Új hozzászólás Aktív témák

  • synar

    őstag

    A Xiaomi Mi Band 4 aktivitás mérő, okos karkötő magyar felhasználói közössége új témát indít, hogy a csináld magad óraszámlapok fel- és letöltését ezen az oldalon lehetővé tegyük.
    Itt megjelenhetnek saját tervezésű óralapok, a hozzájuk tartozó leírásokkal, mozgó gif képekkel és dorpbox linkkel a telepítéshez szükséges bin fájlok eléréséhez.
    Várjuk továbbá a konkrét kívánságokat és egyedi igényeket is.
    Átbeszélhetjük az ötleteket, akár a készítés módszerére vonatkozóan is.
    Tesztelhetjük az elkészült terveket és javasolhatunk módosításokat.
    Felkerülhet ide már meglévő óralap magyarítása és jöhetnek az erre vonatkozó kérelmek is.
    Nem muszáj továbbiakban privát üzenetekben intézni az ezzel kapcsolatos ügyeket, mert itt mindenki láthatja, letöltheti és hozzá is szólhat az adott tervhez.
    Ezekkel a témákkal nem terhelnénk a már meglévő Mi Band 4 fórumot, ahol eltérnénk a fővonaltól és a feltöltött anyag terjedelmes mérete is zavaró lenne.

    Óraszámlapok letöltése

    A telepítéshez szükséges gif és a bin fájlok tárhelye egyelőre a Dropbox lesz, ami kipróbált és működő megoldásnak tűnik.
    Következzen itt egy példa a letölthető óralap témára

    Erre a mozgó gif képre kattintva elérhetővé válik a telepítéshez szükséges bin fájl letöltő linkje.

    A telepítés menete:
    - 1. megoldás: A Mi Bandage applikációban a baloldalt kinyíló menüben található a Számlap menüpont , itt a Download könyvtárból kiválasztható a letöltött bin fájl, majd felül a Feltöltés fülre kattintva el is indítható a kívánt számlap telepítése a band-re ez kb. 1-2 percet vesz igénybe a mérettől függően.
    - 2. megoldás: a MiFit-el a következő módon történik:
    - Érdemes az összetartozó bin és gif fájlt együtt letölteni, majd egy újonnan létrehozott mappába másolni és ennek egy egyedi nevet adni, ezután ezt a mappát át kell helyezni a következő helyre:
    Eszköz tárhelye/Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local
    - majd a MiFit applikációt megnyitva, a kezdő képernyőn alul a Profil ikonra kattintva, itt középen található a Mi Smart Band 4 >, innen tovább a Karkötő kijelzési beállítások >, majd a következő lapon már kiválasztható a Karkötőm témái fül. Ha minden jól ment akkor itt látható az imént letöltött majd áthelyezett óratéma fotója és innen már csak az Óratéma szinkronizálása van hátra, ami kb. 1-2 percet vesz igénybe a mérettől függően.

    Egyedi óraszámlapok készítése:
    Az alábbi linkeken minden kezdő tudás megszerezhető:
    Az itt található részletes leírásból és 7Heads Drago hozzászólásából vettem az induláshoz szükséges alaptudást.

    Szükséges fájlok:
    - MiBandWFTool a bin fájlok ki és becsomagolásához szükséges programcsomag
    Innen tölthető le az új MiBandWFTool_1.3.9.zip a mindenkori legfrissebb verzió itt érhető el.

    Néhány saját tapasztalat:
    A bin fájlok ki és becsomagolásával megtekinthető és szerkeszthető a tartalma. Erre a célra a WatchFace.exe programra lesz szükségünk, amit a MiBandWFTool_1.3.9.zip kicsomagolása utána a PaletteImageMode és a RawImageMode mappában egyaránt megtalálunk.
    Amíg az elkészült bin fájl mérete megengedi, azaz nem lépi át a kb. 300kB méretet addig használhatjuk a Raw módot. Ha ez túl nagy lesz akkor a Palette mód segíthet, mert a kisebb bin fájlméret elérése céljából kevesebb színárnyalattal dolgozik, de hátránya, hogy az így kapott bin újbóli kicsomagolásakor már egy csökkentett minőségű képállomány kapunk, ami további szerkesztésekre már kevésbé alkalmas. (Erre ha kell visszatérünk.)
    A ki- és becsomagolás legegyszerűbb módszere, ami számomra bevált, hogy az asztalra készítettem egy parancsikont, a mindkét mappában megtalálható watchface.exe programról persze megkülönböztethető elnevezéssel, erre később még szükség lehet, a fent említett okokból. Ezt követően az aktuális bin fájlt ráhúzom, erre az asztalon lévő ikonra, ami kicsomagolja annak tartalmát egy újonnan létrehozott mappába. Itt megtalálható minden szerkesztéshez szükséges fájl. A becsomagolás pedig ugyanígy működik, de ott már a szerkesztés során általunk módosított json fájlt kell ráhúzni az asztalon lévő parancsikonra, ami ezt követően visszacsomagolja a mappa tartalmát az új bin file-ba. Így elsőre lehet, hogy kicsit bonyolultnak tűnik, de némi gyakorlással bele lehet ebbe jönni és egy idő után már gördülékenyen megy az egész folyamat.
    A json fájl módosítása után előfordul, hogy hibát dob a visszacsomagoláskor. Vannak szabályok és megkötések amiket követni kell. Rájöttem például, amit sehol nem említenek, hogy nem maradhat olyan hivatkozás a json fájlban amihez a mappában nem tartozik kép fájl, vagy rossz a fájlneve, a szintaxisra is nagyon figyelni kell, ha például egy } kimarad, vagy rossz helyre kerül akkor is jönnek a hibaüzenetek. A log fájlból pedig nagyon nehéz kibogarászni a hiba okát. Ha ilyen helyzetbe kerül valaki, itt lehet erre is segítséget kérni.
    Erről most nem írok többet, kezdő hozzászólásnak egyelőre elég ennyi, ha lesz kérdés, úgyis kibeszéljük a témát.

Új hozzászólás Aktív témák