Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45401) cidalain válasza dobragab (#45393) üzenetére

cidalain
(PH! kedvence)

Nalam atiranyitasi korbe fut bele a chrome. Elso hsz linkje szinten.

LG G-Pad 7.0 tablet eladó: 7" 1280x800 px fóliázott karcmentes kijelző, Android 5, négymagos Snapdragon 400 soc, 1/8 GB, BT 4.0, GPS, Infra, microSD bővíthetőség >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#45402) Tin válasza jaffa 2843 (#45399) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

pont a kettővel efölött lévő hsz miatt írtam. merthogy nulla infóból úgyis az aktuális budget sláger lesz ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#45403) Evil Snowman válasza Tin (#45397) üzenetére

Evil Snowman
(senior tag)

Nos. Az általam linkelt 3 képpel a HSZ-ed következő bekezdésére szerettem volna reagálni:

"én amúgy 2013 januárban, amikor megdöglött az mx1100, bejöttem, elolvastam az összefoglalót, majd feltettem ezt a kérdést.

akkor mindenki a g400-at ajánlotta, én megvettem a 220voltban, de én hülye személyesen, kipróbálás nélkül, és amikor hazaértem, kibontottam, és a kezembe fogtam, egyből tudtam, hogy ez nem jó - de b.szhattam, mert nem netes rendelés volt. hozzáteszem, akkor 8e-ért mentek ezek..."

A legtöbb gyártó a gamer (sic!) szegmensbe szánt egereit, nem mezei dobozba csomagolja, hanem olyan kialakítású dobozokba, hogy a leendő gazdi a tényleges vétel előtt a gyakorlatban is ki tudja próbálni, hogy milyen fogást fog nyújtani számára az egerentyű.

Amikor én vettem a vizes boltban a Kone Pure Opticalt (melyet itt ajánlottak a srácok) az volt az első kérésem az eladóhoz, hogy hadd próbáljam ki a fogását, hogy kényelmes-e, mert rossz fogású egérre nem adok ki 18 k-t. A srác minden további nélkül beleegyezett.

Szerintem anno, ha a 220 Volt-ban ugyanezt megkérded az eladótól, akkor nem vettél volna egy számodra kényelmetlen egeret. :R

[ Szerkesztve ]

#1NZ-FE , CA18DE , K20A6#

(#45404) Tin válasza Evil Snowman (#45403) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

jaaaa most már értem. amúgy úgy mentem akkor oda, hogy hadd vegyem kézbe, de csak dobozon keresztül tudtam megfogni (igen, ilyen kinyitósban volt), és pont az volt a gondom, hogy nem rányúlni akartam, hanem a kezemben fogni egy asztalon. a csuklómnak kényelmetlen, nem annyira a formája, de a dobozon keresztül ez nem derült ki sajnos.

(#45405) Evil Snowman válasza Tin (#45404) üzenetére

Evil Snowman
(senior tag)

Hát sajnos ez esetben valóban más a leányzó fekvése, ahogy jó atyáink mondották vala. Az a baj, hogy a csukló kényelem/kényelmetlenség valóban csak akkor jön ki, ha az ember effektív használati módban próbálja az egeret. Erre ma már van lehetőség ugye a Pixel-ben meg az MM-ben (akkor nem tudom volt-e ilyen opció), bár Pixel csak Pesten van, MM meg nem mindenhol. Ilyen esetekre valóban a legjobb megoldás a netes rendelés és az esetleges elállási joggal való élés. :R

#1NZ-FE , CA18DE , K20A6#

(#45406) Tin válasza Evil Snowman (#45405) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

pixelesek jó fejek, minap voltam náluk billentyűzetet próbálni. az MM-ben is utána, de ott csak olcsó hulladékok voltak, sajnos a G710+ pont nem, pedig az most jó áron volt a netes boltjukban.

(#45407) dobragab

dobragab
(Topikgazda)

Frissült az összefoglaló, elsősorban a lézeres, wireless részek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#45408) Tin válasza dobragab (#45407) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

:R

asszem megfogdosok egy G602-t, bár eléggé túl van gombozva nekem, de ceruza akkus... még jó is lehet.

(#45409) kemotox válasza dobragab (#45407) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Bekerült a lényeg is ;] Közben rájöttem mit értettél pontosan "sallangmentesen" alatt: egy olyan kommentet kellet volna írnom amiben csak az van, semmi más, na mindegy most már :D
Ja meg most látom a wirelesses okosságom is ott van :D Lassan már kérni fogom a milliárd eurós jogdíjakat meg a főszerző titulust ;]

[ Szerkesztve ]

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45410) dobragab válasza kemotox (#45409) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

A wireless-es okosságodat már akkor beleraktam, amikor először megírtam :DD

(#45411) Vanir válasza dobragab (#45407) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Köszöni a vájörlessz kommjuniti. :)

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#45412) jaffa 2843 válasza Vanir (#45411) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Is that a thing? ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#45413) kpal

kpal
(PH! nagyúr)

Kb 3000 Ft-ig ez jó? Vagy tudnátok 3000-ig ajánlani MALL oldaláról ?
Azért néztem itt ,mert ide szól 2000 Ft-os kuponom. :B

[ Szerkesztve ]

(#45414) jaffa 2843 válasza kpal (#45413) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Ennyiért semmi jó nincs. :N
Roccat Lua a legalja, amit itt javasolni mernék.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#45415) kinghaxor

kinghaxor
(fanatikus tag)

Sziasztok. Szeretnék venni egy logitech g402-es egeret amit ebay-ről vennék mert ott jóval olcsóbban megy mint itthon. Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan általatok is ajánlott eladó aki jó áron adja és megbízható is. Apropó hamisítják ezt a típust? Mert ha nem akkor végülis mindegy kitől jön. Annyit azért még megkérdeznék, hogy mennyire megbízható a g402? Garancia miatt érdekelne. Ugye ebay-en kicsit macerásabb ilyet intézni. Itthon csak beviszem oda ahol vettem.

[ Szerkesztve ]

ASRock Fatal1ty Z87 Killer, i7 4770k, 16 GB Corsair Vengeance 1866 Mhz DDR3, Palit GTX 980 Super JetStream, Corsair TX650 v2, Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ), Samsung SpinPoint F1 640GB (HD642JJ), Western Digital Caviar Green 1TB (WD10EZRX)

(#45416) kemotox válasza kinghaxor (#45415) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Én nem hallottam még G402 hamisítványról. Ránéztem hirtelen ebayre, és a legolcsóbbak amik germániából jönnek használtak!

De én ezt venném.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45417) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

[link] :Y :Y

(#45418) TeebyKay válasza kemotox (#45417) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

A Kemotox Keresőrobot Corp. munkában :D

(#45419) kedvesgabor válasza Tin (#45402) üzenetére

kedvesgabor
(tag)

Kicsit megszólítva érzem magam, így gondoltam reagálok...
Ez szerintem kicsit több a nulla információnál, elolvastam az összefoglalót, és azért bátorkodtam írni, mert bíztam benne, hogy hátha akad valaki aki a szegényebb népcsoport tagjainak is tud valamit ajánlani, ahogy írtam is...
...de úgy látom a szakértelem erre a részre nem terjed ki....

(#45420) TeebyKay válasza kedvesgabor (#45419) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Drágaságom, tudom, hogy most kicsit összefolyt a 200 komment a topicban, de én írtam egy választ neked.

"(#45367) kedvesgabor
Ennyi pénzből túl sok választásod nincsen, leginkább egy Logitech G100s-t tudjuk ajánlani, de érdemes átnézni az összefoglalót, hátha több pénzért megtetszik valami.
"

(#45421) Tin válasza kedvesgabor (#45419) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

jaj ugyan, szerintem csak épp olyan volt a hangulat, vagy valakinek rossz napja volt, és beleestél a szórásba. én nem tudok neked segíteni, mert nem vagyok naprakész, de amúgy kaptál választ: G100s

amit viszont én tudok javasolni, hogy menj el valahová, ahol a kezedbe veheted, és próbáld ki, mennyire kényelmes. ha viszont erre nincs lehetőséged, neten rendeld, óvatosan bontsd ki, és ha mégsem jó, küldd vissza, vagy add el az aprón annyival kevesebbért, amennyibe a visszaküldés kerülne neked.

TeebyKay: épp beírtam:D

[ Szerkesztve ]

(#45422) kedvesgabor válasza TeebyKay (#45420) üzenetére

kedvesgabor
(tag)

Köszönöm! Láttam, csak a kommentedre reagáló Tin-nek írtam.
Tin:Köszi neked is!

(#45423) sepsi0 válasza kemotox (#45417) üzenetére

sepsi0
(őstag)

Szerinted érdemes megvenni (az árán kívül)?
Nem futhatok így hamisítványba? Nem tudom hamisítják-e.

(#45424) kemotox válasza sepsi0 (#45423) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Nem hallottam még róla. Az egyszerűbb, populárisabb egereket szokták hamisítani, főleg Razereket.
Fél áron van az a Naos a bolti árhoz képest, nem tudom hogy jött ez ki, és miért adja el az eladó, de én is gondolkodom rajta.

(#45425) Vanir válasza kemotox (#45424) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Eladni akarja, és nem árulgatni, ilyen egyszerű. :)

sepsi0: Mionix hamisítvány nem hinném, hogy létezik, mert eléggé noname márka a "nagyokhoz" képest. Ennyiért pedig simán megéri, főleg plusz talpakkal.

(#45426) sepsi0 válasza Vanir (#45425) üzenetére

sepsi0
(őstag)

(#45424) kemotox
Köszönöm mindenkinek :R
Lehet a fiam karácsonyi ajándéka lesz.....
Csak hiányolom a pozitív értékeléseket, bár elvileg utánvét "játszik".

ON:
SS Kana V2 görgője néha hibázik (1 éves), gondolom takarítanom kéne a tengelyt, csak ugye még garis....
Ha szétszedem buktam a garit. Vagy ez valami típushiba, mert elég furcsán hibázik néha, küldjem inkább vissza?
Nem szedtem még szét.

[ Szerkesztve ]

(#45427) Vanir válasza sepsi0 (#45426) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ha tényleg fontos a gari, akkor visszaküldeném a helyedben.

(#45428) sepsi0 válasza Vanir (#45427) üzenetére

sepsi0
(őstag)

Ha azt mondjátok nincs olyan hibája, hogy mondjuk megadja magát a szenzor, vagy valami hasonló, amiért garanciában tudnám javíttatni (gondolom az évek alatt gyűltek tapasztalatok itt), akkor simán szétszedem.
Gondolom ez lehet a baja, eddigi tapasztalat alapján.
Nem igazán szoktam gariztatni a dolgaimat, úgy is mindig gari idő után van a baj.

Szóval, ha nincs ilyen típushiba (gondolom, ha lenne nem lenne ajánlott), akkor simán szétkapom.
Köszönöm! :R

(#45429) kpal válasza jaffa 2843 (#45414) üzenetére

kpal
(PH! nagyúr)

Annyit nem szánnék egérre :N , nincs olyan nagy igényem . Azért csak jobb az amit linkeltem mint egy 600Ft-os ,vagy tévedek ? :B
Igaza mostani egér is Hama 1000-Ft-os csak 6 év után már nem akarnak működni a gombjai, kapott már eleget . :)

[ Szerkesztve ]

(#45430) Vanir válasza kpal (#45429) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Attól függ igazából, hogy mire kell. Ha nem játszol különösebb pontosságot igénylő játékokkal és nem végzel grafikai munkát, amihez szintén pontos egér kell, akkor döntsön a kényelem. Bár ezt az egeret semmiképp sem venném meg, nagyon nagyon nagyon ócska feelingje van.

(#45431) TeebyKay válasza kpal (#45429) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Elég szögletesnek tűnik a kialakítása, nem hinném, hogy különösebben kényelmes lenne használni. Ha van lehetőséged inkább tapizz meg pár olcsóbb egeret és azt vedd amelyiknek a legjobb a fogása.

(#45430) Vanir

nagyon? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45432) Vanir válasza TeebyKay (#45431) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Nagyon.

(#45433) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

(#45434) FaTHI

FaTHI
(őstag)

Srácok kezd meghalni a jó öreg Logitek Mx500-as egerem. Valami hasonló jófajta egeret keresek leginkább BF4-alá. Mit ajánlanátok?

(#45435) kemotox válasza FaTHI (#45434) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Én valami utódját venném, ha bejött. De mi baja van pontosan szegénynek? Jó eséllyel javítható. Én nem dobnék el csak úgy egy ilyen ritkaságot :P

(#45436) Vanir válasza FaTHI (#45434) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ha mikrokapcsoló hiba (duplán kattint, nem kattint, stb.) az némi szakértelemmel (ha saját nincs, akkor érdemes hobbielektronikázó haverokat körbekérdezni) cserélhető, vagy némi szakértelem nélkül is javítható.
Ha a talpai mennek szét, azt Jaffa kollega tudja orvosolni.
Kábelek is vannak eBay-en, valamint teljes komplett burkolatok (ha jól tudom, akkor a G400s burkolata is kompatibilis vele).
A szenzorhiba már más tészta persze.
Az MX500 messze az egyik legjobb egér, amit valaha gyártottak, kis hiba miatt ne tedd félre, de semmiképp se dobd ki! :) De ha mindenképp megy, akkor ezt vinném a helyedben, vagy itthon beszerezhető a G402-nek nevezett, hasonló formájú utódja.

[ Szerkesztve ]

(#45437) FaTHI válasza Vanir (#45436) üzenetére

FaTHI
(őstag)

Időnként előjön, hogy görgető gomja el kezd magától dolgozni tehát fut a kép lehelé (scroll).

[ Szerkesztve ]

(#45438) kemotox válasza FaTHI (#45437) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Mármint görget, vagy olyat csinál, mint mikor nyomod a görgőt és húzod az egeret lefele?
Előbbi esetben egy tisztítás talán segít, ha nem akkor gázos :S Utóbbi esetben egyszerű kapcsolócsere.

(#45439) FaTHI válasza kemotox (#45438) üzenetére

FaTHI
(őstag)

olyan mintha pörgrtném lefelé a görgőt, ha visszafelé tekerem és elengedem akkor is folytatja a scrollt lefelé

[ Szerkesztve ]

(#45440) kpal válasza Vanir (#45430) üzenetére

kpal
(PH! nagyúr)

Csak átlagos feladatokra kell és játéknál se kell olyan profi. Akkor még nézelődök.

[ Szerkesztve ]

(#45441) Vanir válasza kpal (#45440) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ami egyszerű dizájnos, és nem világít mindenhol, mint a karácsonyfa, abból jó eséllyel találsz jobb minőségűt ebben az árfekvésben.

[ Szerkesztve ]

(#45442) kpal válasza Vanir (#45441) üzenetére

kpal
(PH! nagyúr)

Rendben :R Világítás nem feltétel mind1 milyen ,csak ebben az ársávban ,ha lehetséges egy fokkal jobbat kapjak, mint a jelenlegi egerem.

(#45443) phenomHUN

phenomHUN
(fanatikus tag)

Elég hamar törölve lett ez a 'hihhettettlenüljóajááááánlat' apróról.

(#45444) dobragab válasza phenomHUN (#45443) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Már az elején gyanús volt, aztán mikor megtaláltad az eredeti képeket... Szerintem jelenteni kéne a usert.

(#45445) Vanir válasza phenomHUN (#45443) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Reported. ;]

(#45446) kemotox válasza phenomHUN (#45443) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Hozatni kellet volna vele néhány darabot aztán gyorsan lemondani meg jelenteni a csába a mocskos férget, aztán rászáradhatott volna az anyja ravatalára a hamisított szarja ;] ;]

(#45447) phenomHUN válasza kemotox (#45446) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Biztos vagyok benne, hogy terítette volna a hamisítványt is, maximum nem itt hanem jófogáson, akárhol. Razer egereket áron alul el szokták kapkodni a vérpistikék is.
Sőt, szerintem így is találkozni fogunk még vele.

[ Szerkesztve ]

(#45448) MaTpr0F válasza Vanir (#45445) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Kapott is "kemény" 11 óra felfüggesztést. :(((

[ Szerkesztve ]

(#45449) dobragab válasza kemotox (#45446) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

de szabadíts meg az ebayes hamisítványoktól!
Ámen.

(#45450) kemotox válasza phenomHUN (#45447) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Ha megint a mi utcánkban próbálkozik akkor megy a betoncsizma aztán vacsorázhat a halakkal ;]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.