, meg egy kicsit a DA-éból is muszáj volt. A görgő mögötti gombot +1 réteg nyákkal magasítottam, így befér a "lukba" a DA nyákja. Közben a Kinzu nyákján elkaszáltam néhány vezetősávot, de az összeköttetéseket csak simán másik forrszemre kötöttem.

Kinzu nyákjára vigyázz, előszeretettel törnek le róla a forrszemek.

A felső burkolatból 1 pöcköt kell csak kicsiszolni, a középen lévőt véletlenül törtem le :DDD A felső burkolatot megtartja a maradék 4 pöcök.

Így kösd be a nyákot, + elkaszált vezetősávokra figyelj, hova vezet.

Nem kell mindent legyalulni.

A mini-drill kicsi csiszolófejekkel nagyon hasznos volt, bár azt csak kölcsönbe kaptam szobatárstól :DDD

A nyák körüli "keret" eltávolításához trükkös eszközhöz folyamodtam: felhevített szikepengével daraboltam fel függőlegesen minden hajlatban, átkötésnél, stb. Utána már csak az aljához van rögzítve egy-egy darab, szépen letöröd, pont ott fog végigtörni, ahol kell.

A régi nyákot tartó csavarok olyan műanyag bumszlikba mentek be, azokat nem érdemes teljesen leszedni, pont akkorára csiszoltam, hogy az új nyákot a megfelelő helyen tartsa. Ne felejtsd el a lencsét! :DDD

Da nyákot meddig szabad csiszolni?

Ha közelről megnézed, látod, hol vannak a vezetősávok. Azokat már ne kaszáld el, kivéve a szélén, körbe futó valamit. Az nem érdekes.

A Kinzu nyákját fényképezd le, utána nyugodtan elkaszálhatod a vezetősávokat, kb. a szalagkábel csatijáig kell. A negyedik mikrokapcsolót ki kell hozzá szedni, és majd az összekötésnél az elkaszált vezetősávoknak megfelelő forrszemre kell kötni a madzagokat.

Legalábbis én így csináltam. Persze máshogy is lehet.

A japán Omronok picit magasabbak, mint a kínaiak, így ha összerakod, alapból benyomódhatnak a gombok, vagy csak ultraézékennyé válhatnak. Ilyenkor a felső burkolat kapcsolóhoz lenyúló biszb@szából nagyon picit le kell csiszolni tűreszelővel. Ne papírral, akkor nem lesz egyenes, és undorító feelingje lesz :((

Előfordulhat, hogy a szenzor-nyák a keret maradványaiba nem szorul be eléggé, ilyenkor ragasztópisztollyal érdemes rögzíteni. Nálam nem kellett. Szükség esetén simán le lehet törni bármiről, egészben lejön, nem ragad, de annyit fog, amennyit kell. Használtam már ilyen célra ;]

Kb. ennyi. Ha jók lesztek, talán Logoutra is eljut. Addig mondjuk 4-6 cikket / bejegyzést meg kéne írnom...

(#45664) annonmi

annonmi
(tag)

Üdv,

Valaki használja már az új Rival 300 egeret? Kíváncsi lennék mennyire kopik az új változatnál az oldalsó gumirész, mert gondolkodom egy ilyen vásárlásán. A gondom csak annyi, hogy nem akarom, hogy 2 hónap használat után úgy nézzen ki mint amit 5 éve nyúznak.
Ha van valakinek tapasztalata az új változattal kíváncsian várom.

Diablo 3 - NMI#2665

(#45665) phenomHUN válasza dobragab (#45663) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Hatalmas köszönet, az ég áldja a kezed! :R

(#45664) és (#45666) annonmi
Ezen gondolkozz el egy kicsit. :F :B
Egy alig pár hete megjelent egérnél hogy lenne bárkinek is hosszútávú tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#45666) annonmi válasza phenomHUN (#45665) üzenetére

annonmi
(tag)

A vételen, vagy amit kérdeztem? :)

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - NMI#2665

(#45667) Ant@ válasza Vanir (#45643) üzenetére

Ant@
(senior tag)

Asszem teszek egy próbát a Castorral. Roccatról lebeszélődtem. A Rival tényleg túl nagy lenne, az Alcor kevés. A Deathadder sok szempontból jó lenne de kinézetre annyira nem jön be. Olvasgattam véleményeket a Castorról, van jó is rossz is de inkább jó. Az egyetlen érdemi negatívumként az ár jön szóba, meg van aki hibás terméket kapott, amit nyilván cserélnek. Ha hétfőig nem üt el a villamos meg is rendelem.

(#45668) annonmi válasza annonmi (#45666) üzenetére

annonmi
(tag)

Értem, gondoltam ha valakinek volt előző verziós is belőle tehát van összehasonlítási alapja és mondjuk megvette az újat már 3 hete láthatja. De kipróbáljuk rendelek egyet aztán meglátjuk mi lesz vele, max használom továbbra is a Zowie-t, ha nem tetszik.
Ez végülis is csak egy kapott SS kupon miatt vetődött fel, hogy valamit kénytelen vagyok rendelni.

Diablo 3 - NMI#2665

(#45669) dobragab válasza annonmi (#45668) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Rival 100? Az is jó lehet, de kicsi és könnyű.

(#45670) annonmi válasza dobragab (#45669) üzenetére

annonmi
(tag)

Az sem tűnik rossz választásnak, bar volt mar hasonlóan kis egerem nekem az annyira nem tetszett a mérete miatt.

Diablo 3 - NMI#2665

(#45671) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

LOGITECH G400 egérnek mi az utódja?

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU)

(#45672) SP!T válasza bul07 (#45671) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Jelenleg kaphatóak közül a G402. Ha szerencséd van még lehet találni G400s típust, de nagyon drága általában.

(#45673) bul07 válasza SP!T (#45672) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

G402 na ne
Most bánom igazán hogy pár éve eladtam a G400 egeremet
Na majd hétfőn megpróbálom megtapizni

Amúgy melyik egér hasonlít legjobban kinézetre és méretre is a G400-ra , és még ajánlott is?

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU)

(#45674) SP!T válasza bul07 (#45673) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Hát bánhatod is, mert jó egér máig. :)
És konkrétan a G402 az az egér, ami a legjobban hasonlít rá. Persze átmentek star wars kinézetbe, mert ez a divat sajnos.
Esetleg még nézd meg ezeket:

SteelSeries Rival
Razer DeathAdder széria

(#45675) kemotox válasza bul07 (#45673) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

G400 :D A szériából bármi amúgy.
MX500, MX510, MX518, G400, G400s. Aprót érdemes böngészni, illetve ha van pénz lóvéra akkor ebayen van új MX518 kb 13 pénzért, G400s meg kb 15-ért.

(#45676) bul07 válasza SP!T (#45674) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Köszi akkor azt kettőt is megpróbálom megfogdosni

LOGITECH Performance Mouse MX meg lehet megy majd az apróra

(#45677) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Sziasztok!
Tudtok valami megbízható forrást, ahonnan be lehetne szerezni egy Logitech G400s-t?

Szerk: Lentebb írták az ebay-t gondolkoztam azon is, csak félek hogy 15-k ért kapok egy üres dobozt vagy valami.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#45678) dobragab válasza Pöttön (#45677) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

G400s-ből csak eredetit árulnak, és ebayen ilyen nem nagyon van. Többen rendeltünk már G400s-t, rossz tapasztalat nem volt.

(#45679) Pöttön válasza dobragab (#45678) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Köszönöm a tapasztalatot! :R
Akkor ha hónap végéig nem találok sehol se használtan, akkor én is rendelek egyet ebayen.

Szerk: Esetleg erről vélemény? :B

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#45680) dobragab válasza Pöttön (#45679) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Úgy tűnik, rendben van, de kérdezd meg, milyen mikrokapcsolók vannak benne, ki rakta bele, és persze képek!

(#45681) kristof123 válasza kemotox (#45675) üzenetére

kristof123
(őstag)

9k-ért is van már mx518, régebben linkeltem.

(#45679) Pöttön
Csodálkozom, hogy még nincs archiválva jegelve. Hétfőn elvileg már nálam van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45682) kemotox válasza kristof123 (#45681) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Oszt a pustát ki fizeti meg? :D

(#45683) Pöttön válasza kristof123 (#45681) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Ja, jolvan akkor. :DDD

(#45684) kristof123 válasza kemotox (#45682) üzenetére

kristof123
(őstag)

Azt nem is figyeltem, jó drága...

(#45683) Pöttön:
:R

(#45685) Dency01

Dency01
(tag)

Steelseries engine 3.5.3- al kijött egy új FW Steelseries Rival-hoz.
Eddig 1.8.0.0 volt most 1.16.0.0
Mintha fürgébb lenne az egér, jobban kontrollálható.
Aki esetleg óckodna a frissítéstől az nyugodtan rányomhat.
Overclock fórumon eddig egy emberke frissített de ő is megvan vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#45686) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Használt, elméletileg hibátlan, szép állapotú, elméletileg szerviz mentes Logi G400s, doboz nélkül megér postával 10000Ft-ot?

(#45687) kemotox válasza Pöttön (#45686) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Já!

Más: [link]

(#45688) Vanir válasza kemotox (#45687) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Dejóhogymostvettemegeret... ;]

(#45689) GeneraL_XTX válasza kemotox (#45687) üzenetére

GeneraL_XTX
(PH! kedvence)

Hmm nem ezeket osztogatjàk most ingyen az LG monitorok mellè iponban? :C :DDD :DDD

''Nagyon el vagy tájolva emberke!Ha értenél hozzá, tudnád hogy a 7900GT már támogatja a DirectX10-et!Ugyanis ezt úgy gyártották!!Csak majd a Vista driverben aktiválódik!''--By:Gefororce_9 ***Origin/Steam: GeneraL_HUN\ Wot : T1B1***

(#45690) sepsi0

sepsi0
(őstag)

Túdóm-tuuudooom ;]

Logitech G9x Laser Mouse

Kaptam erre egy jó árat....
Ez is kerülendő (Laser)?
Amúgy nem is tudtam, hogy van ilyen :U

[ Szerkesztve ]

(#45691) kemotox válasza GeneraL_XTX (#45689) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Nem tudom. És ha igen? Ikszdéikszdé? Én inkább örülök neki, hogy most lesz egy csomó olcsó Alcor a használtpiacon.

(#45692) kristof123 válasza kemotox (#45691) üzenetére

kristof123
(őstag)

Nem fogom tudni megállni, hogy ne vegyek egyet. :U

(#45693) RaGi91 válasza sepsi0 (#45690) üzenetére

RaGi91
(senior tag)

Bizony kerülendő. Lézeres és még féltégla is.

(#45694) sepsi0 válasza RaGi91 (#45693) üzenetére

sepsi0
(őstag)

Nem gondoltam volna, hogy egy 50k-s egeret is el lehet ba.zni :U
Csak az ára miatt merészeltem megkérdezni a véleményeket....

(#45695) phenomHUN válasza sepsi0 (#45694) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Ez sose volt ötvenezer forint, kb. 15-20 ezerbe került anno.

(#45696) dobragab válasza RaGi91 (#45693) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Van nálam egy. A tömege nem veszélyes, 78 gr burkolat meg súlyok meg tálca meg minden nélkül. Na de az a lézeres szenzor kuka... :(

(#45697) SP!T válasza sepsi0 (#45690) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Azért azt tegyük hozzá, hogy talán az egyetlen eltalált normális lézeres. Nem egy pro használja előszeretettel. Én nem félnék tőle, de amennyibe kerül, abból inkább vennék valami jobbat. :D

(#45698) kemotox válasza SP!T (#45697) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Mondjuk 5 darab jobbat. Vagy 3 jobbat meg 3 király egérpadot. Vagy egy jobbat, egy király egérpadot, meg 4-5 tálca sört.

(#45699) sepsi0 válasza phenomHUN (#45695) üzenetére

sepsi0
(őstag)

$329.99

49 700 Ft

De az árúkereső alapján volt ez 16k is, igazad van :R

(#45697) SP!T

Lenne egy új 10k-ért és egy használt 5k-ért.....

Hallgatok rátok, csak azt hittem ennyiért nagyon jól járok.... de nem :R

(#45700) SP!T
Megadjam az eladó elérhetőségét?
Jó öreg PH-s eladó, még fel sem rakta csak szolt nekem, hogy van :K

[ Szerkesztve ]

(#45700) SP!T válasza sepsi0 (#45699) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Instant buy szerintem! Ha neked nem kell én elviszem a használtad 5-ért. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.