Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • torma99

    aktív tag

    válasz tobias40 #109931 üzenetére

    Nem feltétlenül. Azt kell tenned, ami neked a legoptimálisabb.

    Mi azt nem fogjuk tudni megmondani, hogy mik a prefereniáid, de a nyúlfarknyi leírásodból a kockázattűrésed alacsony lehet, főképp a tapasztalatlanságod miatt, így ahogy írod részvény, etf, fx kockázat kiesik/kieshet. Fogalmunk sincs mekkora az áp portfoliód, mik az elvárásaid, céljaid etc. ?

    Attól, hogy az új PMÁP-ot tudod csak megvenni, ami elég sokára fizet az eddiginél alacsonyabb hozamot nem tudunk mégcsak tanácsot sem adni, mert mit is csinálnál a pénzzel, ami nem kell neked, tehát mégcsak likvidnek se kell lennie?

    Igazából nem tudsz nagyon mást csinálni ezen előfeltételekkel, ha vállalod a feltételeket, amik nagyon pici eséllyel változhatnak.

    Én azonban azt esetleg ajánlanám, ha már annyira nem kell neked a pénz. Amint a Lightyear élesíti a TBSZ-ét, az alacsony költségek és egyszerű használat miatt, nagyon jól tudnál ott tanulni másabb pénzügyi termékekról és szélesíthetnéd a portfoliódat. Ha párszázezer forintot tudsz majd erre nélkülözni egy all-world etf-et csak megvenni pár darabot és otthagyni megérheti, hogy utánanézz, láss egy kis volatilitást stb.

    Edit: ha megy az angol akkor a justetf-en vagy hasonló oldalon például jó összefoglalók vannak ezekről a pénzügyi termékekről. Ha van 1-2 órád ilyenkre megéri ráfordítani az időt. Elolvasni a sok tucatnyi TBSZ összefoglalót, meg hasolnók. Remélhetőleg nemcsak állampapír yolóban ülsz, nincs unit-linked biztosításod, nem fizetsz be súlyos százezreket, milliókat ÖNYP-be, de az sem baj ha igen, mert érdemes utána nézned, miért szuboptimálisak ezek a megoldások jelenleg az itthoni kondíciók között.

    [ Szerkesztve ]

  • TomMusic

    őstag

    válasz tobias40 #109931 üzenetére

    Nem kell kiutalni, befektetheted bármi másba is, ami elérhető (DKJ, BMÁP.. stb) az államkincstárnál. Ha ezekkel nem akarsz élni, akkor ki lehet utalni a bankszámládra, de akkor vagy elköltöd valami hasznos dologra, vagy befektetsz valami másba (ami nagyobb kockázattal jár, mint az állampapírok). Parkoltatni nagyon nem érdemes pénzt sehol, mert csak veszít az értékéből. Ez szerintem a legfontosabb pénzügyi szabály. Persze azért csak úgy szabad befektetni, ha tisztában vagy azzal, amit veszel (ezt írták előttem is).

    Más:
    Ha idő alatt akarok eladni állampapírt, akkor mi határozza meg, hogy mennyiért veszi meg tőlem az államkincstár? Van a "Aktuális eladási bruttó árfolyam", ami gondolom ezt jelentené, de ezen kívül van még valami "büntetés" ?

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbáltam a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák