Aktív témák

  • WhiteEagle77

    csendes tag

    Üdvözlet minden kedves fórumtársnak!

    Hamarosan új TFT vásárlásra adom a fejem. Legfőbbképpen azért, mert a régi ötéves 1'7" Xerox-om kontrasztaránya hagy némi kívánnivalót maga után - videózáskor/játszáskor a sötétebb filmejelenetek élvezhetetlenek, minthogy nincs igazán fekete szín, hanem az egész egy nagy sötétszürke (vagy inkább középszürke?) paca, részletek nélkül, és csak tippelgetni tudom a hangok alapján hogy mi is történik a filmben... Gondolom ismerős szitu... A másik 15" noname TFT-m meg pár perc használat után képes "beégni" napokra (azt hittem ilyent csak a CRT-k tudnak, de nem...), és még rosszabb a kontrasztja. Szóval vennék valami újat, de van néhány (ami azt illeti elég sok) elvárásom. Néha, amikor találok ezeknek mind eleget tevő monitort, akkor meg a tesztek/user review-ek húzzák le... szóval tanácstalan vagyok, segítsetek légyszi.

    Először is a felbontás... Szóval natív felbontásban szeretném a monitort használni mert úgy szép a TFT képe... Namármost viszont szeretek Crysis-t, Risen-t meg más hasonlókat hardverigényes játékokat játszani. A konfigom egy 1.6-os Core Duo 2.5 GHz-re húzva, 2GB DDR 2, valamint egy darab Asus NVidia Geforce HD 4870 1GB 3600 MHz-s memoriaval. Ennel erősebb konfigba, 2xcrossfire-ba és más nyalánkságokba nem is szándékozom mostanában beruházni, és szeretném hogy a fenti és hasonló játékok legalább 30-35 fps-szel menjenek full screen full minőségben, tehát igazából 1920*akárhány és még nagyobb natív felbontású monitorok kilőve. Ezek után a paraméterlista (mindegyik szempont egyformán fontos!):

    1) 19"-24" méret közötti TFT monitor.
    2) 1280*1024, 1440*900, 1600*900, 1680*1050 vagy ilyesmi felbontás. Fentiekben írtak miatt nem akarok 1920*akárhányas vagy még nagyobb felbontású monitort.
    3) Legyen rajta DVI bemenet (mostanában sajnos a legtöbbről lespórolják, tudnám miért...)
    4) Jó kontraszt aránya legyen, minél nagyobb annál jobb, de min. 1:1000 statikus vagy 1:10000 dinamikus. Igazából 1:3000 statikus lenne jó...
    5) A fekete szín tényleg fekete legyen rajta, azaz lehessen sötét filmjeleneteket is nézni rajta. Pl. Acer CrystalBrite/PixelBright elég jóknak tűnnek ilyen szempontból.
    6) 5 ms frissítési idő, vagy jobb (optimálisan 2 ms)
    7) Az elején ne legyenek zavaróan erős fényű LED-ek (pl. minap láttam egy Samsung-ot hét vagy nyolc vakító fehér LED-ikonnal az elején, sötét szobában filmnézéskor-játszáskor jó zavaró lehet..).
    8) A háttérvilágítása egyenletes legyen (soknál "csíkos" vagy a szegélyekhez közeledve kivilágosodik stb.) - ez azért lenne nagyon fontos, mert fénykép-szerkesztéseket is végzek

    Extra paraméterek (opcionális :-)):
    9) Szélesvásznú legyen (16:10, 16:9 vagy hasonló)
    10) Lehetőleg legyen azért 75 eFt alatt...
    11) 2 vagy méginkább 3 év garancia jó lenne...
    12) Valami jó név, Samsung, LG, Sony, Acer, ASUS, ViewSonic, Belinea vagy hasonló előnyben a sosem-hallott nevűekkel szemben :-)

    Légyszi pontos márkát és típust írjatok, hogy rá tudjak keresni tesztekben, eBay-en stb. Ha az ajánlott monitorotok van otthon vagy munkahelyen, tapasztalataitokat is szívesen veszem... Ha van hivatalos oldal, részletes teszt, akár magyarul akár angolul, az is érdekel. Magyarországon esetleg nem kapható modellek is érdekelnek, ha megfelelnek a fentieknek.

    Köszi előre is mindenkinek...

  • Lenry

    félisten

    miért nyitottál meglévő 400 darab Milyen X''-Y'' TFT-t? topik mellé még egy pont ugyanolyat? kérdezd meg valamelyikben, vagy olvasgass a PH monitorteszter részében.
    ezt meg zárni fogja egy moderátor

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • WhiteEagle77

    csendes tag

    válasz Lenry #2 üzenetére

    Mert az elmúlt napokban más sem tettem, mint fórumokat olvasgattam, és kismillió monitort végignéztem az azokban ajánlottak közül, de valami mindig volt velük... Ha jó volt a felbontása, akkor a kontraszt aránya nem volt jó, ha az is jó volt, akkor DVI nem volt rajta, stb. stb.... Kicsit meguntam ezt, gondoltam felteszek egy kérdést egy nagy fórumban, és aki tud megfelelőt, az megírja... Nagy segítség lenne... Amúgy gondolkoztam a 22"-os meg 24"-os stb TFT topic-okon, de miért zárnám ki ezzel a többieket... Nekem mindegy, hogy, 19, 20, 21, 22, vagy 24 colos-e, ha tudja azokat a dolgokat, amiket írtam...

  • Lenry

    félisten

    válasz WhiteEagle77 #3 üzenetére

    a koncepciód jó, de itt akkor sem nyitunk mindennek külön topikot, errefelé a gyűjtőtopikokra esküszünk, a többi ilyen milyen x-y TFT-t? topik is már csak megszokásból van, egyébként ennyi is teljesen fölösleges.

    nyugodtan tedd fel bármelyikben változatlanul a kérdésedet, senki nem fog szólni azért, mert mondjuk a 22-es topikban kérdezted, és 19-24-ig érdekelnek a monitorok.
    még mindig jobb, mintha új topikot nyitnál

    én ezt javaslom, ez a leglátogatottabb

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • WhiteEagle77

    csendes tag

    válasz Lenry #4 üzenetére

    Oksi, bocsi, nem tudtam ezt a szabályt. Nyilván el kellett volna olvasnom valamilyen tájékozatót amit nem tettem meg :-) Átteszem a hozzászólást valamelyik másik nagy topickba.

  • Kidus

    őstag

    válasz Lenry #4 üzenetére

    Ennek fenyeben zartam.

    Assuming Control

Aktív témák