Aktív témák

  • Gee Force

    friss újonc

    Sziasztok!

    Az alábbi kérdésem lenne a RAM témában jártasabb fórumozókhoz:
    Adott egy AMD rendszer, melybe nem tudom, melyik memóriát kéne venni igazán...

    Alaplap: ASUS TUF X570-PLUS GAMING
    Processzor: AMD Ryzen 7 5800X 8-Core 3.8GHz

    RAM 1.: G.SKILL Trident Z Neo 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-32GTZN
    RAM 2.: G.SKILL FlareX 32GB (4x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14Q-32GFX

    Több helyen olvastam, illetve pár tesztet is láttam arról, hogy a 4x8 GB modulokkal jópár % plusz sebesség kifacsarható a gépből.
    Nem tudom, hogy ez akkor is igaz-e, ha nem csak a mennyiség és az órajel (meg az időzítés) egyezik, hanem a lapkák is ugyanolyan technológiával készültek.
    A fent megnevezett két memóriakit Samsung B-Die, illetve a 2x16 GB-os modulhoz még az egy fontos infó lehet, hogy amennyire sikerült kitúrnom az infót a netről, Dual Rank-os.

    Az egyik kérdés, hogy a fenti gépbe melyik KIT-et lenne érdemes megvennem, és miért? :)

    A másik kérdés, hogy van-e tapasztalata valakinek ezzel az alaplappal és egy NZXT Kraken X73 AIO hűtéssel? Ezt is olvastam, hogy pár alaplapnál probléma lehet, hogy közel van a RAM Slot a CPU foglalathoz, és ha mind a 4 Slot-ba tesz az ember egy memóriamodult, akkor a CPU-hoz legközelebbit nyomja a hűtő csatlakozója. (A Kraken Z73-nál ez nem lenne gond, ott forgatható a fejegység, de az X73-ason, ami nekem van, azon még nem, tehát a csövek a memóriák felé vannak kivezetve.)

    Ha esetleg az derülne ki, hogy a 4x8 kit mondjuk 3%-kal gyorsabb lenne, viszont cserébe feszülne az egyik modul a hűtő miatt, akkor inkább maradnék a 2x16 GB-nál, még ha picit lassabb is.

    (+infó: A Kraken X73 már megvan, nem szeretnék másik hűtőt venni.)

    Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat!

  • Skyline15

    tag

    válasz Gee Force #1 üzenetére

    Személy szerint én 2x16GB-ot javasolnám, és ezt manuálisan beállítani DRAM calcuator nevű programmal. Így a hűtő miatti probléma fel sem merülne.

    "- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

  • Gee Force

    friss újonc

    Bocsánat, még annyit tennék hozzá az eredeti dilemmához, hogy a RAM-ok külalakja nem érdekel, az áruk meg elég hasonló, szóval az sem befolyásol.
    Csak a teljesítmény érdekel, meg, hogy odaférjen. :)
    Skyline15-nek külön köszönet a gyors reagálásért!

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    Üdv!

    Érdemes megkérdezni a topikjában: [link]

    Ezért nem kell topikot nyitni ezért zárom is.

Aktív témák