Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz BoB #1219 üzenetére

    Köszi!

    Ez nálam időszakos, pár év Plasma után van egy fél év Gnome, aztán megint vissza Plasmára. Most határozottan élvezem, bár elég nehezen akart felmenni a Renoir alapú mini PC-re: live módban minden oké volt, utána viszont nem indult az SDDM, és mivel ez volt a legkényelmesebb, frissítettem testingre, amivel már ment minden rendesen... Ilyen azért sose volt korábban, de túlélem. Az átlátszóság hiánya viszont zavar, az Inteles gépen sokkal szebb a panel :D

    szerk: mivel friss az élmény, ezek zavartak most a Gnome-nál: több hangforrásom van, ezeket váltogatom is funkciótól függően, és rendszeresen előfordult, hogy a HDMI hang nem ment, csak ha kijelentkeztem meg vissza. Aztán a másik borzasztó zavaró dolog az értesítések, a számváltásokról mind van értesítés (minek?), így volt egy baromi hosszú lista érdektelen dolgokról. A drag and drop sem megy úgy, hogy közben alkalmazás ikonra böksz, csak kisebb méretű ablakból lehet másikra húzni, az ablakkezelő sem olyan sima mint a Kwin és RAM-ból is többet evett. Plusz hiányzott (de nagyon) a krunner, annak nincs értelmes alternatívája (árfolyamok, mértékegységek stb). Ja meg még egy, a KIM funkcionalitása is nagyon hiányzott. Majd 2-3 év múlva lesz megint Gnome, akkor meg az egyszerű munkamenet fog hiányozni az agyontweakelt Plasma után, már előre tudom :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák