Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aujjobba

    addikt

    válasz VirsLee #41745 üzenetére

    Nincs erről valahol összehasonlítás?
    Mármint “sikeresség” kontra iskola/óvodaválasztás.
    Azt elhiszem, hogy a főiskola/egyetem nem mindegy melyiket választod, talán még a középiskola mert van ahol jobban felkészítenek a felsőoktatásra, jobb technikai eszközeik vannak, jobb labor stb.
    Ezalatt viszont már nem látom mi pluszt ad egy elit általános iskola vagy óvoda. Angolra sima ovi mellett is tud járni a gyerek, a lányom óvodájában is van ilyen lehetőség (sima állami).

    Egyébként az is baj sok gyerek/fiatal felnőtt alapvetőnek gondolja hogy mindent megkap azonnal az életben is majd.
    A munkahely fele is irreális elvárások vannak már most is, hogy kijön az egyetemről és azonnal milliós szerződést nyomnak az orra alá, plusz lesz az irodában Xbox meg kiskutya füle.

    [ Szerkesztve ]

  • buherton

    őstag

    válasz VirsLee #41745 üzenetére

    Ha hitelt vettünk fel, akkor aligha járhatna, mert akkor megtakarítani nem tudnánk. Sokba. (Én még 30 sem vagyok.) Annak ellenére, hogy a belvároshoz közel lakunk nem sok lehetőségünk van az óvoda terén. Van egy körzeti, egy egyházi és ez a magánovi. A körzeti folyamatosan küzd az ember hiánnyal, a gyerekeket sehova nem viszik el. Szinte semmilyen program sincs. Egész nap vagy a 4 fal között vagy az udvaron vannak. Az ovi után neked kell vinned a játszóra vagy valahova, ha leakarod fárasztani és mondjuk úszást akarsz tanítatni neki. Beszéltem néhány szülővel erről és a bölcsődében pont ezeket látjuk. No, és akkor még a fillérbaszó szülőkről még nem is beszéltem, akik havi 200 forintot sem hajlandók fizetni. Az óvoda melletti bölcsődébe jár - vagyis hát most nem - a lányom és ugyanezek vannak ott is. Persze ott nem gond, ha nem viszik el és nincs külső program, de például havonta egyszer jönnek zenélni és februárig kétszer vett részt ezen a lányom, mert kevés volt a kisgyermeknevelő. Az egyházi a feleségem miatt kilőve. Maradt a magán, ahol kis csoportban foglalkoznak folyamatosan a gyerekekkel, két hetente van komoly program (csoki múzeum, ilyen-olyan interaktív kiállítások, előadások, stb.), megtanítják úszni, vizilabdázni, korcsolyázni és görkorcsolyázni, vannak külfödi egyetemisták, akik Erasmus-szerűséggel jönnek ide és foglalkoznak a gyerekekkel. Az orvos hetente jön és felügyeli a gyerekeket. Fogorvoshoz félévente viszik. Mindent megoldanak. Ráadásul a visszajelzések alapján könnyedén veszik az általános iskolai akadályokat, sőt kifejezetten várják az innen kilépő gyerekeket. Az ünnepekre is becsülettel készülnek és bőven van olyan program, amire mi is mehetünk.

    Továbbá azért is döntöttünk a magánóvoda mellett, mert itt még van idő a játékra, van idő mindenféle program és sportra és ezt szeretnénk kihasználni. Ráadásul itt még komolyan lehet formálni a jellemét és nem mindegy, hogy a 24 órából ~8-t hol tölt.

    Nem terveztük magániskolába vinni, mert ott már nem látom az értelmét. Bár a körzeti általános esetünkben szintén nem opció, mert a kerületi kisegítővel egy épületben van és rengeteg a cigány.

    (#41746) aujjobba: hacsak nem kutatni akarsz, akkor a felszereltség szinte nem számít. Az egyetem mindsetet ad át nem "igazi tudást".

    (#41747) VirsLee: a CEU egyetemére bármilyen egyetem tetszőlegesen beilleszthető. Mint tudjuk a papír semmire nem garancia.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák