Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45051) TeebyKay válasza alwinka (#45049) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

A Lua kisebb. Egyébként a hibás IMO-ra biztos szívesen lecsapnak itt páran. Mi a probléma vele?

(#45052) Vanir válasza alwinka (#45049) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A Lua egy pirinyó egér az IMO-hoz képest, teljesen más fogása lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#45053) Vanir

Vanir
(Topikgazda)

Jön az új G502, tök jó lesz, mer RGB, cserébe még mindig féltégla. :DDD

Megvette a Razer a Logit? :U

(#45054) arminlok

arminlok
(senior tag)

Sziasztok!
Szarrá ment az egerem és gondotlam megkérdezlek titeket mit ajánlotok. Általános felhasználásra kéne, kis játékkal. Közepes méretű kezem van, jobb kézzel használom. A keret max 10ezer, használt nem érdekel. Tudnátok ajánlani párat?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#45055) TeebyKay válasza arminlok (#45054) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Összefoglaló, egérajánló. Logitech G100s. Mit érteni szarrá ment alatt?

[ Szerkesztve ]

(#45056) arminlok válasza TeebyKay (#45055) üzenetére

arminlok
(senior tag)

Nem működik a jobbgomb, pedig néha hasznos :D Köszi

[ Szerkesztve ]

(#45057) cidalain válasza arminlok (#45056) üzenetére

cidalain
(PH! kedvence)

Osszefoglalao vege. Mikrokapcsolo csere 500 ft (2 db) es kis barkacsolas.
Mar ha elegedett vagy ezt leszamitva az egereddel...

LG G-Pad 7.0 tablet eladó: 7" 1280x800 px fóliázott karcmentes kijelző, Android 5, négymagos Snapdragon 400 soc, 1/8 GB, BT 4.0, GPS, Infra, microSD bővíthetőség >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#45058) arminlok válasza cidalain (#45057) üzenetére

arminlok
(senior tag)

Nem vagyok vele elégedett szerintem beruházok egy újra ez egy 2500 forintos gagyi logitech. De attól eltekintve szeirntem kicserélem a kapcsolót amit mondtál kihivásnak jó. Köszi

(#45059) kemotox válasza alwinka (#45049) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Mi lelte szegényt? Jó eséllyel javítható. Másik IMO esetleg? Ha már megszokott, bevált cucc.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45060) kemotox válasza Feherfy (#45040) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

2014-es változat, igaz? Az már vágásmentes pro premium deluxe ultra 2000 bevonattal van ellátva :D Sok boldogságot hozzá, üdv az Aby klubban! Az enyémet Abygélnek hívják, a tiédet hogyan? Aby Endre esetleg? Akkor összehozhatnánk a gyerekeket, és lenne sok kis Razer unoka :D

Apropó, valaki vett 1800 DPI-set valahonnan.. Ki volt az? Érdekelne, hogy honnan van, mennyibe, és eredeti-e. Lehet begyűjtöm mindhárom féle Abyssust.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#45061) kristof123 válasza Vanir (#45053) üzenetére

kristof123
(őstag)

Mondom Én, hogy jön a karácsony! ;]

(#45062) Vanir válasza kemotox (#45060) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ja, én írtam, de közben rájöttem, hogy 3.5G és nem 3G. :))

(#45063) izee válasza kemotox (#45060) üzenetére

izee
(senior tag)

ha egérpaddal együtt adják, úgy tudom 1800-ast kapsz.

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#45064) jaffa 2843 válasza izee (#45063) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

De inkább hamisítványt :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#45065) izee válasza jaffa 2843 (#45064) üzenetére

izee
(senior tag)

pl. link Nem hiszem, hogy hamisítványt huzamosabb ideig el lehet adni a magyar boltokban, közfelháborodásra elsunnyogtak volna vele a román piacra(nagyobb népesség, igénytelenebb - nem rossz értelemben).

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#45066) SP!T válasza izee (#45065) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Computer Emporium a disztribútora tudomásom szerint. Ők pedig biztosan nem hamisat nyomatnak.

(#45067) SRII

SRII
(őstag)

HI!
Megérkezett a COUGAR 300M Gaming Mouse

A fogását meg kell szoknom, mivel eddig g300-at használtam, de nem rossz, csúzsasmentes borítása van(anyaga alapból az), a kapcsolók eléggé jók, gyors helyzetekben is megállja a helyét, jól elvan találva.
A görgő masszív, nem lotyog, a két oldalsó gomb is nagyon franko, jó lenyomni, bár lehetne kicsit keményebb masszívabb, de , nincs mozgása, és nem lotyog.
A szoftvere könnyű, nagyon sok mindent be lehet állítani, szinte minden testre szabható.(kapcsolok sebessége, dpi, külön profilok, makró, színek-pulzáljon vagy ne, JA, és ki lehet KAPCSOLNI !!)
A pontossága jobb mint a ezelőtt használ logitech egeremé, érezhetően (főleg cs:go ban vettem észre)
Az egeret nem kell 1 cm-re (tán még egy centi sem kell) felemelni már nem követi le a mozgást.(nem kell nagyokat emelni az egéren gyors játékokban )
A kábel szövetborítást kapott, bár kicsit merev.
A teflontalpak nagyok, sreelseries padon remekül visszafogottan csúszik az egér.
A borításra visszatérve, nagyon jó, nem csúszik, nem lakozott, az új lenyomat pillanatok alatt eltűnik róla , és az egér háza masszív, nincs semmilyen nyomásra hangja, nem recseg.
Fekete narancs színben rendeltem, egyik aggodalmam az,hogy a jobb hüvelyujjamnál narancs színű a borítás ami szerintem megfog kopni és elégé csúnya folt lesz az oldalsó gombok alatt, (ez csak feltételezés) de ez legyen a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#45068) kemotox válasza SRII (#45067) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Paint test or didn't happen! :D

(#45069) Fricrich válasza kemotox (#45068) üzenetére

Fricrich
(kvázi-tag)

+1
Tessék az összefoglalóban részletezett módokon tesztelni! :K

(#45070) alwinka válasza cidalain (#45050) üzenetére

alwinka
(újonc)

A bal mikro-kapcsolójával van gond szerintem. Néha duplán kattint, de ez még nem is zavar annyira, mert nem olyan feltűnő. Végül is elindítja amit kell. Ugyanez a hiba viszont úgy is jelentkezik, hogy ha valamit ki akarok vele jelölni, akkor amikor felengedem a gombot, elengedi a kijelölt részt. Olyan mintha a gomb felengedésénél kattintana egyet. Ez pl. excelben szokott problémát okozni. Mivel olvastam a fórumon, hogy a mikro-kapcsoló egy idő után tönkremegy, ezért gondoltam a cserére.

Még annyi, hogy ma bementem egy nagyáruházba és végigtapogattam az egereket.
A Roccat Lua tényleg kicsi, viszont a Logitech G100s és a Genius Maurus fogásra egész jók. A Genius annyiból tetszik, hogy van rajta oldalsó gomb, viszont elég érdekes a kinézete, a Logitechnek meg egyszerűbb a formája.
A kettő között egyébként van érdemi különbség?

[ Szerkesztve ]

(#45071) TeebyKay válasza alwinka (#45070) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Jelentős különbség nincs közöttük. Ha kényelmes a maurus fogásra akkor a két gomb tényleg előny.

A kapcsoló hibát 500ft és egy kis forrasztás javítani.

(#45072) TeebyKay válasza SRII (#45067) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

:R de csatlakozom Fricrichhez.

[ Szerkesztve ]

(#45073) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)

Ne haragudjatok, nem vagyok otthon az ebayes egérvásárlásban de láttam hogy vannak akik konkrét embereket ajánlottak.

MS Intellimouset vagy Wheelmouset kitől érdemes venni ebayről? Vennék két feketét, de az se baj ha fehér.

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#45074) kristof123 válasza alwinka (#45070) üzenetére

kristof123
(őstag)

Ez pedig egy 0 Ft-os "barkács". Ha tetszik az egér emiatt ne cseréld le imo.

Üdv,
K.

(#45075) Vanir válasza Redneck (#45073) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Takasta

(#45076) Redneck válasza Vanir (#45075) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Baromi jó! Köszönöm!

Ez tuti 100% eredeti és nem valami gagyi másolat?

Veszek inkább egy citrom vagy narancssárgát! :D Haver meg olyat amilyet akar.
Tartalék egérnek kell.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#45077) Vanir válasza Redneck (#45076) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Száz százalékig eredeti.

(#45078) cyberkind

cyberkind
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Steelseries Rival vagy Logitech G402?
Nekem a Steel tetszik fehérben de nagyon, szép nagy egér, igaz a Logi olcsóbb, ki mit mond? :R

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" Batman FOREVER!

(#45079) SP!T válasza cyberkind (#45078) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Kb mindenki a G402-t fogja ajanlabi szerintem. :) A rivalrol nem tul jok a velemenyek, keress ra itt akar Googleben.

(#45080) cyberkind válasza SP!T (#45079) üzenetére

cyberkind
(PH! nagyúr)

És akkor milyen Steel egér az ajánlott ha ez nem annyira?

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" Batman FOREVER!

(#45081) Vanir válasza cyberkind (#45080) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Kana, Kana i-Café, Kana v2
Esetleg a Sensei RAW, bár az picit acceles. Mellesleg most jön az új Rival, elvileg megoldották a hámló burkolatot és az összeakadó gombokat, szóval az szerintem mehet. Rival 300 néven fog indulni.

(#45082) Redneck válasza SP!T (#45079) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

G402. Nekem 400 van de maximum arra váltanék.

(#45083) TeebyKay válasza cyberkind (#45078) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ha ez a kettő a választás akkor G402, de mindenképp próbáld ki valahol mert nem szokványos a fogása.

(#45084) dobragab válasza cyberkind (#45080) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Rival jó egér, mindene rendben van, kivéve az oldalsó gumit. Nagyon szeret mállani, deformálódni... Nálam is van egy kb. két éves példány, és elég ronda... Ha tartós egeret szeretnél, az nem a régi Rival lesz. A talpai sem a legjobbak, az mondjuk olcsón cserélhető.

G402-nek a kábele merevebb a kelleténél, de megfelelő elvezetéssel nem zavaró. A görgő alatti gomb egyesek szerint túl kemény, szerintem nincs vele különösebb gond.

A tömegük megegyezik, formára viszont teljesen eltérnek. Rival bálna, fogásra is baromi nagy, kb. csak palmozni lehet. G402 hosszabb, de kevésbé érződik nagynak, alacsonyabb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#45085) Dadan01

Dadan01
(senior tag)

Mayday Mayday!

Az eddig hibátéanul működő Kana V2 egerem a gép reggeli bekapcsolásakor nem éledt fel.
Nincs egérkurzor, nem világít rajta a görgő, a steelseries engine nem látja. Csak az alján világít a szenzor.

Ötlet?

(#45086) Vanir válasza Dadan01 (#45085) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Próbáld másik USB portba dugni.

(#45087) Dadan01 válasza Vanir (#45086) üzenetére

Dadan01
(senior tag)

Másik port, másik gép is megvolt.

(#45088) TeebyKay válasza Dadan01 (#45085) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Márpedig ha a szenzor világít akkor áramot kap. Akkor csak valami nagyon alapszinten szaródhatott el benne, szóval ha garanciás akkor csere.

[ Szerkesztve ]

(#45089) k-adi válasza TeebyKay (#45083) üzenetére

k-adi
(PH! kedvence)

Igen, vásárlás előtt próbáld ki a G402-t, mert tényleg jó egér de a fogása "érdekes".

(#45090) spyduck

spyduck
(PH! nagyúr)

Sziasztok,

A boltomba szeretnék mindenféle egeret kiállítani, így a termékeke kiválasztásában kérném a segítségeteket :)

Szempontok:

(1) vezeték nélküli csajos 5k alatt
(2) vezeték nélküli pasis :D 5k alatt
(3) Gamer 10k alatt (vezetékes)
(4) Gamer 15k alatt (vezetékes)
(5) vezetékes csajos 3-4k alatt
(6) vezetékes pasis 3-4k alatt
(7) vezeték nélküli 10k alatt
(8) vezeték nélküli 10k alatt

[ Szerkesztve ]

(#45091) salytmasztor válasza spyduck (#45090) üzenetére

salytmasztor
(senior tag)

Nagyon dicséretes, hogy egy boltvezető / tulaj körbekérdez és ki is rak mintaegereket a boltjába, viszont a felsorolt kategóriák közül sajnos kb csak kettőben tudunk tippet írni / adni típusokra, mivel mi alapvetően (csak) minőségi szenzorral szerelt egereket ajánlunk másoknak és azok kb 5000 Ft felett kezdődnek vagy még azon is túl, főleg ha itthoni bolti garanciásakról beszélünk.

"(3)Gamer 10k alatt (vezetékes)
(4) Gamer 15k alatt (vezetékes)"
Ehhez a két kategóriához találsz egereket az ajánlott egerek listájában, ár szerint rendezve, illetve érdemes elolvasni az összefoglalót is persze, ha tudni akarod mitől "jó egy egér". ;)

[ Szerkesztve ]

(#45092) jaffa 2843 válasza spyduck (#45090) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Én eddig azt hittem, hogy a "pasis" egér a vezetékes, a "csajos" meg a dokkolós. ;]

A garbage egerekről nem tudok (nincs értelme) véleményt mondani, de a játékos és pontos egereket megtalálod az ajánlóban árkategóriák szerint.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#45093) TeebyKay válasza jaffa 2843 (#45092) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Persze itt azt is figyelembe kell vennie egy üzlet működtetésénél, hogy jó esetben is csak a vásárlók fele minőség igényes valamelyest informatikában képzett személy, a nagyobb részük többnyire valami csili-vili, az említett szavakkal élve "csajos" és "pasis" egereket fognak nézni, tekintet nélkül a teljesítményre. Ezekhez viszont nincs szükség szakértők ajánlására.

(#45094) Azharel

Azharel
(fanatikus tag)

Sziasztok !

Szeretett logitech g500 egerem jobb gombja haldoklik. Soha nem volt még ilyen jó egerem, szóval maradnék a márkánál. Van ennek valami utódja ami ajánlott is? g402 fogtam már és nagyon nem gyere be.

(#45095) TeebyKay válasza Azharel (#45094) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

500 ft-ért tudsz venni új mikrokapcsolót, aztán egy kis hegesztést és még évekig működhet a régi egered.

(#45096) spyduck válasza salytmasztor (#45091) üzenetére

spyduck
(PH! nagyúr)

7 nagykerrel van kapcsolatunk, az ajánlott egerek 90%-a nem kapható :(

(#45097) Fricrich válasza spyduck (#45096) üzenetére

Fricrich
(kvázi-tag)

Most komolyan? :F

(#45098) Azharel válasza TeebyKay (#45095) üzenetére

Azharel
(fanatikus tag)

Sokszor ha lenyomva tartom a jobb gombot hirtelen mint ha nem is nyomnám, rohadt idegesítő. Akkor ez a mikrokapcsoló gondja ? 370 ft-ért találtam is, meg ha megint szétszedem kellene teflon talp is. Milyet érdemes venni mert ebayen van egy pár ?

(#45099) kemotox válasza Azharel (#45098) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Khápcsulú
Theflon thálp

(#45100) TeebyKay válasza kemotox (#45099) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

:R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.