Hirdetés

2019. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-05-12 17:52:30

IT café

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) PistiSan válasza dzsordzs69 (#300) üzenetére

PistiSan
(PH! addikt)

Esetleg bővebben le írhatnád a célokat, meg hogy mit szeretnél pontosan.

OnePlus 3, LineageOS 16. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#302) Oldman2 válasza Oldman2 (#299) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

"A háttérben futó appok nem férhetnek hozzá a mikrofonhoz, a kamerához, és az egyéb szenzorokhoz, így nem tudnak majd például “lehallgatni” minket a tudtunk nélkül."

Hivatalos az Android P

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#303) dzsordzs69 válasza PistiSan (#301) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Adott körülmények között a beérkező hívások adott számra "irányítódjanak"át. Vagyis a kérdés arra vonatkozott, hogy hívás átirányítás lehetséges-e?

(#304) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#303) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Mint tudjuk a telefonok képesek a hívásátirányítás be-ki kapcsolására, amit ezek után a szolgáltató végez el, de az automatizálók ezekhez a beállításokhoz nem férnek hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Csak annyit várj el tőlem, amennyit te is adsz!" - - - - Üdv: Mcrazy

(#305) Oldman2 válasza Mcrazy (#304) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

Szerintem ez nem telefon szinten, hanem központ/szolgáltató szinten megy.

Emiatt teló szinten nem tudod ezt befolyásolni, módosítani.

(#306) Mcrazy válasza Oldman2 (#302) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

És ez az Android nem java programokat fog futtatni? Mert akkor ez sem más, mint a sz@rnak a lapátolása jobbról balra. Jó lenne már egy "igazi" android, aminek nem kell hamarosan 12 magos proci meg 30 giga RAM és még akkor is lehet, hogy laggolni fog.

(#307) Somatom válasza Mcrazy (#306) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt nem Androidnak hívják, hanem Linuxnak. Az egész Android egy virtualizált futtatási környezet a Linux kernel fölött.

[ Szerkesztve ]

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#308) Mcrazy válasza Somatom (#307) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Ja tényleg, igazad van. Én nem vagyok jól tájékozott ebben, csak azt tudom, hogy évről évre egyre jobban idegesít, hogy minél erősebb telefont veszek, annál inkább azt tapasztalom, hogy semmit sem ér. Mindegy, hogy 512Mb vagy 1, 1,5 2, 3 Gb RAM volt a telefonjaimban, mindig 84% használatban volt és mindegyik laggolt.

[ Szerkesztve ]

(#309) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#303) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Közben eszembe jutott, hogy GSM kódokkal lehet kapcsolgatni a hívásátirányítást. Szóval ez is megoldható a MD-al. Itt vannak a GSM kódok.

(#310) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#304) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Na, köszi, erre gondoltam. Mivel a Taskerrel sem sikerült annak idején megoldanom, bár ott volt valami lehetőség, de nem jött össze.:)

(#311) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#310) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Javítva: nem eseménynek, hanem Műveletnek beállítod, hogy Hívás indítása és ott megadod a GSM kódokat telefonszámmal és kész. Kikapcsolásnál ugyanígy, de természetesen a kikacsoló kóddal. Időzíthető, bármihez kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#312) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#311) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Köszi, kipróbálom.:)

(#313) dzsordzs69

dzsordzs69
(senior tag)

Sziasztok,
ha szöveget kell megadni (pl. sms, értesítés figyelésnél; tartalmazza, megegyezik résznél), ott hogy lehet felsorolás jelleggel több dolgot beírni. Tudom, ott a csillag, kérdőjel, de hogy kell alkalmazni? Próbáltam több variációban, de nem sikerült.
Köszi

(#314) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#313) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

Mit értesz az alatt, hogy "felsorolás jelleggel"?

(#315) Somatom válasza Oldman2 (#314) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Bocs, hogy "Robotosan" reagálok. :) Sztem "vagy" operátorral szeretné felsorolni a figyelendő kifejezéseket. Tehát, olyan jelet szeretne, ami a felsorolt kifejezések közé helyezve a "bármelyik kifejezést" jelenti a MD -nak.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#316) dzsordzs69 válasza Somatom (#315) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Aham. :K

(#317) Mcrazy válasza dzsordzs69 (#313) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

A szöveges változóra hivatkozó feltételek értéke a benne lévő betűk, szóközök és írásjelek (a két helyettesítő kivételével) egy értéknek számítanak. Amennyiben több szóra akarsz feltételt készíteni, akkor az "or/vagy" lehetőséget választva többször hozzá kell adnod a feltételeket.

[ Szerkesztve ]

(#318) dzsordzs69 válasza Mcrazy (#317) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Értem, köszi. Ezek szerint, ha eseménynek adom meg, akkor is többet kell megadnom.

(#319) meko1

meko1
(tag)

üdv mindenkinek
korábbi verziókban az események között a 'program indítása és választható bezárása egyaránt szerepelt,
most már csak rootoltan lehet leállítani egy alkalmazást?(ezenközben a régi,előbbit tartalmazó makróim vidáman működnek persze)
a feladat "rém egyszerű"(csak nekem,többekhez hasonlóan,nehezen megy sokszor a macrodroidul
gondolkodás-is):
a wifi bekapcsolásakor(melyet egy makró bizonyos programok indításakor már megtett) szeretném,ha
a windscribe(vpn)bekapcsolna,ráadásul végignézze a lehetséges csatorná(ka)t és ténylegesen csatlakozzon...
feltehetően megoldható,hacsak a vpn,mint olyan, természete nem engedné.....
hogyan?köszönöm meko1

(#320) Somatom válasza meko1 (#319) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vagy a fogalmazásod nem világos, vagy az én felfogásom nehéz.

Egy program indítása, vagy leállítása az művelet, tehát nem szerepelhet az események közöt. A leállítás régóta root jogot igényel.
Esemény egy program indulása, vagy leállása lehet. Ez sztem nem igényel root jogot.
A VPN -el kapcsolatban pedig egyáltalán nem értem, hogy tulképp mit szeretnél. Van vmi VPN alkalmazásod, amit szeretnél elindítani? Nem tudom, hogy mi lesz a válaszod, de légyszi írd bele a készüléket és az Android verziót!

[ Szerkesztve ]

(#321) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

Előzmény:

WiFi hotspot automatikus lekapcsolása.

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#322) meko1 válasza Somatom (#320) üzenetére

meko1
(tag)

igazad van,lehet,félreérthető volt>program elindítva/leállítva az esemény(ha én elindítottam,s nem a makro
teszi);a menetrend pedig>elindítok egy progit,a (meglevő) makro bekapcsolja hozzá a wifit,ugyanakkor
egy másik (új)makró ,kivárással persze,kapcsolja be a windscribe-ot(vpn),netán végigvizsgálva a szabad
csatornákat,amig alkalmasat/csatlakozót/ nem talál>>>>>andro6.0 Blackview bv6000s
remélem,így már rögtön 'lököd' a megoldást(ahogy jópár alkalommal más fórumok/fórumtársak esetében,
örömünkre,okulásunkra és megelégedésünkre)köszönöm,üdv meko1

(#323) Mcrazy válasza meko1 (#319) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Lehet, hogy én sem értem teljesen világosan, de azért megpróbálom. Szóval, ha azt szeretnéd, hogy a vpn program elinduljon a wifi csatlakozásakor, akkor azt egy wifi csatlakoztatva eseménnyel és a wpn indítása művelettel meg tudod oldani könnyen. A csatornák keresése és a vpn szerverhez kapcsolódás már a vpn program feladata. Ebbe a MD nem nagyon tud beleszólni.

(#324) Mcrazy válasza darvinya (#321) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Azt elfelejtettem írni, hogy külön app-ként ezt nem lehet létrehozni.

A makrót így képzelem el:

Esemény: Értesítés - Értesítés érkezett - Bármely alkalmazás - Tartalmazza: Internetmegosztás vagy hotspot aktív (illetve azt a rendszerüzenetet, amit a Te telefonod kiír, ha be van kapcsolva a HP illetve amikor lecsatlakozik egy eszköz)

Feltétel (az esemény alá): Hotspot állapot - Eszközök száma - Kapcsolódó eszközök = 0

Művelet: Hotspot - Hotspot tiltása

[ Szerkesztve ]

(#325) darvinya válasza Mcrazy (#324) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Köszönöm, kipróbálom.

Másik kérdésem, hogy megosztás alatt tudok adatmennyiség eléréskor csat az eszköz kapcsolat korlátozni/lecsatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#326) Mcrazy válasza darvinya (#325) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

A csatlakoztatott eszközök nevét nem tudja lekérdezni a MD, valamint nem is lehet leválasztani őket még a telefon beállításaiból sem, csak a HP-t kikapcsolni, vagy az eszközt eltávolítani. De ehhez sem fér hozzá a MD.
Amennyiben van valamilyen internetforgalom számláló a telefonodon, akkor annak értesítése alapján le tudod kapcsolni a HP-t.

[ Szerkesztve ]

(#327) darvinya válasza Mcrazy (#326) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Rendben, köszönöm.

Ez így jó?

(#328) meko1 válasza Mcrazy (#323) üzenetére

meko1
(tag)

igen is,nem is>a bekapcsolt wifi 'bekapcsolja' a vpn-t,így a netet használó alkalmazások titkosított környezetben mennek,visszafelé viszont nem jó,mert először a bármilyen progit kapcsolom ki
(a meglevő makró meg a wifit),de a kikapcsolt wifi sajnos nem köthető root nélkül program(a vpn) kikapcsoláshoz!
viszont ,kérdés> az általad is,másutt emlegetett Blokada,mint vpn 'szolgáltató' is,alkalmas lehet az előbbi
probléma megoldására,hiszen,ha jól értem,amikor aktív a wifi,a Blokada(és a vpn) bekapcsol,amikor lelépek,
akkor meg inaktív/csendben figyel
és mégegy,ami a makrós megoldás ellen szól-(hát ezúttal sajna),hogy a Windscribe vpn magától nem keresi
meg az aktuálisan szabad csatornát,azt nekem kell manuálisan lépkedve a lehetőségeken(ez is a makró
feladata lett volna,persze,nem tudom,hogyan
mindenesetre köszönöm,üdv meko1

(#329) Mcrazy válasza darvinya (#327) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Amennyiben ebben a makróban már nem lesz több esemény, akkor igen. Ellenkező esetben alulról a Globális feltétel ablakból töröld ki a feltételt és tedd be az esemény alá.

(#330) darvinya válasza Mcrazy (#329) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Köszönöm, tesztelem.

Valami nem jó, mert Makró teszteléskor akkor is kikapcsolja hotspot-ot, miközben 1 eszköz csatlakozva van.

[ Szerkesztve ]

(#331) Mcrazy válasza meko1 (#328) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

A Windscribe vpn-hez nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem, de gondolom, ha nem Tasker beépülő, akkor külső alkalmazás nem fér hozzá. A Blokada nem vpn szolgáltató, hanem reklámblokkoló vpn alapon.
De minden vpn tud reagálni arra, ha van vagy nincs internetkapcsolat. Be-ki kapcsolnak automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#332) meko1 válasza Mcrazy (#331) üzenetére

meko1
(tag)

megerősítettél,sajnos(Blokadat illetően,vpnes reklámszűrő csak)
a Windscribe(is)reagál a wifire,de a szabad csatorna kiválasztását/megkeresését
rám bízza,nem találom,hogyan lehetne önjáróvá beállítani(ráadásul a 10Gb/hó ingyenes
részéről beszélünk-a fizetős fix csatornára állítható)
további megoldáskeresés(em) szükségeltetik,de azért köszönöm,üdv meko1

(#333) dzsordzs69

dzsordzs69
(senior tag)

Azt meg tudom valahogy csinálni, hogy egy makró bekapcsolásakor egyből le is fusson? Mit kell megadnom eseménynek?
Köszi:)

(#334) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#333) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

Miért kapcsolod ki?

Mi a valódi célod az egésszel, mit szeretnél megvalósítani?

Egyébként hosszan nyomva a makrón, ott a Műveletek tesztelése, ami aktiválja.

(#335) dzsordzs69 válasza Oldman2 (#334) üzenetére

dzsordzs69
(senior tag)

Azt szeretném, hogy ha egy makró mikor bekapcsol egy másik makrót, akkor a bekapcsolt makróban lévő műveletek lefussanak.

Végül összetákoltam: az 1. makró miután elindította a 2-at, vár 2 másodpercet és módot vált. Ez a mód váltás a 2. makró eseménye, ami a lefutás után visszaállítja az eredeti módot. Biztos van ennél elegánsabb megoldás is, egyelőre ennyire futja.:) De szívesen látnám az ötleteket.

Köszi

(#336) Oldman2 válasza dzsordzs69 (#335) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

A Makró futtatása művelet?

(#337) Mcrazy válasza darvinya (#330) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nálam tökéletesen működik. A kérdés az, hogy Te a "Makró tesztelése" vagy a "Művelet tesztelése" lehetőséget választottad a teszteléshez? Mert nagyon nem mindegy. Az első csak akkor fut le ha az esemény és feltételei illetve a globális feltételek teljesülnek, míg az utóbbi majdnem minden esetben lefut, kivéve, ha a műveletnek is vannak feltételei és azok teljesülnek.

(#338) darvinya válasza Mcrazy (#337) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Mind2vel teszteltem, s élőben, de nem kapcsolja le hotspot-ot.
Már minden összes variációt kipróbáltam, de semmi.
Kezdem azt gyanítani, hogy nem normális értesítés(szürke hátterű nem fehér) miatt van, hogy nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#339) Mcrazy válasza darvinya (#338) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Megadtál minden engedélyt a MD-nak? Különösen az értesítésekhez való hozzáférést?!
Az értesítésnek mindegy, hogy milyen a színe, a szövegét kapja el a MD.

[ Szerkesztve ]

(#340) darvinya válasza Mcrazy (#339) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Igen, minden jogot megadtam.
Oreo -n próbálom.

(#341) Mcrazy válasza darvinya (#340) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Nem is merem és még egy darabig nem is fogom a 8-ast, így nem tudok sokat hozzászólni. Próbáld meg úgy tesztelni, hogy eseménynek egy hang lejátszását állítod be és minden feltételt törölsz. Ha nem játsza le a hangot, akkor az esemény nem aktiválódik. Megpróbálhatod esetleg más program értesítésének elkapásával (pld üzenetek, naptár) tesztelni a hanglejátszást. Kiderül, hogy a MD a ludas vagy csak

(#342) Oldman2 válasza darvinya (#340) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

Milyen ROM-on próbálod?

Gyári Oreo még nem hiszzm hogy volna...

(#343) darvinya válasza Mcrazy (#341) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Köszönöm, megpróbálom.

(#342) Oldman2

Már miért ne lenne gyári Oreo A1-re.

(#344) Oldman2 válasza darvinya (#343) üzenetére

Oldman2
(Topikgazda)

Nem tudom, csak feltételeztem.
:F

Ez egy Android One készülék ugye, amin elvileg gyári Android fut?

Ez esetben nem tudok neked segíteni, max. egy Lineage alapú Oreo-t tudtam volna felvarázsolni, a Note 4-esemre.

(#345) darvinya válasza Oldman2 (#344) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Igen Android One készülék (aláírásom), gyári Oreo -val.

Azért gyanakszom, hogy más az értesítés, mert szürke és nem dobható ki balra-jobb húzással.

[ Szerkesztve ]

(#346) Mcrazy válasza darvinya (#345) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Nem minden értesítést lehet húzással törölni a régebbi rendszereken sem. A Hotspot pont ilyen. Tegyél fel egy képet az értesítést tartalmazó eseményről és arról az értesítésről , amikor nem csatlakozik eszköz.

(#347) Somatom válasza darvinya (#345) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ott valami más hiba van. Ez egy alap rendszerértesítés. Ezt fel kell ismerje.

(#348) darvinya válasza Mcrazy (#346) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Ugyanez az értesítés, csak 1 helyén 0 szerepel.

(#349) Mcrazy válasza darvinya (#348) üzenetére

Mcrazy
(Topikgazda)

Oké, akkor mit mutat a rendszernapló? Azt be tudod másolni? Nem látom a Macrodroidot az értesítési sávon. Hol van?

[ Szerkesztve ]

(#350) darvinya válasza Mcrazy (#349) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Kikapcsoltam az értesítését, mert zavart annak a folyamatos kinnléte.
Rendszer naplózást honnét tudom kiolvasni/készíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.