2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-05-20 14:13:20

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 05. 19.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44051) Zimmi91

Zimmi91
(senior tag)

Sziasztok!

Egy zsír új Kinzu v3 2 év garival mennyire ajánlott egér?! 9e Ft lenne az ára!

Köszi!

" Just remember Manchester is RED! "

(#44052) phenomHUN válasza Zimmi91 (#44051) üzenetére

phenomHUN
(fanatikus tag)

Ha Kinzu formát keresel (ami nekem máig a legkényelmesebb), akkor jó vétel!

(#44053) jani_gy_22

jani_gy_22
(lelkes újonc)

Hello!

WoW-hoz keresek egeret, nincsenek nagy igenyeim, jelenleg is teljesen elegedett vagyok a Kolink HM-50 tipusu egeremmel, viszont jo lenne ha lenne 4-5 gomb rajta. Tudtok ajanlani valami olcso, sokgombos egeret? 3, max 4e forint a keret.

Szerk.: es elony ha szogletesebb, es nem kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#44054) Vanir válasza Zimmi91 (#44051) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Szerintem simán jó, bár a szenzora nem a legjobb, de azért nem is olyan rettenetesen vészes.

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#44055) Zimmi91 válasza Vanir (#44054) üzenetére

Zimmi91
(senior tag)

Ahogy néztem az a szenzor van benne, ami a Roccat Lua-ba ami ajánlott egér! :)

(#44056) kemotox válasza jani_gy_22 (#44053) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Ennyi pénzért még kevésgombos sincs, amit nyugodt szívvel ajánlanánk :( Rakj hozzá még egy picit, és vételezz apróról egy G400-at vagy ilyesmit, van rajta két szokásos oldalsó gomb, meg a görgőnél még három amit át lehet bindelni arra amire akarod.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44057) csati777 válasza jani_gy_22 (#44053) üzenetére

csati777
(lelkes újonc)

Ennyiért úgyse kapsz jót, úgyhogy válassz szín szerint! :)
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44058) TBT

TBT
(őstag)

Sziasztok!

Gamer egeret keresek (10-12 000 Ft környékén) és megakadt a szemem az ASUS Stix Claw modellen. Tetszetős darabnak tartom. Valaki vásárolt már ilyet, ha igen, mik a tapasztalatok? Megéri a vételt vagy inkább keressek más alternatívát?
Az "ajánlott" Strix Glide Speed egérpadot érdemes megvenni hozzá?

Mit ajánlotok?

Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#44059) Vanir válasza Zimmi91 (#44055) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A szenzor egy dolog, az azt irányító firmware pedig egy másik. Amúgy 500 - 750 - 1000 DPI-n még azt írják, hogy vállalható a dolog, de inkább csak 750-ig, utána már erős a jitter.

Eladó egerek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#44060) Zimmi91 válasza Vanir (#44059) üzenetére

Zimmi91
(senior tag)

600-on használtam az összes egerem, köszi akkor benevezek rá! :) :R

(#44061) kristof123 válasza menjapipaba (#44046) üzenetére

kristof123
(őstag)

Ez alapján csináltad?

(#44049) csati777:
Tettem egy kört Én is, de máshol már nem volt egér. : S

(#44062) Sami22

Sami22
(fanatikus tag)

Üdv!
Vezeték nélküli egeret keresek a galaxy tab s 10.5 tabletemhez. Ebből adódik, hogy dongle nélküli kéne, elég, ha 3 gombos, legyen kényelmes. Tudok ajánlani valamit? Előre is köszi.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#44063) SOAD19 válasza ToMmY_hun (#44043) üzenetére

SOAD19
(PH! addikt)

Én a 705-öst is megnézném a görgője miatt. Nagyon megszokható/szerethető a szabadon futó görgetés. :K

(#44064) TeebyKay válasza TBT (#44058) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Nem tudok róla, hogy lett volna tesztelve, a feltételezhetően jó egerek listájában van, szóval ha fogásra kényelmes akkor jó vétel lehet. Egérpadoknak van külön topicja, de SS QcK szériát vagy Allsop Raindrop XL-t szoktuk ajánlani.

(#44065) dantre válasza ToMmY_hun (#44043) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Az M325-öt nem ismerem, de pl. az M185 gyengébb mint egy 1700 forintos noname http://www.aqua.hu/tracer-joy-vezetek-nelkuli-optikai-eger-fekete-tramys45003-373034.html ezt tapasztalatból mondom ( a kollégámnak volt mindkettő laptophoz), szóval ebből kiindulva ennyiért már egeret is kapni...

(#44066) dantre válasza TBT (#44058) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

A szakik szerint jó egér, de én megfogdostam és még fogásra is jó lenne, DE a jobb gombja rövidebb mint a bal, pedig az ember középső ujja hosszabb mint a mutató ujja, szóval ez használhatatlanná teszi.

(#44067) dobragab válasza dantre (#44066) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

a jobb gombja rövidebb mint a bal, pedig az ember középső ujja hosszabb mint a mutató ujja, szóval ez használhatatlanná teszi.

Wut? :F

Azt értem, hogy neked nem kényelmes, de attól még nem használhatatlan. Más fogással / kézmérettel nem biztos, hogy lelógna a mutatóujj...

Asszem SP!T-nél már járt egy, az ultra-alacsony LOD miatt nem tudta használni (az egér egy picikét megbillen, máris nem érzékel).

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#44068) dantre válasza dobragab (#44067) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

A használhatatlan biztos túlzás (talán a cseresznye pálinka is benne van ebben), de "Más fogással / kézmérettel nem biztos, hogy lelógna a mutatóujj..." a középső ujja mindenkinek (emberek) mindenkinek hosszabb mint a mutató ujja, tehát, ha a jobb gomb a rövidebb elég kényelmetlen, sőt... (pénteken volt a kezembe, nálam itt bukott)...

(#44069) dobragab válasza dantre (#44068) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

ha a jobb gomb a rövidebb elég kényelmetlen, sőt...

A G100s-em (nem egy nagy darab) jobb gombjának a végétől 1 centire van az ujjam. Teljesen szimmetrikus. Ha fél centivel rövidebb lenne a jobb gomb, akkor sem lenne kényelmetlen, észre se venném.

Neked kényelmetlen, de nem biztos, hogy mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#44070) dantre válasza dobragab (#44069) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Na, de akkor hol a mutató ujjad, akkor az meg 2 centire, ha a mutató ujjad a végén lenne, mint nekem az asus-on, akkor már a középső ujjad lelógna.

(#44071) Skillerz

Skillerz
(tag)

Hello az lenne a kérdésem, hogy egy Logitech g303-hoz is érdemes CPL mouse fix-et használni? Vagy ez az egérgyorsítás újabb egerknél nem jelentkezik?

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#44072) TeebyKay válasza dantre (#44070) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Pontosan ezt mondta. Ha hosszabb az ujjad és lelóg kényelmetlen, de ha nem akkor jó lehet :)

(#44073) dantre válasza TeebyKay (#44072) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Igen én is ezt mondom, hogy, ha a kicsi a kezed és a középső ujjad nem lóg le a jobb gombról akkor a mutató ujjad 1-2 centivel beljebb van a bal gomb végétől ami megint nem túl kényelmes. Összegezve, az embereknek a középső ujja a hosszabb a mutató ujjnál, tehát logikus lenne, hogy a jobb gomb legyen a hosszabb, ez az Asus Strix Claw-nál fordítva van.

(#44074) kemotox válasza dantre (#44073) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Majd az összes egérnél ugyanolyan hosszúak a gombok, és még sincs baj.. Nem csak egy bizonyos ponton nyomhatóak meg a gombok. Soha senkit nem zavart ez a dolog eddig.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#44075) dobragab válasza dantre (#44073) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

a mutató ujjad 1-2 centivel beljebb van a bal gomb végétől ami megint nem túl kényelmes

Lassan felfoghatnád, hogy ez is preferencia kérdése. Pláne úgy, hogy az egér neve Strix Claw. Tudod, karmos fogásra találták ki. Szerinted karmos fogással hogy ér el az ember ujja a gomb végéig?

Ráadásul én (és sokan mások is) 1-3-1-ben fogom az egeret: bal gomb - mutatóujj, görgő - középső ujj, jobb gomb - gyűrűsujj. A gyűrűsujjam és a mutatóujjam pedig szinte pont egyforma hosszú.

Még annyit hadd tegyek hozzá, hogy nem minden egér áll egyenesen minden ember kezében. Pl. az Alcort ferdén, balra kifordulva fogom, és a számmisztika az ujjak hosszáról megint csak felborul.

(#44076) dantre válasza kemotox (#44074) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Ami ugyan olyan hosszú még hagyján, bár az sem ergonomikus, de amikor aminek hosszabbnak kéne lenni az a rövidebb, hát azt nem értem...

(#44077) dantre válasza dobragab (#44075) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Hát elég kifacsart fogás, de aki nem játszik, az 99%-ban nem bohóckodik ilyen fogással, ez is elég nagy egér nem éppen claw fogásra való, de én nem játszom, szóval nem ismerem a játékos fogásokat.

(#44078) krokostamas

krokostamas
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Egy ismerősöm egeret szeretne vásárolni, és nehezen tud dönteni, én meg még annyira nem értek hozzájuk, bár olvasgatom a fórumot. Most beszéltem le egy lézeres Sharkoonról, remélem jól. Szóval eddig 7 évig egy Logitech G5 egere volt, amit szeretett. Ehhez hasonlót is szeretne venni.

1. Mennyi a keret? ~10k.
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Használt nem, eBay jöhet.
3. Mire használnád az egeret? FPS (CS:GO leginkább), általános felhasználás.
4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van? Kis kéz, fingertip fogás.
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? A G5-öst 800DPI-n használta.
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Legalább 2 plusz gomb.

Előre is köszönöm!

(#44079) TeebyKay válasza krokostamas (#44078) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Az összefoglalóban van egy egérajánló, de 10ezer alatt Genius Maurus, CM Storm Alcor, vagy két plusz gomb nélkül Logi G100s.

(#44080) menjapipaba válasza kristof123 (#44061) üzenetére

menjapipaba
(tag)

Igen, az alapján.

https://www.artstation.com/artist/xvi_surprise

(#44081) krokostamas válasza TeebyKay (#44079) üzenetére

krokostamas
(kvázi-tag)

Én is Alcorra gondoltam, csak nem akartam már olyat ajánlani neki, mint az enyém. De így biztos szívvel mondom neki azt. :DD

(#44082) kemotox válasza dantre (#44077) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Ezek nem "játékos" fogások. Egyszerűen csak fogások... Mindenki úgy fogja meg az egeret, ahogy neki kényelmes, természetes, függetlenül attól, hogy játszik-e, vagy nem. Kitaláltam három fő kategóriát, amik alapján nagyjából be tudod lőni milyen egér lesz kényelmes az ember számára.

(#44083) baboss

baboss
(őstag)

Egy kis infóra lenne szükségem.Több mint egy hónapja beadtam egy 15 k-s egeret garanciás javításra, hívtam őket,hogy mikor lesz már végre kész.Azt a választ kaptam,hogy majd értesítenek.Meddig húzhatják így,nincs rá valami jogszabály,hogy x nap után kötelesek egy másikat adni.Állítólag elküldték bevizsgálásra.Az optikai része nem jó az egérnek,nem mozgatja a kurzort.

[ Szerkesztve ]

(#44084) TeebyKay válasza baboss (#44083) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Van-e határidő a dolog kijavítására vagy kicserélésére?

A Ptk. szerint a kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosultnak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A Ptk. mellett a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről szóló 49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet 4. § (2) bekezdése kimondja, hogy a forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Azt, hogy mi minősül a Ptk. szerint megfelelő határidőn belül elvégzett kijavításnak, a jogalkotó nem határozza meg. Az adott ügy körülményeinek ismeretére van szükség tehát annak megítéléséhez, hogy az eladó a javítást megfelelő határidőn belül végezte-e el. A kijavítás lehetséges idejét ugyanis nagyban befolyásolhatják olyan körülmények, amelyekre az eladónak nincs ráhatása. Ezek a körülmények adódhatnak a termék adottságaiból vagy a hiba jellegéből kifolyólag, de előfordulhat az is például, hogy a termék kijavításához olyan alkatrész beszerzésére van szükség, amelyet a gyártó csak késedelemmel tud leszállítani

Köteles-e a forgalmazó cserekészüléket biztosítani a kijavítás idejére?

Nem. A magyar szabályozás nem tartalmaz olyan előírást, miszerint a kijavítást elvégző vállalkozásnak kötelezettsége lenne a kijavítás idejére csere terméket biztosítani. Ettől függetlenül több vállalkozás saját üzleti döntése alapján biztosít cserekészüléket a fogyasztó számára.

(#44085) baboss válasza TeebyKay (#44084) üzenetére

baboss
(őstag)

Köszönöm. :R
Ma hívtam megint őket, és azt mondták még nem vizsgálták be,de mennyek be és kapok egy újat.

(#44086) TeebyKay

TeebyKay
(őstag)

Napi egér felismerős játék.

[ Szerkesztve ]

(#44087) dobragab válasza TeebyKay (#44086) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Mickey Mouse? ;]

(#44088) TeebyKay válasza dobragab (#44087) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

(#44089) sztikac

sztikac
(őstag)

Sziasztok,

ismerősnek kell egér általános használatra:

1. Mennyi a keret? 10-15 EUR
2. Használtpiac, és / vagy eBay? csak új
3. Mire használnád az egeret internet, irodai munka
4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van? közepes
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? nincs játék
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) előre/hátra gomb előny

A4tech N-708X-ről mi a véleményetek? Erre a felhasználásra mennyire felel meg?

(#44090) kemotox válasza sztikac (#44089) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Csak a kényelem döntsön. Ha kényelmes, akkor megfelel :P

(#44091) TeebyKay válasza sztikac (#44089) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ilyen árban egyformán gyenge teljesítményűek az egerek, szóval amelyiknek kényelmesebb a fogása, amelyik márkát jobban szereti.

[ Szerkesztve ]

(#44092) izee válasza TeebyKay (#44091) üzenetére

izee
(senior tag)

Elegem van, ne csináljunk urban legendet abból, hogy egyformán gyengék a gyenge egerek.

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#44093) EarL 007 válasza izee (#44092) üzenetére

EarL 007
(PH! kedvence)

pedig mind az, szerintem melyik egér bír el ezek közül egy paletta cementet? :DDD

(#44094) dobragab válasza izee (#44092) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Igazad van. Gagyi egerek között is van különbség: vannak sz@rok, és vannak még sz@rabbak. Nem teljesen mindegy, hogy melyiket veszi, de jelentkezzen, aki megbízható tanácsot mer adni.

(#44095) dantre válasza izee (#44092) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Nem rég a Logitech M185-ről is olvastam komoly panaszokat, pedig az Logitech, kiszámíthatatlanok ezek. Az lenne a jó, ha valaki akinek van ilyen olcsó egere írna róla tapasztalatot, persze még az sem tuti, még az is csak egy példány, de itt nem igen vannak ilyen egerekkel.
Én most rendeltem egy ilyet a feleségemnek mert mindenképpen ki akart próbálni egy vezeték nélkülit a laptopjához: [link]

(#44096) TeebyKay válasza izee (#44092) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Tény, de az is igaz, hogy akik magas szinten játszanak vagy használják munkára az egeret, azoknak az olcsó egerek közül egyik se fog megfelelni, a kezdő userek számára pedig nem lesz érezhető a különbség. A legfontosabb szempont ilyenkor tényleg a kényelem.

(#44097) gtamate2 válasza sztikac (#44089) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

A4tech x7-710-et nézz szerintem vagy valamilyen más X7-est, próbáltam már és nem volt vészes.
Vagy esetleg Gigabyte M 6800 is bőven jó oda.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#44098) izee válasza TeebyKay (#44096) üzenetére

izee
(senior tag)

A kényelem extra fontos :)

Jó, de kezdő user az anyám, power user az mondjuk én. Ezekkel foglalkozik a fórum népe. (10%-90% arányban) Heroes III bajnokkal meg senki! Totál rendben van, hogy nem lehet mindenkivel foglalkozni. De ne leplezzük, hanem vágjuk a szemébe, hogy haver, bár nem jársz rossz helyen, de ezt az igényedet nem tudom és nem akarom kiszolgálni.

Az eldobható billentyűzetek és egerek a másik urban legend. Itt már súlyosabb a helyzet. Ez nem a trash mouse!! Nem úgy veszem meg, hogy előre tudom, az ki lesz dobva.
Azt nevezték/nevezik eldobhatónak nyíltan a szokásos 2000Ft-os újság(ok)ban amit 1000Ft-ért meg lehet kapni. Akárhogy is nézem, jogosan sértődök meg, ha korábban 1000Ft-ból évekig szolgált engem.
Anno az első optikai egeremet valamikor azután, hogy golyóssal a Q3-at Nightmare szinten végigvittem. cirka 800Ft-ért vettem és mellesleg 800dpi-s volt. Nem kellett tisztogatni a golyó környékét, úgyhogy elég happy voltam vele. Majd csak akkor tettem félre, amikor egészen irányíthatatlan lett. Nagyon szerette a képernyő jobb felső sarkát.

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#44099) gerlaip válasza dantre (#44095) üzenetére

gerlaip
(PH! addikt)

Logitech M100-at használok 4 éve (bocs, közben jöttem rá, hogy csak 3) éve, de csak a második gépemen, sajnos ez nem mondható igazi terhelő használatnak, de elégedett vagyok vele. Határozott a billentyű nyomáspontja, nem úszik, teljesen korrekt.

Ez különösen azért érdekes, mert egy kicsit régebbi VX Nano-t is használok, ami egyre megbízhatatlanabb, míg az M100-nál fel sem merül, hogy hülyén jelöl ki vagy akármi. A Nano billentyűje kezd elfáradni, igaz többet is használtam...

[ Szerkesztve ]

cybervakond

(#44100) TeebyKay válasza izee (#44098) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

A technológia fejlődésével és az általános életszínvonal-javulással együtt ez a folyamat természetesnek mondható, egyre drágább dolgokat vesznek az emberek annak tudatában, hogy hamar cserélni fogják, és egyre fejlettebb dolgokat tudnak olcsón tömeggyártani. Persze mindenki számára más a mérce, sokan nem tehetik ezt meg ilyen könnyen.

Azt nem értem miért ne vágnánk az arcukba a tényeket? Meg szoktuk mondani, ha a keretbe nem fér bele az elvárásoknak megfelelő egér.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.