2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44351) fogtunder válasza dantre (#44350) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

pedig szerintem is vicces volt :DD

amúgy rendben van a görgő, tényleg nem teljesen ugyanaz a hangja mindkét irányba, de nem hangos. az enyémen a holtjáték se vészes, az alatta lévő gombot mondjuk nem használom, mert annak nem szeretem a kapcsolási érzetét.

[ Szerkesztve ]

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#44352) dantre válasza fogtunder (#44351) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Köszi.
Lenne még egy kérdés: 1600 DPI-re is be lehet állítani vagy csak 1800-ra (tudom van több is, de most az 1600-körüli érdekelne mert az volt eddig a kényelmes nekem)?

(#44353) fogtunder válasza dantre (#44352) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

emlékeim szerint 450/900/1800 van, de ez csak emlékezetből, mert az egér otthon van, én meg nem és 900-on használom.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#44354) dantre válasza fogtunder (#44353) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Köszi.

(#44355) gtamate2 válasza dantre (#44352) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Ha nem legacy driverrel használod 100-asával tudod a dpi-t állítani.

*Sn0w

(#44356) dobragab válasza gtamate2 (#44355) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Inkább Legacy driverrel használd, az 1800-at hamar meg fogod szokni az 1600-hoz képest.

A Synapse egy hulladék: rontja az egér teljesítményét, cloud-beállítások, stb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44357) gtamate2 válasza dobragab (#44356) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Azzal használom, csak mondtam hogy van ilyen verzió is. Amióta átállítottam a játék is jobban megy amúgy szóval nagy köszönet érte.

*Sn0w

(#44358) dantre válasza gtamate2 (#44355) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Köszi mindkettőtöknek. Ezek a driverek a honlapról leszedhetők, nem nagyon nézegettem még ezeket, de utána nézek?

(#44359) dobragab válasza dantre (#44358) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

:K

(#44360) EarL 007 válasza demerion (#44343) üzenetére

EarL 007
(PH! kedvence)

én a Kana i-Cafe-t vettem tőle és meglepően hamar itt volt, pazarul becsomagolva dobozba, bubiszsacsiba :DDD egyik legjobb döntésem a Kana + Revoltec műanyag pad volt, olcsón olyan páros, amit imádok.

[ Szerkesztve ]

(#44361) gerlaip válasza TeebyKay (#44339) üzenetére

gerlaip
(PH! addikt)

Nem is írtam, hogy problémás lenne az egér, a mikrokapcsoló és az érzékelő és a gyorsulási, késlekedési tulajdonságok jobbak is annál, mint ami nekem kell. Nem akarok hálón CS-zni stb, inkább általános feladatokhoz kell, de pont ebben vérzett el az Abyssus 1800: a mindennapos kényelmes használatban, és a minőségérzetben.

kemotox: elfogadom, de neten keresztül nehéz kiválogatni, hogy melyik az. Azt is elfogadom, hogy el kell menni kipróbálni - de sajnos az üzletekben sok közülük be van csomagolva, és nincs pofám kicsomagoltatni az eladóval mindegyiket, és tologatni a polcon...

[ Szerkesztve ]

cybervakond

(#44362) kemotox válasza gerlaip (#44361) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Nembaj, segítünk. Először azt mondd meg kérlek, hogy mekkora a kezed; mondjuk tenyered aljától a a bemutatóujjad végéig. Nekem átlagos kézméretem van, fingertipesen fogom az Abyssust, és marha kényelmes. El nem tudom képzelni, hogy hogyan sikerült úgy fognod, hogy a gomboknál legyen a hüvelykujjad. Szerintem kicsi volt neked az az egér.
Ja, és hogyfogod?
15 körül vehetsz pl ebayről 10,5 ezerért Deathadder 3.5G, de ha számla kell meg gari meg ilyen úri dolgok, akkor ottvan pl a CM Storm Alcor ami egy új felfedezett, 9-10 körül szokott lenni, vagy ha elég az Aby által nyújtott klasszikus, megbízható egyszerűség (3gomb), akkor ott a G100s, vagy a Maurus, vagy akár az Acélsorozat (Steelseries) nevű cégtől a Kinzu V3, vagy a Kana V2 ha kell egy kis plusz gomb. Vagy ha van lelki erőd, akkor tehetsz egy újabb próbát az Abigéllel, méghozzá a 2014-es változattól, kicsit más kialakítása van, gömbölydedebb a formája, és ilyen fasza gumírozott bevonata.
+ Melléjük egy Steelseries QCK egérpad mondjuk, a sima méret 3 ezer körül szokott lenni. (Az kb akkora mint a Goli ami a Fűrész című film által megihletett egered mellé volt ;] - Rohadt nagy selejt lehetett BTW, nem bírom még mindig elképzelni, hogy hogyan cseszhette szét az ujjad)

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44363) dobragab válasza kemotox (#44362) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Napi régész.

Már vett egy G100s-t.

[ Szerkesztve ]

(#44364) Tom5

Tom5
(PH! addikt)

Mulkinos ebay-es Icafé egeremnek 2 nap után nyikorog a bal gombja....pont ezért cseréltem le Gigát. Müködik meg minden de nyikorog. Jobb gomb persze tökéletes. Tudok vele valamit mókolni? :F

(#44365) jaffa 2843 válasza Tom5 (#44364) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Használod és elmúlik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#44366) gerlaip válasza kemotox (#44362) üzenetére

gerlaip
(PH! addikt)

Köszönöm!
Ezeket a típusokat nézegettem, végül az általad is felsorolt G100s-t választottam. A forma bevált korábban (úgy tudom, hogy az Mx300 kései utódja - sokáig Mx510-esem volt, majd a kisgépemnél M100-ast használtam, ami vélhetőleg formában az G100-ast koppintja olcsó belsővel), és egész jókat olvastam a G100s-ről, és az ára is nagyon tetszik.

Az egérfogáson én is gondolkodtam, köszönöm az ábrát: a második és harmadik fogást használom, és a probmlémam az Abyssus-szal az volt, hogy az egér bal gombja becsípkedte a hüvelykujjamat olyan szinten, hogy már netezés közben is zavaró volt, a játékhoz már kedvem sem volt.

[ Szerkesztve ]

cybervakond

(#44367) Tom5 válasza jaffa 2843 (#44365) üzenetére

Tom5
(PH! addikt)

Remélem mert bazira idegesít.... :W

(#44368) kemotox válasza dobragab (#44363) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Régész?

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44369) gerlaip válasza kemotox (#44368) üzenetére

gerlaip
(PH! addikt)

Csak azért írta, mert lemaradtál róla, hogy közben rendeltem egy másikat, én viszont köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

cybervakond

(#44370) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

Ebbű nem akar valaki venni aki Pest környéki? Beszállnék, és akkor felezhetnénk a postát :P

(#44371) jaffa 2843 válasza kemotox (#44370) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Drágább ha kettőt rendelsz :D

(#44372) kemotox válasza jaffa 2843 (#44371) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Egyesével adja csak fel? Jáj a bolond :D

(#44373) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

uraim, kérdés!

adott egy laptophoz passzentos bluetooth egér, amit asztali géphez szeretnék használni, mi a megoldás? van valami ajánlott bluetooth adapter PC-hez? van bármi hátránya annak, hogy nem integrált a bluetooth, hanem adapteres?

köszönöm előre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44374) kemotox válasza hoffman_ (#44373) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Létezik USB-s kékfoggenyó, és szerintem nem lesz semmi hátránya, pont ugyanolyan lesz az input lag, mint integrált BT esetén ;] ;]

(#44375) hoffman_ válasza kemotox (#44374) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

az pont elég :) tudom, hogy vannak usb-s pöckök, csak nem tudom, hogy mi a különbség a 2 ezres és a 10 ezres között, gagyit semmiképp nem szeretnék, de feleslegesen költeni szintén nem volna jó.

(#44376) kemotox válasza hoffman_ (#44375) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Nekünk valami gagyink volt, szét is esett, borzadály felületű szoftverrel, ami ráadásul kínai is volt.. Kellet kis idő, hogy rájöjjünk melyik gomb mit csinál :D De működött. Lehetett párosítani a telefont, és aztán adatot mozgatni. Szerintem nézd meg, hogy a lapos milyen sebességet tud kékfogon, és vegyél egy legalább olyan pöcköt, azt baj nem érhet. (El tudom képzelni, hogy létezik olyan, ami tök lassú, és mondjuk pár megás fájlokat mozgatni jó, de egerészni már nem)

[ Szerkesztve ]

(#44377) hoffman_ válasza kemotox (#44376) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

logikus tippek, köszönöm. kínomban már Orochi-t szeretnék venni az asztalihoz, de már erről is kezdek letenni. elegem van, bármennyire is szeretnék wireless asztalt, vissza fogom rakni a Diamondback-et. nevetséges, hogy nem létezik normális wireless egér évek óta.

(#44378) Darth_Revan

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Szeretnék kérni segítséget egér választásban.
"Drágább" egerek közül eddig kettőt használtam játékra:
- Trust Elite GM-4800
- ASUS GX850

Sajnos mindkettőnél jött elő valami hiba, amit már mindenképpen szeretnék az újjal elkerülni:
1) A Trust esetében a tenyér és ujj résznél levő borítás pár hónap használat után elkezdett darabosan leválni

2) Az ASUS esetében a tenyér és ujj résznél levő lerakódást nem sikerül egyszerűen 100% letakarítani. Alkoholos törlőkendővel is próbáltam, de mindig előkerült valami ragacs ami aztán szétkenődött. Továbbá az egér oldalán levő gumiborítást rögzítő ragasztő meglazult, így néha a gumiréteg picit elmozdul igazán nagy erő hatására, amit igaz sikerül visszatenni, de ekkor a gumi alól kijön egy kis ragasztó.

A fenti 2 dolog már igazán idegesített, de az utolsó csepp ez volt:
Az asztal picit megkopott, így már mindkettő egér esetében a mozgatás nem 100%-osan sima, így hogy ezen javítsak vettem egy SteelSeries QcK egérpadot, aminek a kipróbálása után jött a hidegzuhany...
a) Az ASUS egyáltalán nem működik a fenti egérpaddal
b) A Trust működik, de az se tökéletes és ha egy még teljesen sima asztalfelületre teszem a Trust egeret, akkor láthatóan simább a mozgás, mint a QcK egérpadon

Kérdésem, hogy tud valaki ajánlani olyan egeret, hogy aminél nincs az 1) és 2) pontban felsorolt problémák, illetve 100% folyamatos a mozgása QcK egérpaddal ? Játékok terén szimulátorokat kivéve kb mindennel játszok, FPS, RPG, RTS. Árban nem a Tesco gazdaságos kategóriára gondoltam, de ezért ne arany árban legyen mérve :DDD

Köszönöm előre is!

(#44379) TeebyKay válasza Darth_Revan (#44378) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Összefoglaló, egérajánló.

(#44380) Darth_Revan válasza TeebyKay (#44379) üzenetére

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Aha, köszi!
És ezek általánosan jók minden célra? Mert pl láttam a Corsair M65-ot, de az kb FPS-re lett tervezve :U

(#44381) gtamate2 válasza Darth_Revan (#44380) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Jó szenzorral vannak szerelve szóval bármire jók. Az hogy milyen plusz gombok vannak rajta esetleg kényelmesebbé tehetik az adott játékot (pl. ha sok gomb kell akkor rpg-re ajánlott)

A corsair pedig tudtommal nincs az ajánlóban.

Amúgy az ebayes deathadder 3.5g a legjobb ajánlat szerintem ~10.5k-ért.

*Sn0w

(#44382) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#44378) üzenetére

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Na le is lett szűkítve a kör a G402 -s G502-re. A fentieket figyelembe véve melyiket ajánljátok? Van értelme azt az extrát adni a G502-ért vagy bőven elég a G402 is ?

(#44383) dobragab válasza Darth_Revan (#44380) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Attól lesz egy egér jó zömmel, hogy jó a szenzora. Ez független attól, hogy FPS-re, vagy Office-ra akarod-e használni.

G502 túl nehéz, instabil a görgője, G402-t javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#44384) jaffa 2843 válasza Darth_Revan (#44380) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Egy sportautót nem lehet normálisan vezetni? :D A Corsair M65 meg amúgy is egy retek. Nincs az semmire se tervezve, csak veszélyes hulladéknak.

(#44385) gtamate2 válasza jaffa 2843 (#44384) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Hogy állsz amúgy azzal a kutatással ha már itt tartunk? Egy éve töltöttem ki de még semmi eredménye :D

*Sn0w

(#44386) jaffa 2843 válasza gtamate2 (#44385) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Összefoglaló vége.
Itt meg a korábban posztolt kis statisztika.

(#44387) Darth_Revan

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Köszönöm, akkor marad a G402! Remélem ezzel már nem lesz a játékban a kamera mozgatása darabos+remélem, hogy nem fog vedleni, mint a Trust :D

(#44388) gtamate2 válasza jaffa 2843 (#44386) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

:R Valahogy lemaradtam róla

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#44389) nyunyu válasza ToMmY_hun (#44316) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

billentyűzethez elvileg jár egy USB hosszabbító(lehet hogy a performance MX-hez kaptam), ami kiemeli a gépház vonalából a vevőegységet. Amennyiben ilyened nincsen, akkor egy rövid USB hosszabbító kábel is csodát tehet, nem szereti a unifying receiver ha fémmel árnyékolják.

Nekem a K750 vevoje a gep orraba dugva is kihagyogatott, pedig legvonalban ~80 centire volt a billzet, es semmi nem volt az utjaban.
Kenytelen voltam visszatenni az egynyari, vezetekes Genius billzetet.

MX Revokat amugy sem lehet a unifying vevohoz parositani, muszaj az egerhez kapottat hasznalni.
Aztan ha elvesztetted/elromlott, akkor IJ, nem lehet oket potolni.
Revo 2007-hez lehetett egy idoben pot vevot kapni, de mar az is elfogyott az L shopbol, 2006-hoz viszont sosem volt.
Egyedul a kekfogu Revo megy barmilyen BT vevovel (telefon/tablet/Mac/noti integraltja is jo!), de azt sosem lehetett kulon kapni, csak a CDMX5500R-hez adtak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44390) hoffman_ válasza nyunyu (#44389) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

ez azért érdekes, mert mint írtam, a billentyűzettel nem igazán van gondom. az M185 halódik le. ellenben azt hiszem kiküszöbölöm a problémát és veszek egy MX Mastert. erre jutottam a mai napi teszt és review nézegetés közben... 22-ért Performance MX vagy 29-ért MX Master már oly mindegy. ha ez beválik, legalább boldog leszek.

(#44391) nyunyu válasza hoffman_ (#44390) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Meg mindig nem akarom lecserelni a Revoimat.

Plane, hogy kipucoltam WD40-nel a gorgot, aztan ismet 10 masodpercig porog a fem lendkerek, pont ugy, mint uj koraban :DD

[szerk:]Megse, Excel egy lenditessel csak a 6826-odik sornal allt meg. Uj koraban ~22000-ig porgott, bar lehet, hogy akkor maskepp volt beallitva a SetPoint.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44392) hoffman_ válasza nyunyu (#44391) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

jó, hát ha van "raktáron" az más dolog. játékra nekem is itt van két Diamondback, öcsémnek pedig vettem két remek állapotú MX518-at :)

(#44393) Zimmi91

Zimmi91
(senior tag)

Rendeltem egy takasta12 féle DA 3,5G-t! Remélem nem nyúltam mellé! ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#44394) Menthirist

Menthirist
(PH! nagyúr)

Üdv

Először is, elolvastam az első posztot...

Amúgy egeret keresnék, miután az MX510-em elrohadt a kezem alatt, és cserére egy G400-at vettem 2-3 éve, aminek gyalázat a kábele. Iszonyatosan bemerevedett, pedig már cserélve is volt.
Szóval lassan elkezdtem szemezni és szokni a gondolatot hogy megint nagy összeget adok ki egérre. A G400 meg megmarad tartaléknak.

Szóval mit is lehet írni. Játékra kellene, sokat LoL-ozok (nem pro szinten), de mindenféle játék megfordul a kezem alatt. Leginkább fingertip grip-em van, és egy SteelSeries Qck van az egér alatt. Az árkategória igazából 30 alatti, de ha van valami jó tipp 15-20k körül az lenne talán a legjobb. Legalább öt gombot igényelnék (kettőt az oldalakon, hármat fenn), illetve szeretem ha jobbkezes az egér és nem szimmetrikus.

Szemeztem a Razer egerekkel, de azt is hallottam hogy a minőségük gyakran mégsem olyan jó. A Logitech-ekkel kapcsolatban meg már szkeptikus vagyok, legalábbis ami a kábelüket illeti.

Amiket nézegettem:
Razer DeathAdder Chroma
Razer Naga Hex
SteelSeries Rival (a Sensei Raw-al kapcsolatban szintén minőségbeli problémákról olvastam)
ROCCAT Kone Pure
Asus Gladius

Minden egyéb javaslat jöhet még. Illetve ha tud valaki rugalmas G400 kábelt :)
Köszi előre is...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44395) dobragab válasza Menthirist (#44394) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Teljesen jó bele az MX510 / MX518 / stb. kábele, újonnan ebayen párezer forint. Némileg nehezebb, de hajlékonyabb.

Egérajánlóból bármit, azon kívüli egerek nem a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#44396) gerlaip válasza nyunyu (#44389) üzenetére

gerlaip
(PH! addikt)

Logitech Nano esetében tapasztaltam ugyanezt a kihagyogatást. Akkor döntöttem úgy, hogy drót nélküli egeret többet nem, legfeljebb, ha van usb hosszabbító az egér közelében, és abba van dugva a transzmitter - de akkor már oly mindegy, hogy drót nélküli vagy rádiós.

cybervakond

(#44397) Skullwipe

Skullwipe
(senior tag)

Ez nem is rossz, ha tényleg eredeti. Pont annyit tud amennyire úgy általában szükségem is van. És bele lehet kóstolni a formába, nagy köszönet a tippért :R

(#44398) Menthirist válasza dobragab (#44395) üzenetére

Menthirist
(PH! nagyúr)

Próbáltam áttenni az 510-ből a kábelt mert tényleg rugalmasabb, de nem akart működni, bár lehet én csesztem el. A kábelcsere ugyanakkor gondn nélkül ment. De köszi.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44399) Jhonny06 válasza hoffman_ (#44377) üzenetére

Jhonny06
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"nevetséges, hogy nem létezik normális wireless egér évek óta."

Ezt én is tapasztalom sajnos, de olyan szinten, hogy még az aranyárban levő MX Master-t is elég rendesen lehúzzák. Nekem is a legjobb egerem messze a Razer Lachesis volt (még a vérfrissítés előtti), valahol 18-19k környékén, de brutális anyagból, elnyűhetetlen. Meg mintha a kezemre formálták volna. Csak aztán jött a laptop meg nálam is a wireless mánia, azóta nem találok normális egeret. Szerencsére billentyűzet fronton nem ilyen vészes a helyzet.

Nagyon gondolkozom rajta, hogy veszek egy hasonló Razer-t, kábel ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#44400) bendikeee11 válasza dobragab (#44283) üzenetére

bendikeee11
(tag)

Na, most értem haza a Media Markt-ból, szerencsémre volt Kone Pure és Logitech G402 is, meglepetésemre mindkettőt kibontotta az eladó nekem hogy kezembe vehessem. :C
Mindkettő fogása iszonyatosan tetszik, viszont a G402 kicsit gumisabb bevonatot kapott, már-már fura volt a tapintása. A kattintási érzékenysége nekem nagyon puha volt, és a görgő is túl "gyors", de ez mind csak megszokás kérdésre...:-)
A Kone Pure viszont minden tekintetben nagyon bejött, fogásra is, a felülete is pont az amit én szeretek, a görgő is és a kattintás is. Nagyságra azt hittem kisebb lesz sokkal mint a Mamba, de annyira nem vészes, talán még az is pont jó pedig nincs túl kicsi a kezem, a fogás sokat számít.

Köszönöm a segítséget nektek, mindkét egér NAGYON jó, kinézetre is! Én valszeg a Kone Pure-t fogom választani. :B

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.