Új hozzászólás Aktív témák

  • ko9

    addikt

    Na akkor:

    Lion GM telepítése Pendriveról!

    Szükséges hozzá:
    - Lion GM (Saját forrás nem nyilatkozom :P )
    - 1 8GB-os Pendrive
    - Működő Mac OS X rendszer (Vmware Workstationben is jó)
    - Sorba letölteni ezeket:
    -- Lion Extra
    -- Chameleon RC5
    -- DSDT AutoPatcher Macre vagy Linux/Windowsra (JRE kell hozzá)

    1.: Megnyitod a Disk Utility-t, kiválasztod a Pendriveod a bal oldalt. Katt fenn Erase gombra, majd a Format mellett Mac Os Extended (Journaled). Majd Erase gomb.
    2.: Kicsomagolod a beszerzett Lion-od. Egy Install Mac OS X Lion.app lesz. Jobb klikk rá -- navigálj a /Contents/SharedSupport mappába, és mountolod a InstallESD.dmg-t (két katt rá). Ha nem találod, akkor keresned kell egy ShowAllFiles.app-ot, ami a rejtett fájlokat teszi láthatóvá. Google It.
    3.: Nyiss egy Terminal-t:
    open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg
    4.: Vissza a Disk Utilitybe, a Pendrvienál megint Restore -- Source-hoz a Mac OS X Base System-et behúzod balról, Destination-hoz a Pendrive particióját. Végül klikk a Restore gombra. Lesz egy párperc melója, végül a partíció neve Mac OS X Base System
    5.: Ha kész, akkor nyisd meg a Pendriveot, menj a System/Installation-ba, és töröld a Packages aliast. Ha megvan csinálj ugyanide egy Packages mappát.
    6.: Vissza Terminal:
    open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages
    Másold át az egész mappa tartalmát az előzőleg kreált Packages mappába.
    7.: Futtasd az elején letöltött Extra_Lion_DP4.pkg-t. Telepítéskor ne felejtsd el a Change Install Location-ra kattintani, és a telepítés helyének megadni a Pendriveot. Csináld végig ugyanezt a Chameleon-2-1.0-RC5-r1083.pkg-val is.
    8.: Restart - Telepit (nyelveknél a lista legalján van magyar! :C )
    9.: Telepítés után indítsd Pendriveról a rendszert, de a telepített Liont!

    Ha esetleg egy Mac OS X can't be installed on this computer üzenetet kapsz a telepítőben, akkor töltsd le ezt, és a tartalmát másold be a Pendrive System/Installation/Packages mappába, és írd felül.

    Telepítés utáni teendők:

    1.: Letöltöd ezt, és lefuttatod. Telepítésnél az SMBIOS részben kipipálod azt, ami a te rendszerednek megfelelő. Van mindegyikhez magyarázat, csak megtalálod.
    2.: Lefuttatod újra a Chameleon-2-1.0-RC5-r1083.pkg-t.
    3.: Lefuttatod a DSDT Auto-Patcher-t. Az általa létrehozott DSDT.aml fájlt bemásolod a /Extra mappába.

    Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    --------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Új hozzászólás Aktív témák