Új hozzászólás Aktív témák

  • emesi

    csendes újonc

    Sziasztok!
    Asrock z370 extrem4 megtetszett, amiatt is, hogy 8 sata3 csatlakozó van rajta, de a specifikációjában azt írják, hogy:
    - 6 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, Intel® Rapid Storage Technology 15), NCQ, AHCI and Hot Plug*
    - 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug

    Akkor ez most azt jelenti, hogy mind a 8-ba tudok merevlemezt csatlakoztatni, és 2db SATA3 csatlakozó valami pluszt nyújt, vagy az utóbbi kettőbe csak valami spéci eszközt tudok csatlakoztatni? ( Az AHCI-n kívül nem tudom, hogy a többi mit jelent (ASM1061, meg NCQ, stb.) :(

    Másik kérdésem, hogy ha SSD-t teszek a gépbe, akkor két SATA portot, vagy 1 SATA portot fog elfoglalni, ill. megosztani? :F
    *M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
    M2_2, SATA3_4 and SATA3_5 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

    Végül pedig: mennyire megbízhatók, vagy inkább tartósak az Asrock alaplapok? :U Mennyi egyáltalán a elvárható élettartam egy alaplaptól? Pl. a honlapjukon azt írják, hogy (Nichicon 12K Black Caps) Supreme 12K black capacitors with lifespans of at least 12,000 hours. Compared to other counterparts on high-end motherboards that merely have lifespans of around 10,000 hours Vagyis, napi 5 óra használattal számolva 6 és fél év az élettartam. (Ha a kondik a leggyengébb alkatrészek).

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák