Új hozzászólás Aktív témák

  • Mozakitom

    újonc

    válasz SsPL711 #179 üzenetére

    Sziasztok!

    Sokáig nézegettem a Logitech Z623 2.1 rendszerét, mivel a régi rendszerem egy olcsó 2.1-es rendszer és munka közben zenét szoktam hallgatni rajta, illetve játszani is szoktam. A Logitechet sajnos meghallgatni nem volt módom, de kellően elfogult vagyok a céggel szemben, mivel tökéletesen működik egy G700S egér, G510S billentyűzet és végre nyugdíjba helyezhettem az összes távirányítót egy logitech harmony touch szerkezettel.
    Egy hirtelen jött ötlettel azonban dobtam a logitech Z623-as rendszert, és beszereztem egy Bose Companion 20-as típusú hangfalat. Döbbenetesen szól, igaz, hogy semmilyen adatot nem adtak meg (sem teljesítményt, sem frekvenciatartományt, semmit). Az igaz, hogy drága, de cserébe olyan technikát kap az ember, hogy leesik az álla (megrendeléseket felveszek :C ). A potméter teljesen recsegésmentes high-tech darab.
    Az előző teszthez kapcsolódóan: az a mélynyomó nem tud 30-35 Hz-re lemenni, az biztos. A 20-25 Hz-es értéket még a hifi audiofil-highend termékei sem tudják, a 40-55 Hz már nagyon jónak számít (- 3 dB-es méréshatárral).
    Ezek a számítógépes rendszerek jó, ha a 100-150 Hz-et tudják (még a Bose is). A mélykiemelés általában nem a legmélyebb frekvenciát emeli ki, hanem a felső basszust és elveszik a legalsó frekvencia.

Új hozzászólás Aktív témák