Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44651) ToMmY_hun válasza nepszter1 (#44647) üzenetére

ToMmY_hun
(őstag)

Én is Razert vettem volna ha nem lenne szükségem a sok plusz gombra és a kék színre. Azt választva nem hiszem hogy rosszul döntesz :K

C programmers never die, they are just cast into void.

(#44652) Skullwipe

Skullwipe
(senior tag)

Nem vagyok szakértő, de az ajánlatok nem véletlenül azok. Annyira azért még se lehet rossz az a görgő se.

Ránéztem élőben és nekem annyira nem volt elsőre kézre álló a kialakítása, de biztos meg tudnám szokni. A KPM-től meg elájultam, hogy mennyire kényelmes és tényleg nagyon kézre álló (190-es kéz mérettel). De nincs bajom az FK1-el, csak erősen szoknom kell. Zowie használóként így utólag tudom ezt csak megítélni és leszűrni.

Miért érzem úgy win alatt, hogy idegesítő számomra a japán omron? Talán túl lassan reagál a win, vagy mi okozza ezt benne? Mintha játék alatt fel se tűnne ez a dolog. Winben folyton hármat vagy többet is kattintok. Olyan lassúnak érzem ahogy beveszi a win (már maxra lőttem be pedig a kattintási sebességet, észre se veszem a különbséget, lehet csak a multimédiás dolgok ilyen lassúak). Eddig is volt már ilyen, de most ezzel az új szépséggel folyton ilyen furcsa frusztráló dolgokba ütközök. Biztos csak egyéni szoc. probléma.

[ Szerkesztve ]

(#44653) BarGer válasza Skullwipe (#44652) üzenetére

BarGer
(lelkes újonc)

Ezt biztos az hozzászolásomra szeretted volna írni? De amúgy elnézegetve, szipmatikus ez a roccat. Kis kézre is jó lehet?

(#44654) dobragab válasza BarGer (#44653) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

:K Elég kicsi egér.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44655) bbdzyx válasza BarGer (#44653) üzenetére

bbdzyx
(senior tag)

Én is kiskezű vagyok és amennyire ronda a KPM meg a Roccat dizájn alles zusammen, annyira jó kis kézbe/fingertipre a KPO/KPM páros.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#44656) dobragab válasza bbdzyx (#44655) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Na de a Kinzuadder... :DD

Próbáltad már a felezett 1800-at?

(#44657) BarGer válasza bbdzyx (#44655) üzenetére

BarGer
(lelkes újonc)

Rendesen megkérik az árát. :) Már csak meg kell emésztenem és eldönteni, hogy honnan és melyiket. Csak az optical és a military az ajánlott, a sima és a color az nem?

(#44658) bbdzyx válasza dobragab (#44656) üzenetére

bbdzyx
(senior tag)

Igen, érzésre nem volt input lag vagy ilyesmi, de mivel az ördög - főleg a technika ördöge nem alszik -, így inkább ingame feleztem meg a szenzim. :)) Bár hiába vagyok low sens, a 900-at sem tudtam kiakasztani, de mintha egy kis nega accelt érzékeltem volna. Bár ennek sem teszteltem még utána, lusta vagyok. :))
A görgő viszont bejáratódott, egy kissé meglazult és oldalirányba kezdett egy kicsit lötyögni. Utána tudok feszíteni egy kicsit valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#44659) kisoroszlány válasza dobragab (#44630) üzenetére

kisoroszlány
(újonc)

köszi, egyelőre inkább fiktív a kérdés, mivel felújításra vár. azért kérdeztem, hogy érdemes lenne-e belevágnom (kapcsolócsere).

(#44660) TeebyKay válasza nepszter1 (#44650) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Majdnem egyformák, abyssus picit rövidebb de szélesebb. Szerintem az alcorral tökéletesen jól járnál.

(#44661) cyber86

cyber86
(őstag)

Én is beléptem a G502-esek klubjába :) Nagyon jó a fogása meg minden. Már csak 1 normális egérpad kéne hozzá :)

(#44662) SP!T válasza SP!T (#41150) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Kipróbáltam ma egy újabb Sica-t. Továbbra is a probléma fennáll. Ha féloldalasan húzom ide-oda és megkeresem a LOD "tetejét", hogy épp csak érzékeljen (ami amúgy nagyon alacsony), akkor ide-oda ugrik egy nagyobbat. Ezt Zowie ZA12-vel sehogy sem lehet előidézni. Az vagy megy, vagy nem és kész. Sajnos LOD állítási lehetőség nincs a szoftverben, csak pollingrate, DPI, accel, makro, világításra való beállítások. Pedig olyan jó kis egér lenne.. Egy sw update kellene, de nagyon.

Szerk.: Próbáltam kiküszöbölni a hibát pollingrate, DPI növeléssel, emeléssel, de sikertelenül. :(

[ Szerkesztve ]

(#44663) nyunyu

nyunyu
(PH! félisten)

WTF, kezd duplakattintani az MX Revo BTmben 4.5 eve cserelt japan Omron. :W

Meg jo, hogy anno tizet vettem, igy van tartalek. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44664) TeebyKay válasza nyunyu (#44663) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Mennyit volt használva az egér? Nagyjából hány kattintást takar így ez az időintervallum?

(#44665) Tothgera30 válasza nyunyu (#44663) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Azért 4,5 év nem kevés idő. Nekem mondjuk a cserélt Omron-os IMO 1.1 még jól bírja, pedig már 3-4 laptopot lecseréltem mellette. Valahol van még nekem is mikrokapcsolóm, csak meg kellene keresni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44666) nyunyu válasza TeebyKay (#44664) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Napi 8-10 orat...
Kattintasokat nem szamoltam, de biztosan van benne par millio.

Korabban a kinai Omronok 3 evig sem birtak, hiaba hazudnak rajuk 5/10/ujabban 20 millio kattot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44667) fntastic

fntastic
(fanatikus tag)

Sziasztok! Szeretnék venni egy egeret, keret az m1 (de úgy néztem, hogy 20e-ben megállnak a legjobbak is), az lenne a lényeg, hogy nem szeretnék benne cserélni semmit, tehát olyat keresnék, amiben a legjobb szenzor van (3310 ha jól tudom) /alacsony LOD, magas PCS, no accel, no as/ és a gombjai is jók, görgő nem lényeg, ott inkább az kéne, hogy weboldalakat könnyen tudjam görgetni :DDD
Nagy kezem van, egyik egeret sem tudom palmosan fogni, de azért a nagyobb egerek közül szeretnék választani.
(Zowie EC1-evo -m volt már, abban a régebbi szenzor van, amúgy bejött a fogása, EC1-A jó lenne új szenzorral, csak evo-nál pl. a gombok túl kemények, a görgő meg nagyon hangos, de gondolom ez az A-ban nem nagyon javult, de szóljatok ha tévedek)

Mit tudnátok ajánlani? (tehát legkevesebb kompromisszum lenne a lényeg kb. :) )

[ Szerkesztve ]

(#44668) Vanir válasza fntastic (#44667) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Microsoft IME 3.0
Razer DeathAdder valamelyik variánsa
Zowie EC1-A
SS Rival (nem túl tartós a gumiréteg amivel megáldották, cserébe ezt te is tudnád palmozni mert egy bálna)
Logi G402
Mionix Naos 7000

[ Szerkesztve ]

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#44669) nrbx

nrbx
(tag)

hello, szerintetek mennyit erhet a piacon egy nem hasznalt (15 evig szekrenyben pihent, eredeti dobozos), MS IntelliMouse 1.1A?

(#44670) phenomHUN válasza nrbx (#44669) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Bontatlanul ~15-20 ezer forintért megpróbálhatod eladni (ebay-en pl.).

(#44671) Tothgera30 válasza nrbx (#44669) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Gratulálok hozzá, ha szánnék rá annyit, amennyit ér, megvenném tőled.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44672) Vanir válasza nrbx (#44669) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Hardveraprón monnyuk egy tízes.

(#44673) dobragab válasza bbdzyx (#44658) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Én úgy emlékszem, a PCS után azonnal megáll a kurzor. 900-on ez 2,5, 1800-on 3,5 m/s, ebben megveri az Alcor 4,4-gyel.

Nem egészen értem, a görgő hogy tud oldalirányban lötyögni. Holnap este megnézem a saját Kinzumat, lehet, hogy 9 mm-es az encoder, akkor viszont ki tudom cserélni olyanra, mint ami a KPM-ben van. :K

Most nem vagyok a Kinzu közelében...

Apropó, van valakinek egy felesleges Kinzu görgője? Ha lenne, még egy Kinzuadderre lenne alapanyagom :DD

[ Szerkesztve ]

(#44674) Roachy

Roachy
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Két egér között gondolkozom, segítsetek a döntésben. Az egyik a Mionix Naos 7000, a másik pedig a Logitech G402.
Amire használom, fps, tps, rts, Adobe. Szoktam más helyeken is dolgozni, oda is vinném magammal. Többféle, felületeken lenne használva.
A különböző pontosságot igénylő mozdulatokhoz igazítom a fogást, de alapból szeretem fektetni rajta a tenyeremet.
A formát illetően, eddig mx518-g400 vonalon mozogtam, nekem nagyon kényelmes.
Egyenlőre 2 érv is a G402 mellett szól, az ismert forma, illetve az egyel több gomb. A Mionix-ot egyáltalán nem ismerem, élőben sem fogtam, nem is láttam még. A képek alapján az is kényelmesnek és testesnek tűnik, de használatban nem tudom melyik lehet jobb. Ugyanannyiért kapnám őket. Írnátok előnyöket, hátrányokat? :R

(#44675) RaGi91 válasza Roachy (#44674) üzenetére

RaGi91
(senior tag)

G402-m van már vagy 3-4 hónapja. Egyetlen hátránya a nem szövetezett, kissé (gagyi) vezeték. Emiatt nem nagyon javasolnám hurcolászáshoz, mert hamar megtörhet, de persze cserélni mindig lehet. Minden más tekintetben remek egér. Sajnálom, hogy a kábelen spóroltak. Megjegyzésként írom, hogy nekem itthon az asztalon van csak, ott is rögzítve a kábel, tehát engem ezért nem zavar.

(#44676) dobragab válasza RaGi91 (#44675) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Szerencsére nincs szövetelve a kábele, de anélkül is elég sz@r. Merev, vastag és nehéz. Más baja nincs az egérnek.

Naos 7000-et nem tudom, hogy tudod-e máshogy fogni. Még nem próbáltam, de olyannak tűnik, ami csak palmra kényelmes.

A napokban hámoztam egy G9x-et. Az eredeti, baromi merev kábel sokkal hajlékonyabb, teljesen jó lett. A megtöréstől inkább gumiharanggal kell védeni, ahogy G402-nél is. Úgyis mindig ott törik meg.

Nem hiszem, hogy a szövetelt kábel tartósabb lenne, mint a gumiharangos. A G9x-ét is pont azért hámoztam meg, mert kikönyökölt belőle a kábel, kb. 180 fokban hajlott meg :(((

(#44677) Roachy válasza dobragab (#44676) üzenetére

Roachy
(fanatikus tag)

Végül gyorsan megoldódott. Lecsaptam egy elég olcsó naos-ra. Nem bírtam ellenállni, túl jó áron volt. Ha nem jön be, akkor aprón eladom és akkor g402.
Nekem is az a gondom, hogy annyira szélesnek tűnik, hogy nem tudom mennyire lesz kivitelezhető, pl az "ujjbegyes, kisujj letámasztós precíziós mozgatás". Viszont azt néztem hogy a mionix-on 50dpi a legalja. Ott lehet már nem is kell a kisujj.

(#44678) fntastic válasza Vanir (#44668) üzenetére

fntastic
(fanatikus tag)

Na ezek közül akkor a Naos 7000 (vagy néztem még az az Avior 7000-et, nem tudom, hogy melyik kényelmesebb) vagy a Logi G402 jönne be, érvek mellettük? :)
Látom a Logi-nál az alacsony PCS-es szenzort, ezen ez a Fusion Engine mennyit segít?
Vagy érdemesebb a Mionix-ok közül választani, aminél alapból a szenzor tud magas PCS-t?

(#44679) Vanir válasza fntastic (#44678) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Teljesen lényegtelen, mindkettő tökéletesen funkcionál. Szerintem a kényelem döntsön, ha van lehetőséged tapizni.

(#44680) fntastic válasza Vanir (#44679) üzenetére

fntastic
(fanatikus tag)

Sajnos nem tudom kipróbálni, nagy kézhez melyik lenne a legjobb? Avior vagy Naos? (ezeken vacillálok)
(Rival-nál említetted, hogy kopik, de nekem hosszútávra kellene egér :) )

(#44681) Vanir válasza fntastic (#44680) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Az Aviornak más a fogása, szerintem a Naos lenne a befutó.

(#44682) Vismajor01

Vismajor01
(őstag)

Sziasztok,
Azt hiszem kuka az egerem, egy Logitech G5
videó a problémáról

Ezért ennek az egérnek az utódát keresem. Palm gripem van vagy micsoda, az egér érzékenységem 1-es, dpi...Hát, azt nem tudom, nincs fent a logi programja, a középsőre van állítva. FPS-re van használva a patkány, mint az a videóban is látszik. Tudtok valamit ajánlani? Összegben minél kevesebb annál jobb a helyzet, de 10-12 ezernél én semmiképp sem szeretnék többet fizetni (ez 7 ezer forint volt vagy 6 évvel ezelőtt...)
Illetve ha szerintetek nem hardveres hiba hanem megoldható azt is örömmel veszem, mert amúgy semmi baja az egérnek

Samsung Galaxy s9+

(#44683) bbdzyx válasza Vismajor01 (#44682) üzenetére

bbdzyx
(senior tag)

Mostanában szoktál át alacsonyabb szenzire CS-ben, hogy eddig nem jelentkezett a probléma? Mert szimplán annyi az egész, hogy elérted az egered technikai korlátait, a patkány már nem tudja lekövetni azt a sebességet, amivel rántod. Alapból is egy lézeres vacak, szerintem a legrosszabb Logi darab, a formájától eltekintve. :)
Fent az összefoglaló felirat alatt találsz egy listát, abban van jó pár alternatíva árkategóriára lebontva, nyálazd át.

[ Szerkesztve ]

(#44684) Zoli83 válasza bbdzyx (#44683) üzenetére

Zoli83
(fanatikus tag)

Teljesen egyet értek, nekem anno cod2-ben volt ilyen, kb 4 egérpadon próbáltam, de nem bírta a nagy rántásokat az eget néztem mindig és lelőttek, pedig az új volt. Szerintem szimplán ennyire gagyi a szenzorja:( Ha nagyon bejött a fogása szerintem egy Logitech G402 bejönne neked, de ahhoz még kicsit gyűjteni kellene, 18.000 körül mozog.

(#44685) Vismajor01 válasza Zoli83 (#44684) üzenetére

Vismajor01
(őstag)

Hát 18 ezret akkor se adnék egy patkányért ha tehetném, nekem nonszensz, hogy a gépem árának 1/3-át egy egérre költsem (oké, negyedét :D)
Akkor nézek valami g500at vagy mx518 használtat vagy nem tudom, próbálgatom a formákat.
Van ahol van sok gamer egér és megtudnám nézni a fogásokat?

Samsung Galaxy s9+

(#44686) dobragab válasza Vismajor01 (#44685) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

G500 trágya.

MX518, MX510 (ami majdnem ugyanaz), G400x használtan akad.

G402 ebayen 13k körül van újonnan, nem hamisítják.

Pixelben van egy rakás kirakva Pesten, szinte minden. Általában MM-ban is szoktak kinn lenni, de változó, hogy melyikben mi.

(#44687) RaGi91 válasza Vismajor01 (#44685) üzenetére

RaGi91
(senior tag)

G500-at nehogy vegyél. Nekem is volt, amit nagyon megbántam. 2 év alatt ki is fingott. Pontatlan, nehéz, lézeres.

(#44688) kristof123 válasza RaGi91 (#44687) üzenetére

kristof123
(őstag)

"2 év alatt ki is fingott."
Mi lett vele?

(#44689) RaGi91 válasza kristof123 (#44688) üzenetére

RaGi91
(senior tag)

A kurzor össze vissza-ugrál egy közepes gyorsaságú rántásnál is, szeret, csak úgy mozgolódni is mikor felemelem és leteszem, dupla klikkes is lett. Inkább vettem egy G402-t azóta boldog vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#44690) kristof123 válasza RaGi91 (#44689) üzenetére

kristof123
(őstag)

Nekem a low/medium sens-et is jól viselte, annyi volt, hogy érezhetően gyorsult (azt asztalon is érzem). A dupla klikk nekem is előjött, viszont a kábele szvsz undorító, meg is tört..

Én is vennék valami hasonlót, de HA-n egérfalók laknak, mire rákérdezek valami szimpatikusra már "megették" : D

[ Szerkesztve ]

(#44691) Kali4

Kali4
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Már szemezgetek egy ideje egy Stom Alcorral. Igazából csak a tesztre várok ami lassan érkezik.
Sajnos mostanában felment az ára ~12k-ra. Szerintetek várható, hogy visszacsökken 10k-ra?

(#44692) dobragab válasza Kali4 (#44691) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Már rég leadtam, hétfőn kerül ki Logout főoldalra, kiemeltként.

Nem tudom, meddig ilyen magas az ára, amikor a tesztet írtam, még mindenhol valamivel 10k alatt volt. Szerintem 1500 Ft miatt ne várj heteket.

(#44693) Kali4 válasza dobragab (#44692) üzenetére

Kali4
(kvázi-tag)

Köszönöm.
Holnap elolvasom és szaladok is a boltba. :R
Egyébként a "lassan érkezik"-et nem úgy értettem, hogy lassú a folyamat, hanem hogy mindjárt itt van :)

(#44694) dobragab válasza Kali4 (#44693) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Tényleg lassan érkezik ;]

Kb. két-három hétig időhiány miatt hozzá se értem a félkész teszthez, de, kb. egy hete adtam le.

[ Szerkesztve ]

(#44695) SP!T

SP!T
(PH! addikt)

Egy újabb "ilyen volt, ilyen lett" :)

(#44696) dobragab válasza SP!T (#44695) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

:C

Szép munka.

(#44697) Vanir válasza SP!T (#44695) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

gúddzsob. :)

(#44698) Horvi válasza SP!T (#44695) üzenetére

Horvi
(senior tag)

Jól néz ki. Visszahozza az egér régi fényét :))
Mennyi hypot nyelt be? ;]

Hello darkness, my old friend...

(#44699) jaffa 2843 válasza Horvi (#44698) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Ezt az egeret nem kell hypeolni :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#44700) Horvi válasza jaffa 2843 (#44699) üzenetére

Horvi
(senior tag)

Nekem nem kell bemutatni, 7 évig nyúztam egy példányt cs-vel :D

Hello darkness, my old friend...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.