2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44401) kristof123 válasza bendikeee11 (#44400) üzenetére

kristof123
(őstag)

Úgy néz ki alaposabban át kell néznem az MM-ot és nyüstölni az eladókat, hogy bontogassanak nekem. : D
Köszi, hogy megosztottad ezt az infot!

Üdv,
K.

(#44402) bendikeee11 válasza kristof123 (#44401) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Szegény eladó egyből letépte a Logitech dobozának az első kihajtó fülét, de visszaragasztotta :DDD

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#44403) dobragab válasza bendikeee11 (#44402) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Remélem, a Military valamelyik verzióját akarod megvenni, vagy az Opticalt :K

Sima Pure, és Color lézeres :(

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44404) bendikeee11 válasza dobragab (#44403) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Egyértelműen Military lesz, a sima szürke, de csakis a piros csíkos kábel miatt..Kappa :DD

(#44405) kristof123 válasza bendikeee11 (#44402) üzenetére

kristof123
(őstag)

Alcor nincs véletlenül MM-ban?

(#44406) Vanir válasza kristof123 (#44405) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Nem hinném, viszont edigitalban szokott lenni.

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#44407) bendikeee11 válasza kristof123 (#44405) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Megmondom őszintén, más egeret nem figyeltem meg nagyon, viszont emlékszek hogy Cooler Master egér 1db sem volt. (miskolci MM-ről beszélek egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#44408) dantre

dantre
(PH! addikt)

Megrendeltem a DeathAdder 3.5G egeret az ebay-ről az ajánlott eladótól.
Közben az jutott eszembe, hogy honnan van neki még mindig eredeti ha már évek óta nem gyártják?

(#44409) kemotox válasza dantre (#44408) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Rengeteg raktárban porosodnak még régi egerek, valszeg vannak boltos ismerősei. Van egy nagyker itthon is ahol még MX518 is van, de pórnépnek nem árulnak sajna :(

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44410) dantre válasza kemotox (#44409) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Köszi, remélem akkor az enyém is eredeti lesz. Közben még olvasgattam róla tapasztalatokat, a görgőjére azért sokan panaszkodnak, bár Ti megnyugtattatok, hogy nincs azzal gond, de sokak szerint zörög, lötyög, remélem az enyém rendben lesz, mert CAD-hez igen fontos a görgő.

[ Szerkesztve ]

(#44411) Tothgera30

Tothgera30
(PH! kedvence)

Ez mennyire valós?

Microsoft Intellimouse Optical 1.1 (Ebay) vs. Original Microsoft Intellimouse 1.1

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44412) kristof123 válasza Vanir (#44406) üzenetére

kristof123
(őstag)

és ott felbontanák? ;]

(#44407) bendikeee11:
Arra gondoltam Én is. ((:

Melóba keresek egeret, de meg kéne tapizni, sajnos vidéken elég nehéz ezt kivitelezni. Win10 alá kéne min 500hz és 400 cpi, driver és minden egyéb progi nélkül kéne tudnia mindezt olcsón. Bal oldalt 2 gomb (sajnos ez kizárja a g100s-t, ami best buy lenne imo)...

(#44413) hoffman_ válasza Jhonny06 (#44399) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

egy anywhere mx-em van a laptophoz, az egy klassz egér a betegségei ellenére is. itt viszont megallt az élet. a két nagy mx felé mozdultam a héten, de 20-30 ezer környékén vannak es tul sok a bajom veluk. az elmúlt héten mar akartam venni anywhere mx 2-t, mx master-t, performance mx-t, orochi-t, mamba-t. most az utóbbi ketto kozott vacillálok, szerintem veszek egy mamba-t...de mar elegem van :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44414) Micsurin

Micsurin
(PH! kedvence)

Én vagyok hülye ? Tehát egy hibátlan , gyári állapotú , 2016.07.02-ig garis Naga Epicet 25-ért nem tudok eladni :((( Meddig menjek le , hogy el is tudjam adni ? (ha rossz helyen vagyok bocsi :) )

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: GoodlyBalint

(#44415) dobragab válasza Micsurin (#44414) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Szerintem az ár rendben van. A kategória kicsit cseles, aki kiad 25k-t egy egérért, az valószínűleg 35-öt is, ami már az új ára.

Ez egy ilyen műfaj, kicsi piac. Ha épp senki nem akar venni olyan egeret, amit hirdetsz, akkor 15k-ért sem nagyon fog elmenni. Könnyen lehet, hogy egyszer csak ír valaki, hogy kéne, viszi. Türelem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44416) Micsurin válasza dobragab (#44415) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Remek , köszi akkor hírdetem tovább ennyiért! :)

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton Xboxlive: GoodlyBalint

(#44417) nyunyu

nyunyu
(PH! félisten)

Van egyaltalan olyan wireless eger, ami meger 20k-nal tobbet _ujonnan_?

Elozo hosszaszolasban emlegetett egernek ugye 130€ van az arcetlijere irva, ami ennek durvan a duplaja...

Mittudomen, egy MX Masterert talan kifizetnek nagy fogcsikargatva egy huszast, de 27-30k-t biztosan nem er.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44418) Micsurin válasza nyunyu (#44417) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Én esetemben nem wireless és wireless is az egér. De se LoL , se WoW se semmi közben nem vettem észre hátrányát a vezeték nélküliségnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#44419) Menthirist

Menthirist
(PH! nagyúr)

Végül Roccat Kone Pure Naval Storm Optical lett belőle. Jelentős felárral vettem, de nem erényem a várakozás, ha magamról és hardverről van szó :) Szóval pár ezerrel házhozszállításos ár felett vettem, ráadásul nem sima optical-t (mert nem volt), hanem ezt az R4-es szenzoros Naval Storm-ot (de a listán rajta volt :D)

Köszi azért mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44420) nyunyu válasza Micsurin (#44418) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

En sem vettem eszre semmi hatranyat a kekfogu MX Revonak World of Tanks kozben, azon felul, hogy 3 naponta lemerul, mert mar oreg az akkuja. :DDD
Pedig az lassabb, mint a rendes Revok, amik meg lassabbak, mint a "gamer" wirelessek.

(#44421) Micsurin válasza nyunyu (#44420) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

""gamer" wirelessek." Vicces, de ha annyit LoL/Dotáznék mint 1 éve , akkor újra ezt venném! :D Csak hát na , azóta van egy új szerelem aminek 2 kereke van , és 20-25k az 20-25k ! :D

(#44422) bbdzyx válasza nyunyu (#44420) üzenetére

bbdzyx
(senior tag)

Azért a WoT nem egy CS, vagy Quake.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#44423) jaffa 2843 válasza Tothgera30 (#44411) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Igaz én WMO-kat rendeltem jópárat, de falhoz is baxtam volna ha ilyeneket kapok. Azért ez elég nagy selejt lehet. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#44424) Tothgera30 válasza jaffa 2843 (#44423) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

Akkor elvileg ilyen nem nagyon futott át innen senki keze alatt? Mert volt aki már írt negatív véleményt, hogy gyengébb anyagminőséget használnak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44425) dantre

dantre
(PH! addikt)

Lehet most ez a zörgő görgő lett a mániám, de úgy látszik nem megalapozatlan, itt mutatják, hogy zörög (hát elég durva, mint egy 500 forintos egér, ehhez képest a Gigab. M-6900 görgője egy precíz gépezet és teljesen hangtalan) és valami javítást is mutat, de nem meggyőző: [link]

(#44426) jaffa 2843 válasza dantre (#44425) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Bármilyen hibára keresel rá a neten, tuti, hogy találsz. Felesleges ennyit problémázni a dolgon. Járt nálam 5-6 éves DA és semmi gondja nem volt. (Ha ilyen seggfej módon baszogatja a görgőt, ahogy a videóban, akkor persze, hogy beszarik...) :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#44427) bendikeee11

bendikeee11
(tag)

Na megvettem a Kone Pure Military-t, és ISZONYAT JÓ !!!! Imádom a kicsikét :B Lenne viszont egy olyan kérdésem, egér tisztítási praktikákat tudnátok mondani? Hogyan tisztítjátok, mivel, és milyen időközönként? :)

(#44428) dantre válasza jaffa 2843 (#44426) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Ráadásul akkor találom meg amikor már megrendeltem az egeret, na mindegy, remélem az enyém jó lesz.
Mivel én nem játszom (CAD-re kell főleg) így nekem a minőség fontosabb mint a jó szenzor, persze olyat akartam ami ajánlott is és minőségi is, na meglátjuk.

(#44429) dantre válasza bendikeee11 (#44427) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Nekem is sokáig egy Roccat KPO volt a jelöltem, de nem akartam 20e adni érte.
Nem kicsi?
Már meg se merem kérdezni, milyen a görgője?
Milyenek a gombok klikkjei, minőségi, halk?

(#44430) bendikeee11 válasza dantre (#44429) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Én 6 évig egy Razer Mamba-t használtam, most már muszáj volt lecserélnem. 24e volt a MM-be, nem érdekelt a kis plusz pénz érte. Egyszerűen tökéletesen nekem. Görgője nagyon jó, nem az a "gyorsan görgethető" hanem érzed a fokokat, vagy nem tudom hogyan mondjam el. A kattintás picit keményebb, de én ehhez voltam szokva. Kattintás hangja igazából nem érdekel, mivel fejhallgatóval játszok, minden külvilági zajt kizárok...:-)
Pontos, és minőségre pedig nagyon össze van rakva.

[ Szerkesztve ]

(#44431) h1mpi válasza bendikeee11 (#44427) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

+1 én is kb. 1 hónapja nyúzom nem kell más soha többet :))
(lehet veszek egyet tartalékba is) :P

[ Szerkesztve ]

"I'm not going to be a rockstar, im going be a legend" - Freddie

(#44432) bendikeee11 válasza h1mpi (#44431) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Adom, első 1 órában megimádtam... :K
Közben rájöttem hogy a Roccat szoftverében kilehet cserélni a hangokat mikor a DPI-t növeled vagy a profil-t váltod. Felvettem a saját hangom, és csak kicseréltem a hangfájlt. Ezzel szórakozok most... :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44433) dantre válasza bendikeee11 (#44430) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Igen, én is ilyen görgőt akartam, és még hogy halk legyen. Voltam két MM-ben is (Europark, Soroksári MM), de persze egyikben sem volt se Roccat, se Razer semmilyen. Most látom a Mamba 40e, hát annyit nem.
Ez a 11e is magyarázatra szorult az asszonynál, hogy havonta minek kell új egér (szinte most vettem a Giga. M-6900-at).

[ Szerkesztve ]

(#44434) bendikeee11 válasza dantre (#44433) üzenetére

bendikeee11
(tag)

A görgőjét egyáltalán nem hallani. Nagyon pici hangja van ha gyorsan görgeted, de hát melyiknek nincs? Idővel gondolom hangosabb lesz, ahogy használódik, de lehet hogy még ennyi se lesz ha be lesz járatva. :)

(#44435) h1mpi válasza dantre (#44433) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

pixelnél ki is lehet próbálni és olcsóbb, mint az MM

(#44436) dantre válasza h1mpi (#44435) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Az ebay-en már megrendeltem a Razer DA 3.5G-t, csak előtte próbálgattam (volna ha lett volna értelmes), persze a Pixelben nem voltam, az nem esett útba.

(#44437) nyunyu válasza dantre (#44425) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Komoly egy szerkezet, talan a 2 kinai Omron a legdragabb alkatresz benne.
Oldalso gombok, meg a gorgo alatti panaszkodik, meg a gorgo motion encodere tuti nem kerul annyiba.

(#44438) h1mpi válasza dantre (#44436) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

Szerintem nagyon kényelmetlen a DA fogása és sokkal finomabb szerkezet a KPM, persze drágább is...

[ Szerkesztve ]

(#44439) dantre válasza h1mpi (#44438) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Pedig pont a fogásától nem féltem, mert gondoltam mivel a DA nagyobb mint a KPM így azzal nem lesz gond, sőt azt gondoltam nekem kicsi is lesz a Roccat (ahogy itt mérik nekem 20cm-es a kezem):

Azt elhiszem, hogy finomabb szerkezet, mert ezt szétszedve látva kicsit föntebb, hát tényleg egy olcsó puritán szerkezet. Azért én bizakodom, hogy mégis tetszeni fog és beválik, bár mielőtt megrendeltem mindenki dicsérte, de hát én is most nézek már részletesebben utána...

[ Szerkesztve ]

(#44440) h1mpi válasza dantre (#44439) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

1 évig volt a WoT edition belőle és a gomboknál, ahogy kétoldalt kiszélesedik nagyon kényelmetlen kivéve, ha teljesen ráteszed a tenyered és úgy játszol. Nekem a fingertip fogás jön be, ahhoz nem jó a DA.

[ Szerkesztve ]

(#44441) dantre válasza h1mpi (#44440) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Én, ha megnézem mindig azt mondom, hogy palm fogásom van, aztán 10 perc múlva ránézek a kezemre és látom, hogy fingertip fogással fogom. Hát most már kíváncsi leszek.

(#44442) kemotox válasza jaffa 2843 (#44426) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Az ilyen videókat én is szeretem... Teljesen életszerű körülmények végülis.. Nyilván így görgőzik élesben az ember. Ennyi erővel falhoz is lehetne baszarintani, aztán sírni, hogy ennyit sem bír :D

Meg ezeket a hangos görgő / hangos klikk problémákat sem értem teljesen. Vagy én vagyok az egyetlen, aki használja az egerét, nem a füléhez emelve elemezgeti? ;]

[ Szerkesztve ]

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44443) h1mpi válasza dantre (#44441) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

Nekem 19 cm a kezem és mintha beletervezték volna :K Bárcsak a billentyűzetet találnám meg ilyen gyorsan, mint az egeret.

(#44444) dantre válasza kemotox (#44442) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Hát pont azokkal az egerekkel van a gond amit nem kell a füledhez emelni, hogy halld a klikket, hanem még a szoba másik felében is hallható. Próbálj ki egy olyan görgőt ami kényelmes tapintású, finoman, precízen, halkan jár (gondolom próbáltál már) akkor érteni fogod a különbséget, persze nem mindenkinek ugyan az a fontos.

(#44445) Vanir válasza dantre (#44444) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Nem hinném, hogy fő szempont lenne akármelyik gamer egér gyártónál a klikk hangereje.

(#44446) dantre válasza Vanir (#44445) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Hát igen, gondolom próbálják minél olcsóbban összerakni és csak a gamer elvárásoknak megfelelni, csak akkor nem is a gamer egerek a legminőségibbek? A legnagyobb baj, hogy kevés helyen lehet ezeket megfogdosni és ezért megy a nagy dilemma.

(#44447) Vanir válasza dantre (#44446) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Laza egyszerűséggel a játékosok nagyon túlnyomó többségét nem érdekli ez, ezért a vállalatot sem fogja. A jó mikrokapcsolók nem némák, ez van. Nézz meg egy jó minőségű mech. billentyűzetet, az is eléggé traktor feeling. :)

(#44448) dantre válasza Vanir (#44447) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Még csak a mikrokapcsolókra igaz lehet, bár az is pénz és fejlesztés kérdése, de a görgőre már ennek pont az ellenkezője igaz. De remélem nekem egy minőségi, precíz, halk DA küldenek.

(#44449) TeebyKay válasza dantre (#44441) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ez velem is így van, nem is tudtam hova tenni a fogásom, mert hol palmba ráfektetem a kezem és pihenget rajta, ha meg játékban vagyok sokszor fingertipben csak az ujjaimat mozgatom (high sens powa), és ehhez találj ideális egeret :D Hálisten a kana v2 pont ilyen, a domború részre szépen rá tud feküdni a kezem ha kell de fingertiphez is elég könnyű és jó fogású.

(#44450) kemotox válasza dantre (#44446) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Hangos = nem minőségi? Oké. Szerintem meg hangos = hallom, hogy tényleg jár a görgő, kattint a kapcsoló.. Ha valami flottul össze van rakva mechanikusan, és mondjuk feszes is, hogy ne essen szét két nap után, akkor lesz hangja. Különben játék közben (ha már gémer egér) úgy sem lehet hallani, hacsak nem hang nélkül játszik az ember. Szerintem túl van lihegve ez a hang téma. Bill. ezerszer hangosabb, az nem zavar senkit? Vagy mikor már az ötödik ruszki kutya kiabálja a mikrofonba, hogy CYKA BLYAT miután a pálya másik végéről leszed hat falon keresztül, és egy az ember egy baromi nagyot csap az asztalra, miközben azt kiabálja, hogy "A JÓ K*** ***NÁD MEG HOGY MIÉRT NEM BA**TT A FALHOZ MIKOR MEGSZÜLETTÉL", az se szokott zavarni senkit ;] ;]

Gondolj bele, két fém binyónak kell összeérnie.. És az sem baj, ha a két állás (összeér, nem ér össze) elkülönül. Ha már szedtél szét mikrokapcsolót akkor láthattad (ha nem akkor higgy nekem :D), hogy olyan mint azok a haj csatok. Hajlítod, hajlítod, és hopp egyszer csak szétcsattan. Emiatt lesz megbízható (= minőségi), és ennek biza hangja van.
Van amikor nincs hangja. Nekem van is itthon pár ilyen kapcsolóm. Ha nagyon szépen kéred ingyen elpostázom. De nem fogod megköszönni, mert van amelyik néha kattint, van amelyik akkor sem, van amikor duplán... Érted :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.