Új hozzászólás Aktív témák

  • SsPL711

    őstag

    válasz Mozakitom #214 üzenetére

    10Hz-ről indul a teszt, a CD-men lévő anyag és 20kHz-ig meg.
    Nem sweep, hanem 5Hz-enként illetve magasabb frekvenciáknál exponenciálisan növelve a tartományt, lépked 20kHz-ig, szinuszos jel.
    Minden frekvencia 3-5 másodpercig szól.
    Azért készítettem ezt a CD-t, mert korábban én is foglalkoztam "hi-fi"-vel.
    Hangfalakat készítettem, mélynyomókat is.
    A mély hangok előállításához, igenis szükséges a membrán felület nagy mérete, és a teljesítmény.
    Nem elhanyagolható a doboz hangolása sem, a hangszóró TS paraméterei alapján.
    A 17-18cm-es hangszóróiddal, hiába hosszú löketűek nem fogsz olyan alacsony frekvenciákat előállítani, a hangszóró mechanikai paraméterei (TS paraméterek) által meghatározott korlátok miatt, mint egy kifejezetten mély hangok visszaadására készült, megfelelő TS paraméterekkel rendelkező hangszóró esetében, egy megfelelően hangolt SUB ládával.
    Van egy kicsit nagyobb, 25cm-es gyári Heco aktív SUB ládám is, az jobb a Logitech sub-jánál.
    De, ezek még mindig csak kis szarok egy, általam korábban említett neves gyártó termékeihez képest.
    De, a REL sub ládák számomra megfizethetetlen kategóriát képviselnek, bár a mostani trendjük nem is annyira tetszik ahogy nézem. De, van még más hasonló gyártó.

    NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Új hozzászólás Aktív témák