Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katona84

    tag

    válasz Lenry #27 üzenetére

    Nem. Én egy reálisabb szcenárióban hiszek. A bankrendszer csak akkorát nyaklik, hogy kénytelen kelletlen mellére öleli majd a kriptókat és beletörődnek hogy mellettük/velük szabadon futhatnak decentralizált rendszerek.
    Részemről is a legrosszabb lehetséges elképzelés a pusztán BTC uradalom ..bár működhet. (De előtte tuti lenne egy világégés....)
    Pl. Én tök szívesen látnám ha a nagy bankok BTC-t tartanának fedezetként....bármikor ellenőrizhetném annak valóság tartalmát.

    [ Szerkesztve ]

  • katona84

    tag

    válasz Lenry #35 üzenetére

    "királyi kincstárakban maximum arra jöttek rá, hogy az adott aranytallér vagy kisebb, mint kellene, vagy valójában arannyal bevont valami más."

    Magyarán egy laikus és nem kincstári alkalmazottat simán meg lehetett téveszteni a "hamis"/ felütött aranytallérokkal.

    "mondj légyszíves egyetlen, életszerű példát, hogy mi az a probléma, amit a jelen rendszer nem tud megoldani, a kriptó meg igen."

    Ezt a mondatodat kifordítanám: Mi az amit a kriptó mem tud megoldani sokkal biztonságosabban, bürokrácia mentesen, emberi közbeavatkozás és érzelmek (kapzsiság, félelem, fihyelmetlenség,) nélkül, szimplán a matematika nyelvén....amit a bankrendszer sokadjára is csak elcsesz.
    És ha minden téren jobb tud lenni.... Miért ne használnánk? Ló vs benzinmotor esete....

  • katona84

    tag

    válasz Lenry #37 üzenetére

    Mindennapi példa lehetne egy NFT-sített ingatlant papírmunka /hosszas procedúrák nélkül jelzálogosítani...okosszerződéseken keresztül.

    Vagy legutóbb....valós példa alapján, a "fejlett" világban akkor volt nagyon hasznos a kriptó, mikor kitört az Orosz-Ukrán háború és például az Ukrán jegybank korlátozta a pénzforgalmat...konkrétan az életével játszott annak, akinek sürgősen pénz kellett a meneküléshez, az értéktárgyait meg nem szerette/tudta volna átcsempészni a határon. (Ugye megint az emberi kapzsiság és bürokrácia..a centralizált döntési folymatok....)
    A fejletlen világban meg csak előnye van a kriptóknak...pláne ott ahol vágtató infláció van, na nem csak a pénz napról, napra való elértéktelenedése miatt, hanem mert nincsennek bankok, nem éri meg nekik az a kis fizetőképes kereslet, kialakítani a helyi ökoszisztémât....a kriptók az ilyen "apróért" is lehajolnak. (Életet mentenek!)

    Igaz nem fejletlen...de külön érdekesség az Argentínában tapasztalható kripto "őrület" mondjuk a 100% feletti inflâció is biztos ludas benne....

    Szóval hiába folynak bele a kriptóba a pénzemberek, egyetlen döntéssel ,(lásd Ukrân jegybank) nem vehetik el a lehetőségeidet. Ezáltal kevésbé lesz bürokratikus. Én így látom. De persze tévedhetek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák