Aktív témák

  • grimmer

    csendes tag

    Pár hete raktam össze egy gépet alkatrészekből, amit egy népszerű "megbízható" boltból rendeltem leszámítva a videókártyát, amit innen szereztem be használtan. Az első pár órában nem volt gond, raktam rá jogtiszta windowst, friss drivereket, és végre azt hittem élvezhetem az új gép vásárlásának felhőtlen élményét azzal a nyavajás játékkal, ami miatt megvettem. Aztán pár nap után (talán 6-8 óra használatot követően) kaptam egy kék halált. Aztán még egyet, és még egyet, és innentől kezdve teljesen véletlenszerűen 2-3 óránként elszállt vele a gép. MEMORY MANAGEMENT... Mi az isten...

    Persze mindjárt a videó kártyára gyanakodtam, de az volt a fura, hogy minimális terhelésnél észleltem a problémát. Lefuttattam az összes létező diagnosztikai tesztet, amit javasolnak a hibaelhárító cikkekben, konstatáltam, hogy a legfrisebb bioszt használom, újraraktam a drivereket, kitakarítottam a registry-t, de a hiba csak nem akart megszűnni, én meg a hajamat téptem, hogy mi van ha egy halom használhatatlan vasra adtam ki ennyi pénzt...

    Erre az egyik ilyen cikk sokadik kommentjében láttam ,hogy hiába futott le a Windows memória-diagnosztikai eszköz hiba nélkül (mdsched.exe), volt akinek mégis az oldotta meg a problémáját, hogy kivette az egyik RAM-ot. Nem hittem volna, hogy ez okozza a galibát, mert egy ajátlott típust választottam, de láss csodát, 3 napja nem fagyott ki a gépem, és *kop kop* kék halál mentes vagyok.

    Na de most ilyenkor mi a helyzet? Kaptam 5 év garanciát a RAM-ra, de visszavihetem, hogy bocsi srácok, hiába írja a teszt, hogy jó, attól még random időközönként kifagy tőle a gépem?!

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz grimmer #1 üzenetére

    Üdv!

    Kérdezd meg a RAM topikban.

    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topikot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák