Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz madgie #32304 üzenetére

    Höhöhö, disznó! Nem ér spoilerezni! :D
    Szóval kompakt fénycső mellett sem találtam meg a Holy Grailt (azazhogy DE: fekete-fehér konverzió, vagy idealizált színvilág, a'la Fuji akármichrome, stb) A kalibrált WB kamera default kicsit magentába hajlik, a korrigált pedig kicsit sárgába hajlik. Az igazság valahol odaát, félúton van.
    A vicc az, hogy ez egyaránt így sült el Pana G3 / Oly OMD esetében is. Ezen mondjuk nem kell meglepődni, hiszen ezeknek a fénycsöveknek eleve szar színreprodukciós indexük van.
    Egy dolgot megnéznék, hogy muzsikál egy D800E. Ming bácsi szerint az majdnem tökély. Sosem tudom meg. :)
    Azért arra mindenképp jó ez a cucc, hogy van rajta egyebek mellett neutrális szürke, lehet vele WB-t állítani és expozíció helyességet ellenőrizni. Ha az ember vesz még egy széles spektrumú standard fényforrást, akkor reprodukálhatóan lehet vele dokumentálni, ami ezen eszközökkel elérhető szinten kvázi színhelyes. Erre találták ki, a többi sztem extra amit a gyártója kamatoztat. A cégnél is erre vettük, én meg használom jól.

    [ Szerkesztve ]

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Új hozzászólás Aktív témák