Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz aujjobba #100712 üzenetére

    amire valaszkent irok, amiatt irok, de #100704aujjobba -re is már majdnem irtam

    persze csak velemeny, de penzem is teszem igy, szoval nem csak tiszta elmelkedes

    en a magam reszeröl sem bef.alapokkal, sem vagyonkezelessel szemben nem vagyok olyan elzarkozo; elöbbiböl többem is van (EMDA, hold: expedicio, reszveny, nemz.reszveny, columbus, citadella, .. [link] [link] [link] [link] ), utobbim nincs (eddig nem tudtak ravenni ;-)

    2021 közepe ota, lehet, hogy bef.alapok "némelyike" jobb, a most megjelent kérdezönél sem érzem irreálisnak PMAP mellett egy szolidabb bef.alapot

    termeszetesen hozamgarancia csak fixalt kötvenynel van (PMAP-ra még ~1.8 evig igen jo, ...de nem latom egyertelmünek, hogy a fenti bef.alapok rosszabbak lesznek)

    persze ismerek csomo irodalmat, hogy aktiv bef.alapok mennyied (kicsi) resze (melyik területen mennyi idötavon ...) tud passziv ETF-et felülmulni - nem vagyok benne biztos, hogy hozam / volatilitasbol olyan rossz némelyik

    de ez nem feltétlen ajánló, mindenki azt csinál, amit akar, és evvel a maga ellensége :-)

Új hozzászólás Aktív témák