Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz P.H. #131 üzenetére

    Milyen hátrányod származott ebből?
    Származott sajnos károm belőle, miután sok olyan tárggyal teletömték a fejemet, aminek anyagát max a hajamra kenhetem zselé helyett;) Pedig látod nem is használok hajzselét... No épp ez a gond, ezek helyett a totál fölösleges elméleti tárgyak helyett( mert az elméleti tárgyak egy jelentős része ilyen volt) jobb lett volna a célirányos gyakorlat.

    Az egyetemi profoknak nem az a dolga, hogy a teljes világ minden tudása után loholjanak, ezt nem fogadom el. Egy prof ne azzal töltse az idejét, hogy pl. hétfőn az ibm, kedden a sun, szerdán a jboss, csütörtökön az oracle, pénteken meg az opensource appserver után rohangászik, mert akkor a lényegre nem marad ideje.

    Egy szóval nem modntam, hogy egy embernek kell mindezt tudnia. Több prof+tanársegéd kell akik közűl az egyik rááll az IBM-es vonalra a másik a SUN-ra stb... Mint ahogy az agysebész se futkorászik minden bőrgyógyászati konferenciára, ha egyáltalán elmegy az ilyenre, de kétlem.

    Vadászpilótákat egyáltalán ne képezzenek magyar egyetemen.

    Ezt hidd el én is tudom, csak szemléltetésképp hoztam fel de ha már így félreértettél akkor idézlek.
    Az egész arról szól, hogy nem opel corsa vezetését tanítják a tanfolyamon se, hanem autó vezetést, közlekedést, kreszt, stb. és ha a jelölt megkapja a jogsiját, beül egy toyotába és alkalmazza a tanultakat.

    Mióta tanítanak autóvezetést egyetemeken? Nem tanítanak mert irtad is tanfolyam dolga, az én példám is azt hittem ennyire világos ezek szerint nem volt az.
    Amúgy nem tudom pl OOP hogy lehet tanítani gyakorlat nélkül, illetve konkrét programnyelv ismerete nélkül?

    Nézzétek meg az álláshírdetéseket, mint ahogy én is néztem nem egyet de százat, még az én szűk kis körömben is, ahol dolgozom a kívánalmak néha köszönő viszonyban sincsenek azzal amit leadnak. Ezt az ellentmondást hogyan oldjátok fel?
    Végezetül:
    A gyakorlatot pedig minden pályakezdő az első munkahelyén fogja megszerezni.
    Elfogadom. A spéci gyakorlatot ott fogja megszerezni:) De azért milyen jó is lenne, ha már az alapjait a technológiának tudná. S nem csak ilyen hallott valamikor valamit róla szinten.
    Egyszerűen fárasztó a hsz-eidet olvasni a helyesírásod miatt... "két évbe" olyan nehéz lenne még egy tetves n betűt leütni??

    Elfogadom. Majd javítok rajta :R

    Én csak azt állítom, hogy hiába végeztem el, még mindíg azokra nézek fel akik önerejükből jutottak oda ahol vagyok.Továbbra is állítom, hogy nem a diploma teszi az emebrt, néhányan mégis nagy mellénnyel járnak az egyetemisták között, de mire fel kérdem én? Én a szememet se mertem felemelni néha, mert éreztem mit nem tanítanak meg és mit nem tudok. Ők pedig elmentek bulizni, míg én a gép előtt ültem és tanultam.

    Nekem nem volt kamaszkorom, nem volt ifjúságom, de voltak jóféle könyveim x-y proftól azt mondták megtanulod leteszed normális szinten, akkor milyen jó szakember is leszel. Volt szorgalmam is, mikor sokan buli mellett 2-sel kullogtak át a vizsgán. Mégis ezzel együtt is csalódtam a felsőoktatásban, mert azoktank a kockáknak messze több gyakorlata és tudása van,akik e-helyett, vagy e közben dolgoztak...

    A diploma nem azt mutatja meg, hogy valamit képes vagy megoldani, hanem azt, hogy sokszáz oldalt milyen szinten tudsz adott idő alatt megtanulni. De, hogy ezt alkalmazni tudod-e, arrol nem szól ez a papír. Intelligenciát sem tanítanak az egyetemen, önnállóságra sem nevel olyan hatékonyan. Vizsgázni tanít meg, de könyörgöm nem vizsgázni hanem dolgoznom kell azzal a tudással majd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák