Új hozzászólás Aktív témák

  • SpaceETalieN

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy másik topicban már probáltam kielégítőbb választ találni néhány kérdésemre, de nem sikerült, ezért itt probálkozom. A tanácsotokat kérem néhány dologban, mivel gépvásárlás előtt állok. Olyan gépre gondoltam, amiben hosszútávon csak a videokarit (évenként, másfélévenként), esetleg a processzort kéne cserélni(2 - 3 év múlva egy négymagosra). Ehhez megfelelő alaplapot is szeretnék vásárolni, azaz olyat ami képes majd négymagos Intel procikat is magába fogadni, és ki is húzza addig. A gépet nem kívánom húzni csak ha nagyon elavulna a konfig rövid időn belül amire nem számítok :D

    - Procira E6600-ra gondoltam, a 4 mega cache miatt, ami még később jól jöhet...
    - Alaplapnál P5b - Delux, ami elvileg képes már 4 magos procik fogadására, de itt kérném a tanácsotokat véleményeteket hogy ha nem ezt, akkor miért? Még a Gigabyte DS4-re gondoltam, de egy 975-ös lap is jöhet, csak jó lenne eldönteni végre hogy melyik.
    - A másik nagy kérdés hogy 2x1g 800mhz memókat szeretnék de abból melyiket ajánljátok, márka és miért? Sok helyen olvasom hogy elég a 667-es is, de mivel hosszú távra tervezek előre a 800-as talán később jobban jön...
    - Lesz még benne kb két 320 as vinyó, két dvd író, egy Asus 7950 Gt, Thermaltake Vb6000-es házzal. Hozzá megkora táp az ideális? én szerintem 420 talán elég de 450W- az biztosabbnak tűnik. Vélemény?

    Szeretném minnél jobban kihasználni a gép egységeit, ugyanakkor azt is figyelembe próbáltam venni, hogy 2 év múlva se legyen egy közép alsókategóriás gép és ezért hajlandó vagyok kiadni 300K-t érte...

    Köszi a helpet és a tanácsokat.

    ui: Bármilyen egyéb megjegyzéseknek is örülnék, pl ha van valakinek tapasztalata a házzal vagy a videókarival kapcsolatban stb...

Új hozzászólás Aktív témák