Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz tomiii. #27006 üzenetére

    hű, ez nagyon off lesz.
    nem baj, pár száz év és lelakjuk nullára a földet, ha addig ki nem tör valami atomháború. arra a kis időre meg minek aggódni már. egyébként egyet értek bitporkkal abban, hogy inkább segítenék ezzel a pénzzel másokon, mint hogy ilyen balfaszságokat vegyek belőle. van egy bizonyos fajta luxus, ami luxus, de nem ennyire feleslegesen túlzó. azt mondom, hogy itthon egy milliárd forintból lehetsz akkora góré, ami az átlagember számára is belátható luxuson innen van, ami számomra azt jelenti, hogy van egy hétzenés házad, egy-két minden igényt kielégítő autód, fancy ruháid, csodásakat eszel és van sok megtakarításod. ami ezen felül van, az szerintem a felesleges pénzszórás kategória.
    nekem az egész lakásom az ikeából van berendezve, ami egy full kommersz cucc, de nem látom, hogy mitől lenne jobb az életminőségem, ha ugyanezt a minőséget vagy mondjuk picit jobbat (5év alatt eddig semmi nem pusztult meg/nem lakódott le) 4-5x ennyiért veszem meg más branddel. inkább akkor ugyanabból a pénzből ötévente totál újra berendezem a lakást és a régi bútort odaadom a rászorulóknak. lehet, hogy idővel megváltoztatja a pénz az embert, vagy legalábbis az értékrendjét, el tudnék verni én is nagyon-nagyon sok pénzt egy áloméletre, de ez a nagyságrend már tényleg ép ésszel felfoghatatlan. mármint hogy egy autóért 9 milliárdot.

Új hozzászólás Aktív témák