Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Kicsit számolgattam ezzel a lakástakarékkal, ami ugye 2 év múlva járna le.
    5 éven belül nem nagyon látom realitását ingatlanvásárlásnak. A koncepció hogy havi 100k-t tennénk bele ingatlan projektbe. 2 évig havi 40 lenne a lakástakarék, és kb. 3,2 milliót állna rendelkezésre belőle.
    Tehát:
    1. opció, marad a lakástakarék, 2 évig havi 40k + 60k MÁP+ utána 2 évig 100k havonta + 5. évben 1,2 millió (fél évre 600k állampapír kamattal most nem számolok) - 8,6 millió
    2. opció: Lakástakarékból kivenni az eddig kb. beletett 1,5 milliót, MÁP+ -ba tenni, és 4,5 évig havi 100k-t tenni MÁP+ -ba - 8,4 millió.

    Ha jól számoltam a dolgokat kb 200 ezret nyernék lakástakarékon 5 éves távlatban. Kérdés ez a 200 ezer megér-e a lakástakarékkal szarakodást, kötöttséget, ráadásul 7 év után már az állampapír felé billen a mérleg ha mégsem veszek ingatlant.
    Benne van a pakliban hogy 5 éven belül mégis találok valami kihagyhatatlan lehetőséget, ugye 2021 végén lejár a takarék és akkor 600 ezerrel vezet a MÁP+ -os megoldással szemben, ami minden évben utána csökken kb. 100k-val.
    Na ilyenkor jósoljon az ember. Legnagyobb gond hogy jelenlegi ingatlan talán 25 millióért eladható (2 szobás, most teljesen felújított lakás), és 35-40 alatt nem láttam még olyat ahova elköltöznék (jelentős felújítást igényel).

    Természetesen itt az a másfélmilliós alaptőke a lényeg most és a következő 1 milliós befizetés amire majd megkapnánk ugye a 700 ezret. Tehát tökmindegy ezen felül havonta mennyit teszek be MÁP+ -ba.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák