Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz kisjimy #33034 üzenetére

    megfelelő SMBIOS van most használva azért van több beállítás, a power managing már jó a gépeden. A Battery indikátor miért nincs még mindig ott, az egy jó kérdés, kezdek kifogyni a tippekből...

    Csak, hogy tisztázzuk:
    - Csak egy helyen van az ACPIBatteryManager? Egy helyen kell lennie csak (tehát nem is a Clover\Kexts\other-ben)
    - Ezen felül a S\L\E mappában? (System\Library\Extensions)
    -> figyelj arra, hogy nem a L\E mappában, hanem S\L\E!
    Arra is figyelni kell, hogy a gyorsítótárat és a prelinked kernelt újra kell építeni!!
    Én a helyedben a Kext Utility-t használnám, a Kext Wizard lehet nem is jól telepíti. [link]
    -> Ellenőrizd, hogy S/L/E-ben van-e az ACPIBatterymanager.kext és indítsd el a Kext Utility-t, egyszerűen várj amíg be nem fejezi a dolgát (pár percbe beletelik) majd indítsd újra, nézd meg megjelent-e az indikátor.

    Ha nem jó, akkor innen már bonyolultabb lesz.
    Tehát DSDT patch kell a gépednek.
    Ha nagyon kezdő vagy akkor eléggé érthetetlen/nehézkes lesz, de ha érdekel, meg lehet csinálni csak nagyon oda kell figyelni...Sok szívás, de ha működik meghozza "gyümölcsét"

    Tanulmányozd a következőket:
    DSDT Patchelés: [link]
    DSDT Battery patchelés: [link]

    Én is megpróbálok segíteni/megcsinálni neked, de nehézkes mivel a Te géped és én nem látom mik történnek, csak te tudsz nekem róla informálni.

    Amikor elindul a géped és a Clover bootloader-ben vagy, nyomj meg egy F4-et. (nem fogsz látni semmit, de nem is kell hogy láss)
    Majd bootolj be, az EFI\Clover\ACPI mappád küld el, és ránézek/patchelem majd visszaküldöm. (ha lesz időm ránézek)

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák