Új hozzászólás Aktív témák

  • taiji

    junior tag

    Elhatároztam, hogy az ntfs partíciómat, amin vannak az adataim, átteszem ext4-re. Mindent elmentettem róla, hogy pafrtíciót töröltem (gondolomtam tisztán csinálom). KDE partíció managerrek létrehoztamn újra immáron ext4-el. Mount path-nak beállítottam ahova az ntfs mutatott (run/media/taiji/Data). Meg is csinálta, de semmilyen file-t nem lehet rá írni. Fstabot szekesztettem, hogy ugyanúgy defaults, discard (SSD.m van), noatime legyen, de így sem jó. Gondoltam a mount path nem lesz jó, mert oda teszi mindig ha külsős usb-s drivet rakok oda. Létrehoztam a home/taiji alatt egy Data mappát, és újra létrehozva az ext4 partíciót a mount path-t odaállítottam, a kapcsolókat újra beállítottam, de továbbra sem lehet másolni rá, pedig a Data mappán mivel a profilom alatt vagyok, így van írási jogom. Ha ntfs-re formázom, akkor azonnal jó., tudok rá másolni. Milyen lépést hagyhatok ki?
    Egyébként azaz érdekes, hogy mikor a KDE partition managerrel csinálom, akkor az utolsó lépésnél hibát ír ki, mikor checkolja a fájlrendszert (ezt mindig csinálja, bárhova mountolom), bár ettől a partíció létrejön.

    [ Szerkesztve ]

    Taijiquan

Új hozzászólás Aktív témák