Aktív témák

  • Dworkyll

    tag

    Üdv mindenkinek :-)

    Épp egy derék upgrade előtt állok, és olyasmit szeretnék ami, mondjuk úgy, perspektivikus.

    Azaz, DDR vagy inkább RD? Az AMD tulajok úgy vettem észre hangosabbak a fórumon, van valaki aki P4-et zúz? Esetleg valakinek tapasztalata mindkettővel? KOmpatibilitás és stabilitás téma érdekelne elsősorban.

    Szóval ha nagyon leegyszerűsítem, milyen lesz a világ PC ügyben egy év múlva? (PL azt mondják P4/Socket 423 témában ne erőltessem a dolgot)

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • BadGe

    aktív tag

    válasz Dworkyll #1 üzenetére

    Én egy-két hónappel ezelőtt kérdeztem magamtól ugyan ezt. Az volt a célom, hogy legalább 1-2 évig nem legyen gondom a gépemmel. Előtte egy 600-as Athlon-om volt, ami 2 évvel ezelőtt az egyik legjobb proc/gép volt.

    Végül AthlonXP-nél jukadtam ki (1600), DDR memóriákkal, és jó sok vincseszternél. Azt hiszem az új rendszerem teljesítménye mérhetően nagyobb, remélem ez elég lesz egy ideig.

    A stabilitás és a kompatibilitás szerintem nem igazán érzékeny téma.

    Egy Erős P4 és Rambus memória együttesen szerintem technikailag jobb mint az AMD rendszerek, de annyival azért nem. Szóval egy dolog a fontos, az új géped legalább legyen 2x olyan gyors mint a régi.

    Ge.

  • karib

    addikt

    válasz BadGe #2 üzenetére

    Igen, 30% gyorsulás alatt meg sem érzed igazán, de jóval több az igazi.

    Department of Redundancy Department

  • BadGe

    aktív tag

    válasz Dworkyll #1 üzenetére

    Jajj, de jó, hogy az e-mail címeket mindíg csak utólag olvasom el :) azért ÜDV!

  • Yutani

    nagyúr

    Jogos a 2x-es sebességre váltás. Azt lehet érezni. Viszont jobb, ha az egész rendszer új fejlesztés, mert ott más többlet is előjön.

    Pl: nekem most Cel900 van (600oc), SDRAMmal. Ha veszek, akkor minimum 1.8GHz (vagy 1800+) procit, és valszeg DDR-RAMmal. Isten ments az SD-RAMos P4 vagy Athlon rendszerektől! :))

    #tarcsad

  • laja

    tag

    Igen, nekem Pentium4-em van RDRAM-mal. 1.7 Ghz-es proci 1955 Mhz-en. Eléggé benne vagyok a témában, naponta látogatom az angol nyelvű hardver-lapokat és fórumokat, és csak egyet tudok tanácsolni: ha P4-est veszel, csak RDRAM-mal vedd. Sokkal gyorsabb, mint bármilyen jelenleg kapható DDR-es rendszer, és a Samsung RDRAM jól túlhúzható. Alaplapnak javaslom az Asus P4 T E-t vagy az Abit TH7-II-t, ami nekem is van. Az utóbbihoz viszont szükséges a legutóbbi, 38-as számú BIOS frissitése, különben problémás lehet.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • Dworkyll

    tag

    válasz laja #6 üzenetére

    Sir Laja,

    meg tudnád mondani, mi volt az a kulcstényező ami miatt a P4 mellet döntöttél (vállalva a gyenge 2x árszorzót)?

    Sir karib,

    úgyis mint moderátor, a fórum miért nem komálja az operát a bejelentkezéskor?

    Sir BadGe,

    igen a világ ilyen kicsi:-)

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • karib

    addikt

    válasz Dworkyll #7 üzenetére

    Szia!

    Hányas operát használsz? Mi a hibajelenség? Bugokat folyamatosan vadásszuk, ha hibát észlelsz, van egy ilyen topic a prohardver interaktív részlegben, vagy dobj egy mailt Parcinak, ő csinálja az engine-t.

    Department of Redundancy Department

  • laja

    tag

    Persze hogy meg tudom mondani, bár nem állitom, hogy csupa objektiv tényező. Először is sajna grafika-mániás vagyok (3d játékokban), tehát csak nagyon erős gép jöhetett számitásba. Másrészt mindig Intel gépem volt, mind túlhúzva, és mind stabil. Az AMD szuper erős procikat csinál, de azt hallottam, hogy nagyon melegszenek, hűtőcserénél el lehet törni a procit, és az alaplapi chipset-jei nem olyan jók (stabilitás, 3-az-1-ben driverek stb.) Akkor vettem az 1.7 Ghz-es P4-et, mikor olcsóbb volt, mint most, és tudtam, hogy 2 Ghz körül megy. És nem utolsósorban a túlhúzott RDRAM-om bármilyen DDR memóriateljesitményét sokkal felülmúlja. A memória-sávszélesség az egyik legjelentősebb szű keresztmetszet a mai számitógépekben.

    Ja és még egy: március-április környékén vehetek egy 2.2 Ghz-es új P4-et (Northwood), csak becseszem a mostani gépembe, és itt a 3 Ghz... (mint azt a www.vrzone.com tegnapi cikke demonstrálja, nézzétek meg).

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • Dworkyll

    tag

    válasz laja #9 üzenetére

    Ha yol értelek, akkor neked az árcédula viszonylag keveset számít :-) A szakirodalom böngészésének még viszonylag az elején vagyok, de pl. a Tamás bátya hardvergájdja tesztjei az TBirdXP-t sztárolják, jótékonyan hallgatva persze a hűtődecibelekről. És azokban a tesztekben az XP még DDR rammal is leveri a P4-et. Hm.

    Visszatérve a nyitókérdésemre, jelenleg nem látom hogy az RD RAM (ár, párosítás) vajon tudja-e magát tartani, vagy a a DDR lesz a főcsapás, hiszen hallani már a 333FSB cuccokról.

    Személyesen azért tipródok ennyit, mert jelen pillanatban egy felfúrt régi Celeronnal nyomulok, és nagy barátja vagyok, nehezen váltok platformot.

    Szóval?

    http://ekonyvolvaso.blog.hu

  • laja

    tag

    Az tény, hogy állitólag az Intel elhagyja az RDRAM-os csipszeteket, és átveszi a DDR-t. Az is lehet, hogy a jövőben kijövő gyorsabb DDR-ek elérik az RDRAM sávszélességét. Jelenleg viszont...

    A tomshardware objektivitásáról annyit, hogy a tegnapi cikkükben, amelyben a P4 Northwood-ot hasonlitják össze az Athlon XP2000+ -szal, a P4-et nem voltak hajlandóak túlhúzva is tesztelni, mondván, hogy az FSB emelése instabillá teszi a számitógépeket. A következő bekezdésben viszont máris azt bizonygatták, hogy hogy ment a VIZHŰTÉSES (!!!) Athlon, miután az FSB-t 133-ról 141 Mhz-re emelték... őrület.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • laja

    tag

    Ja, és Socket 423-as P4-es alaplapot és procit valóban NEM SZABAD venni. Most már minden új P4-es a 478 tűs változat, és egy ideig az is marad.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • LordX

    veterán

    válasz laja #11 üzenetére

    Nem hagyja el az Intel az RDRAMot, csak mostantól szerverekbe fog csak menni.

  • guest

    veterán

    Látott már valaki DDR SDRAM-os i845 chipset kontra i850 chipset tesztet? Mennyi lehet a sebességkülönbség valós alkalmazásokban más vonatkozásban változatlan konfigon (pl. a Sisoft Sandra memóriatesztje a tapasztalataim szerint elég távol van a valós sebességkülönbségtől...). Amúgy meg most igencsak felmentek a DDR SDRAM árak, és mivel az RDRAM ára nem változott, alig van különbség...

    Egon

    prohardver vendég

  • zotyesz01

    tag

    válasz laja #12 üzenetére

    Az lehet, de a mostaniak nem tudják az 533 MHz FSB-t, úgyhogy megint ki fog nézni egy alaplapcsere már ami az i845-öt és a 850-et illeti. Talán a SiS 645 tudja, de lehet, hogy csak az újabb steppingek.

  • laja

    tag

    Zotyesz, honnan veszed, hogy a mostani P4-es RDRAM alaplapok nem tudják az 533 Mhz-es memóriasebességet (vagyis a 133 Mhz-es FSB-t?) Most néztem meg az Abit TH7-II-esem BIOS-ában, 133 Mhz FSB-nél az AGP/PCI osztót 2/4 illetve 1/4-re lehet állitani, tehát minden rendben van. Sőt még a RAM sebességét is be lehet állitani, hogy 400 vagy 533 Mhz legyen, tehát a jövőbeli 133 Mhz-es P4-esekkel akár a mostani 400 Mhz-es, akár a későbbi 533-as RDRAMot használhatjuk majd.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • McJames

    senior tag

    Előre bocsátva: PIII-mat és SD-t nyúzok, és még egy darabig ez így is marad, max. a 733-as CPU-t 1GHz-esre cserélem, valamint veszek még 256MB RAM-ot.

    Mindegy, hogy AMD vagy Intel. És mindegy, hogy DDR vagy RD. Most már mindegyikből van annyi a ''placcon'' és a minősége, kompatibilitása is ''megfelelő'', sőt a ''széles körű felhasználói tábor'' is ismeri annyira, hogy a használt alkatrészt tovább lehet majd adni (egy darabig).

    Át kell gondolni, hogy mire kell a gép, és a zsebhez és a feladathoz képest lehetőleg a minőségi (később is lesz ára), de nem a legújabb (a vételi és az eladási ár között túl nagy lesz a ''rés'') cuccot megvenni. Valamelyik fórumban olvastam ma, hogy a hardware sokkal olcsóbb, mint a jó programozó, tehát a szoftverek lassabban fejlődnek (egyetértek, legalábbis a tapaszatlat alapján).

    Arra még nagyon sokaknak nincs lehetőségük, hogy - pláne otthonra - ''brand'' gépet vegyenek. (A tesztelt, ellenőrzött alkatrészek, gyártási folyamat, kiforrott, megbízható működés + garanciális és szervíz-szolgáltatások stb. nagyon is ok, de pont ezért nem a legfrissebb a hw és többnyire a legfrisebb sw sem biztos, hogy megy rajta, és persze meg is kell fizetni mindezt. Ráadásul azzal, hogy gyorsul a fejlesztés és gyártás, stb., ezért a ellenőrzés sem olyan és a ''kiforrott'' sem olyan ''forró'' néha...)

    És most fájjon a fejem a serial ATA vagy PCI-X, a AST, vagy milyen RAM, netán az nVidia GF58 Palládium 12K (sértődés ne essék írhattam volna Kyro MCDLVIII-t vagy ATI 3Million500 Non+UltraFullDream-et is), esetleg a Windóz Omega/Linux x.2 miatt?
    Egy frászt. Nem beszélve arról, hogy 3 héten belül megszületik a lányunk :DD, tavasszal építkezünk :O, tehát lesz min törnöm a fejem.

    És az elmúlt évtized tapasztalat szerint egy év múlva is lesz PC és ezt sem a NC, sem a PDA sem egyéb más, sem Bill nem változtatja meg addig. És azok a programok, amiket előreláthatólag futtatnom kell (valószínűleg a játékokat is beleértve) még mindig elfutnak majd a jelenlegi konfigurációmon.
    És kedves Dworkyll, azt hiszem - hasonlóan a lassan telített és azt hiszem lassan kevésbé lelkes Amerikai piachoz -, én sem veszek új számítógépet, de mobiltelefont sem - egy darabig még. Nem a gyors fejlődéssel van gondom (bár a fejlesztések szabványai a globális folyamatokhoz képest túl nagy számúak - legalábbis a felhasználók számára), azt még követném - persze csak ha tudok rá időt fordítani -, azonban az árát én most nem tudom megfizetni.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • guest

    veterán

    Ez nem igaz! Nem hiszek a szememnek! Sehol egy csöppnyi kis fika, sehol a másik nőnemű szülője... ha már szakmailag nem tudok érdemben beleszólni, hadd köszönjem meg legalább minden hozzászólónak, hogy végre egy normális hangvételű, informatív topicot csinálnak!

    Kösz!

    prohardver vendég

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #14 üzenetére

    Ha jól emlékszem van ilyen. Valami török site tesztelte az i845D (vs. i845 és i850) chipsetet, valamikor novemberben (?). Itt a Prohardveren is volt róla néhány sor (pláne mert a NDA lejárata előtt jelent meg).

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák