Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    válasz zadir1 #230 üzenetére

    Szia!
    Homokszűrőt olyat vegyél amit 10 év múlva is használnál, gondold végig később nem váltanál nagyobb medencére, amihez amit kinéztél az már kevés?
    Skimmer - az hasznos, de a sima leszedőhálót nem váltja ki, benne vagy a vízben miközben beleesnek a darazsak, krumplibogarak, valamivel ki kell szedni, az említett szűrő is jó lehet esetleg......
    Solar takaró - volt nekem is több különböző, de mivel nem jobb (sőt rosszabb) mint a sima fekete "mezőgazdasági fólia" ami árban verhetetlen én nem ajánlom.
    200 gr-os tablettából csak kombi, abban van minden, a miniből jó ha van otthon gyorsaklór (nem kombi) hátha betámad HULK (alga), algaölőből vehetsz egyet de nem kell használni, ha minden rendben. Esetleg PH-is állítanod kell, nálunk a PH-mínusz kell ritkán.
    A medence aljáról alapból nem tűnik el a homok, kosz, halott alga, azokat ki kell porszívózni. A 366-os medencéhez még lehet próbálkozni "sufnitunningos" cuccokkal. Pld. egy (akár locsoló) tömlőt ráapplikálsz a szívócsonk belsejére, és 5-10 perc alatt kézzel vagy valami rúddal megtámogatva áthúzogatod. Persze vehetsz egyből teleszkópos-botot, porszívócsonkot és hozzávaló tömlőt is. :DDD

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz zadir1 #243 üzenetére

    Szia!
    A kérdésed első felére nem tudok válaszolni, googlizni kell, ha már mindenáron ezt a típust nézted ki.
    A kvarchomokból, ha lehet égetettet vegyél. A medencés boltokban eleve azt (is) árulják. A sima kvarchomok az olcsóbb, de ott az első pár száz litert nem szabad visszaengedni a medencébe mert "poros" aztán van az alapvetően a térkövezésben a fugakitöltéshez való, én nem próbáltam, és nem is szeretném. :N Érdemes elgondolkodni a szűrőüvegen is, sokan dicsérik.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák