Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz #42556672 #7308 üzenetére

    Újra megpróbáltam az EOIP összekötést. Felvettem a bridge filterbe a 67-68 portok tiltását az EOIP interfészre. Ennek ellenére előjöttek anomáliák. Az otthoni PC-knek, és a wifi AP-knek fix IP címe van, a többi eszköz DHCP-t használ, ill használok párféle Os-t virtuális gépen. Amikor az EOIP interfészt berakom a bridge-be, onnantól a virtuális gépek nem érik el a hálózatot (IP ütközést vagy más nem definiált hibát érzékelnek).A hiba előjön akkor is ha fix. IP-t adok a virtuális gépnek, és akkor is ha DHCP-t kellene használnia. Ha a mikrotikben kiveszem a bridge-ből az EOIP interfészt akkor megjavul minden. Tehát nekem úgy tűnik, hogy még valamit szűrni kellene, de nem tudom mit. Ötlet esetleg? A két összekötött hálózatban nincsenek egyforma IP-k, az egyik 192.168.x.x, a másik 10.x.x.x címeket használ. A cél elsősorban a távoli médiaszerver kényelmes elérése lett volna, esetleg a további hálózati eszközök tallózhatósága és elérése (de egyik sem fontos feladat, csak olyan jó lenne ha működne...). Jelenleg ha a távoli médiaszervert akarom elérni, akkor egy külön wifi SSID-n elérhetővé teszem, amire mondjuk a tv fel tud csatlakozni, így nincs ütközés a két hálózat között. Amúgy a VPN-en keresztül, IP alapon rendben elérhető a távoli hálózat, tehát csak akkor van anomália ha layer2 kapcsolattal próbálkozom.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.hobbielektronika.hu/apro/index.php?u=1574

Új hozzászólás Aktív témák