Új hozzászólás Aktív témák

  • sabeur

    csendes tag

    válasz Stitch #100 üzenetére

    Helló,
    Sziasztok

    Ismerek ilyen embert akinek vannak ilyen optikái, meg 21mm-es is, ha jól emlékszek egyszer azt mondta, hogy 16, meg még kisebb halszem optikákat vadászgat, de neki is drágák már azok ...

    Nekem is van egy 24 /2,8-as mint neked, épp tegnap fotóztam, vele városba, bár most még filmre, nem egy rossz darab, kicsit érezhető a vignettálás a széleken. Viszont elájúlva nem vagyok tőle... 1-2 közepesen kuriózum darab van amire kíváncsi leszek, ebből egyel már készítettem is képeket vakuval és vaku nélkül is Gábor barátom 350D-jén. Egész korrekt, a fényt kell egzaktúl megmérni, mert most még nekem a 33-ason EOS/OM átalakítóval nem megy igazán klasszúl, ebben majd kérek némi tanácsot, itt olvastam, hogy neked is és még valakinek még van ilyen átalakítója én a Soosnál vettem 11e-ért azzal nem lehet gáz...bár a fene se tudja.
    A1,4/50-eseket ellátták igen sorozatszámmal, az enyém hatszázezerrel kezdődik, de az a vicc, hogy mind a két 1,4/50-esem... Úgyhogy sajnos millió feletti nekem sincs, bár azok meg irreálisan drágák. Most eladás előtt áll az egyik váz, és az egyik obit is elfogják vinni, ezért csináltam pár képet ''wide open'' hááát rendesen lágy a rajzolat szinte szórja a fényt :))) kettőnyolcnál már határozottabb, és a színek 4-nél kezdenek markánsabbak lenni... nehéz az érzetet megmagyarázni, de 1,4-2,8-ig alig van különbség, élességben. Olyan mesevilág jellege van és pont ezt szeretem benne, egy helyes expóval, szép telt tónusokat lehet vele elővarázsolni.

    Még írok ha lesz időm, meg linkelek képet ... (ha szabad) :)
    Fecó

Új hozzászólás Aktív témák