Új hozzászólás Aktív témák

  • koxaman

    tag

    Sziasztok ! :)

    Én kezdő vagyok azért a Arch linux területen,eddig ubuntut használtam huzamosabb ideig. De kerestem a kihívást :) plusz egyre jobban bejon a XFCE felület. Na de olvasgattam a probléma után gondolom mi lehet a megoldás csak tanácsot akarok kérni hogy induljak neki - egyálltalan jo e az út. Illetve PulseAudiot , vagy OOS hasznaljak ? :)

    A lényeg hogy van egy Manjaro XFCE Edition (16.10.3) a gépen , mellette egy Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB külső hangkártyam. Az hogy a bootolos során ki be kapcsolgatja a kártyát és pattog emiatt a hangfal még nem lenne akkora gond, de hogy ha a rendszer használat során nem használom a kártyát akkor kikapcsolja és csak akkor kapcsolja vissza ha pl elindítom a vlc -t vagy egyéb zene lejátszó programot ami meghivja a kártyát. Ilyenkor szintén pattan egyet ha hangkártya.

    Megoldásom addig az volt hogy megnyitottam a pulse keverőt de van hogy véletlen bezárom :( , de szerintem valami servies eszközt daemon kellene futtatnom a háttérbe.

    Valami ötlet ? :) Konkrét hibára keresve nem taléltam megoldást googleval :F

    Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

Új hozzászólás Aktív témák