Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz aAron_ #14266 üzenetére

    eszement ötletre:

    targonca akkumulátor + éjszakai/vezérelt áramról visszatöltés == 50% áramdíj + akku amortizáció/töltő/stb

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #14562 üzenetére

    middle össze-vissza fizetésére (azonos teljesítmény mellett) nagy valószínűséggel az a magyarázat, hogy nem PPLNS módon osztja el a bevételt, hanem minden egyes blockot külön-külön feloszt ÉS a szerverek külön életet élnek (más coint bányásznak, más az átlagos bevétel is)

    teljesítménytől függően egy lassú miner összehoz 1-1 sharet mondjuk minden 50. blockra => ha épp mákos, akkor többnyire a jól fizető blockoknál/coinoknál talál megfelelő hasht (jó bevétele lesz) // ha meg nincs mákja, akkor sír

    +egy lapáttal rátesz erre az is, ha épp az árpumpálás előtti betárazásból marad ki
    (mondhatni rendszeresen eltalálta h2o, hogy miből kell visszatartani pár napig)

    // (nagyon) hosszú távon persze kiegyenlítőd(né)nek a bevételek, csak azt általában senki sem nézi + ha össze vissza bányászik middlen valaki (főleg úgy, hogy húúú tegnap jó bevétel volt, akkor ma oda megyek), akkor ne lepődjön meg, ha nem pont úgy alakulnak a bevételei ahogyan szeretné

    véletlenül sem akarom védeni h2o-t, mert jelenleg jogos a felháborodás
    nem figyelt eléggé az oldalra + valóban szükség lenne az összes szervert átfogó PPLNS felosztásra ..stb

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Tocso76 #14631 üzenetére

    jó biznisz a premine, ha foglalkozik a dev annyit a coinnal, hogy valami váltóra kerüljön
    dump, aztán néhány millával gazdagabban újabb és újabb scamcoin indítása

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #14650 üzenetére

    levezetnéd, hogy miért ér szerinted annyit az AUR?
    tényleg kiváncsi vagyok rá

    0.1 AUR/BTC árfolyammal számolva:
    50% premine = 10.500.000 coin => 1.050.000 BTC (~150 milliárd forint @ $650/BTC)

    ennek jelentős részét március 25-ét követő 1-2 napon belül eladják ártól függetlenül!
    ha ajándékba kapnál egy olyan "játékpénzt", aminek az értéke egyáltalán nem garantált (+fogalmad sincs róla hogyan működik), akkor milyen összegért lennél hajlandó megválni tőle?
    31,8 * 0.1 => 3,18 BTC => ~450.000 Ft-ért? (rengetegen eladják)
    ennek a feléért? (ajándék pénz, tegnap még kétszer ennyit ért, gyorsan megszabadulok tőle)
    tizedéért? (szokásos panic sell-re lehet számítani => bármennyiért eladnák, csak legyen valami kézzel fogható pénzük belőle)

    szóval én arra számítok, hogy kb azonnal lenullázódik március 25-e után az értéke (és ott is marad egészen addig, amíg az ajándékba kapott coinok legnagyobb részét el nem passzolják)
    ha ezt a szakaszt valamilyen csodával határos módon túléli, akkor tényleg bármi megtörténhet (csak én nem érzem úgy, hogy a rizikó arányban állna a lehetséges haszonnal)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Zlcsi #14726 üzenetére

    A Giga 280X-ből több sorozat van
    Az utolsó 2 közül az F70-es biosszal lévő a jobb széria, Hynix ramokkal => ez a coreval egyenes arányban gyorsul 1080/1500-on stabilan hozza a 750kH/s-t 1.05 vddc-vel (4-es rig 975W => 3 MH/s)
    Az eggyel régebbi F60-as biosszal lévő már szívás, Elpida ramos => előttem már leírták, hogy az 1049/1500 core/mem beállítást szereti == 720-730 kH/s-t hoz, de több fesz kell a stabil üzemhez (26 fokos szobában 100-as venti mellett 68-75 fokosak)

    Az Asus DCII-es turbó és sima verzió és a Sapphire Vapor-X is a coreval egyenes arányban gyorsul/lassul (750kHs @ 1080/1500)

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Geller72 #14769 üzenetére

    Ha már olcsósítunk, akkor 2db FSP Raider 750W (80+ silver, single rail 60A@12V) ~45k a 2db együtt.
    4 kártyához tökéletes + bányászat végén könnyen el lehet őket majd adni

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz t72killer #14776 üzenetére

    4db 280X-es RIG 975W-ot kér konnektorból (vddc piszkálás nélkül ~1200-at)
    Az FSP Raider 750 Silver darabja (60A*12V) 720W-ot tud leadni => ~840-et kérne a konnektorból, ha 100%-ra terhelném a 12V-os ágat

    975 / (840*2) = 58%-os terheltség, szóval bátran rábízom 24/7
    1200 / (840*2) = 72% => még itt se aggódnék

    windóz alatt c:\users\USERNÉV\AppData\Roaming\COINNÉV mappában vannak az adatok lementve, tehát ezt kell megmentened
    egyébként bármelyik qt vagy démon indítható a "-datadir=MENTÉSHELYE" paranccsal és akkor fixen tudod tárolni/használni egy másik meghajtón

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #14813 üzenetére

    A teljes gép árával számolsz?

    Az alap + proc + mem + 1-2 táp + hdd/pendrive + riserek + valami ház vagy tartószerkezet 110k+ alsó hangon (minőségibb tápokkal már 150k+)

    Hiába jobb a 270X kártyák ár/teljesítmény aránya, ha a teljes gép ár/teljesítményben már rosszabbul jön ki.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz kicsiii #14855 üzenetére

    tudomásom szerint 32A-ig ingyenesen kérhető a csere/bővítés (feltéve, hogy megfelelő az épület elektromos hálózata!), csak felette kell a ~4k/A árat megfizetni.

    ha a lakáson belül túl kicsi a bizti (pl. 10A/ág), akkor azt könnyen lecserél(tet)heted
    csak ne égjen le a vezeték a falban :P

    Mesterlovesz:
    milyen áron és teljesítménnyel számolod a kártyákat?
    nekem valahogy a 280X jön ki mindig nyerőre

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz deadwing #14914 üzenetére

    Több kártyán (ref 5970, asus 280x dc2) halt meg 8 órán belül a ventillátor nálam, amikor közvetlenül a kártyák mellé (<10cm) raktam 12/14cm-es ventillátorokat a jobb szellőzés miatt. (~20 centiről hetekig mentek gond nélkül)

    Az Asus pontosan ugyanazt a jelenséget produkálja amit leírsz. Az a venti ami közvetlenül kapta az áldást oldalról mintha fél centinként megszorulna, akad, morog, ugrál, míg a távolabbi tünetmentes.
    Zsír új kártya volt, ~2 hetet ment 4. kártyaként 1 rigben, de mindig +10 fokos volt a többi kártya miatt, ezért hozzávágtam a +hűtést. Csak 70 fokos volt alapból is, szóval nem a meleg végzett vele, de van/volt egy marék elfekvő 12/14-es ventim, szóval egyre többet egyre közelebb pakoltam a rigekhez.

    5970 esetében => ebay, új ventik.
    Asus-ból kivettem a rossz ventit => esélyét nem láttam, hogy olajozni/zsírozni lehessen, szóval néhány ima, kedves szó, simogatás :D és visszaraktam. Díszborítást eldobtam mert kb csak akadályozza a légáramot, aztán most akadva, kicsit ugrálva de még megy. Ha végleg megadja magát, akkor szintén ebay.

    Szerintem amíg megy / elégségesen hűt, addig ne gariztass. Nem tudom hova viszed, de hetekig-hónapokig maradhatsz kártya nélkül.

    +1:
    én pl belváros közepén tartom a gépeket nyitott ablaknál, de olyan szmog van, hogy napi 1 mm korom rakódik le.. a ventik meg mégtöbbet összegyűjtenek.. gondolom nem pont ilyen körülmények közé tervezték őket. (gépházon belül többnyire kapnának 1 porfogót, de a rigeket nehéz lenne becsomagolni)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz kicsiii #14989 üzenetére

    jól hájpolták, meg jó elgondolás lenne

    a nagyobb probléma, hogy:
    "profitability based on CoinWarz.com data"

    érthetetlen miért hagyatkoznak egy másik oldal adataira (amik rendszerint hibásak / nem frissek), amikor 100% pontos, valósidejű adatokat tudnának kinyerni az aktuálisan futó démonokból elhanyagolható (0-1%) erőforrás felhasználásával.

    aztán..
    kevés coin fut (jelenleg 24)
    + a meghívásos rendszer miatt (+mert rossz a prof calc :D) kicsi a létszám/hash (0-35MH/s között mozog jelenleg 1-1 coin pool hash értéke == solomine kategória)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz t72killer #15008 üzenetére

    "sokára" lesz még az, hogy a profit nem fedezi az áramdíjat

    nem tipp:
    280X kártyákat brutál downclocknak lehet alávetni => ~570 kH/s-t produkálnak 150 watt fogyasztás mellett!
    => 3.8 kH/s wattonként => $600/BTC és 210Ft/USD eladási áron 0,002 BTC/nap/MHs felett még profitálnak

    említette más is, hogy van ahol fele ennyibe kerül az áram => ott maradnak majd legtovább életben a bányászok (ráadásul minimális kockázattal tudnak befektetni újabb és újabb gépekbe még most is)

    aztán jönnek majd az újabb kártyák, ASIC-ok jobb teljesítmény/fogyasztás aránnyal
    reménykedünk a magasabb árfolyamokban is
    ...stb

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz GIJoe #15089 üzenetére

    extrák => beállítások => biztonság: véletlen jelszót letiltod és beállítasz egy személyeset

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz kicsiii #15105 üzenetére

    vardiffes pooloknál célszerűbb külön workereket beállítani => mindegyik gép a sebességének megfelelő diffel dolgozhat

    de mehetnek 1-be is, ha lusta vagy külön workereket állítani => több rejectre számíthatsz
    (nagyon kicsi diffel rendelkező coinnál azért nem árt a külön worker/gép)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    itt => [link] <= "csak" 1450 font a 10db kábelekkel, tápokkal (~568.400 Ft + posta)
    (1300 font, ha csak a masinák kellenek)

    A 10 gép 3,5 MH/s-el hasít only LTC módban 70 Wattos összfogyasztás mellett (~4MH/s-ig lehet túlhajtani)
    Áramdíj: 67,2 Ft/nap => $600 BTC & 210 Ft/USD árfolyamon 0,00015238 BTC/nap/MHs felett még termel

    A kérdés csak az, hogy behozza-e a saját árát mielőtt a bevétel lecsökken erre a szintre!

    válasz :D :
    kütyü => ~4,52 BTC
    áram => ~0,00054 BTC / nap

    math: 4,52 / ((0,006*3,5)-0,00054) => 221
    tehát 0,006 BTC/nap/MHs átlagbevétel mellett 221 nap után térülne meg a befektetés
    a 0,006-os átlagbevételnek stabilan 0% esélye van, szerintem 1 (de max 2) hónap múlva már 0,003-nak is örülhetünk => még az 1-1,5 éven belüli ROI is álom marad

    == a BTC árfolyamának drasztikus növekedése nélkül esélytelennek látom a Gridseedek megtérülését

    szerk:
    persze én is kihagytam a számításból azt, hogy dual módban BTC-t is képes bányászni ~3 MH/s scrypt bányászat mellett

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #15145 üzenetére

    Ez mind szép és jó ;] csak azt felejted el, hogy az amit néhány MH/s-el össze lehet okoskodni, az nem megoldható nagyban

    Összedobunk neked néhány száz MH/s teljesítményt és a kikiáltott ~100e Ft/hó/MH eredményed egyből a töredékére csökken.
    Komolyan összedobjuk neked. 50% pool fee mellett is!

    De lefutotta ezt a kört már minden multipool :)

    Az induló coinokra GH-ek támadnak
    Egyre kevesebb "jumper" mentes coin van
    ..stb

    Tisztában vagyok vele (meg szerintem mindenki más is), hogy odafigyeléssel több hasznot lehet szerezni, mint egy multipool használatával, csak azt az extra időt nem engedheti meg magának mindenki.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #15232 üzenetére

    a töménytelen mennyiségű fikázás miatt lépett le h2o bitcointalkról

    minden egyes alkalommal, amikor megállt valamelyik váltón 1 wallet => "eltűnt" az unex => lett 10 oldalnyi anyázás, hogy már megint mennyit lopott
    1x sem láttam, hogy benyögött volna bárki is egy elnézést, miután helyreállt a rend
    // pár napja itt is sírt miatta valaki

    és ez csak 1 téma azok közül, amiknél jogtalan a felháborodás

    elvárják a teljesítményt.. közben fogalmuk sincs hogyan működik a rendszer
    sírnak, ha 100 BTC unexből csak 70 BTC balance lesz + egyidőben sírnak azon is, hogy halmozódik az unex

    nem 1 ember vezette már le, hogy mennyi idő telik el mire az aktuálisan kibányászott block mature lesz + eljut a váltóra (cryptsy-nél ez nem ritkán fél nap - főleg pump időben :W )
    ha ez alatt az idő alatt túl nagy az áresés, akkor 2 opció van:
    1.) eladni bármi áron => sírás a rossz bevétel miatt
    2.) visszatartani, amíg feljebb megy az ár => sírás a sok unex miatt

    a 2. verzió ráadásul extra rizikót is magában foglal, mert előfordulhat, hogy soha többet nem lesz a kívánt értékű az adott coin

    pl. 42 coin => aki elkezdte bányászni 1600 BTC/42 árfolyamnál, majd visszatartotta, mert nem akarta 1200-on eladni... na az, most eladhatja 55-ért, mert esélytelen, hogy újra 1600+ értéken legyen

    ellenpéldának meg a legutolsó nagy dobása h2o-nak, amikor a DOGE-t tartotta vissza napokig.. ment is a sírás nem kicsit, hogy 2-3x nagyobb már az unex mint a balance.. persze ismét 0 "köszönöm" komment jött miután 3x-os áron adta el és lett 2-3 brutál jó nap
    ...stb

    nah és most Mestertől várjátok el, hogy csodát tegyen :)
    igen, lehet jobban csinálni mint h2o/middle.. lehet több infót megosztani.. jobb share rendszert alkalmazni... többet kommunikálni ...stb
    de azért nem árt tisztában lenni a lehetőségekkel / határokkal

    // hogy egyértelmű legyen => támogatom, drukkolok Mesternek :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #15256 üzenetére

    szimplán az eltűnésének okát írtam le
    ne a mostani helyzetet nézd! (olvass vissza mennyi valódi hiba tűnt fel egyáltalán akkoriban)

    azért kapta akkor a savat, mert nem volt hajlandó kiírni hogy épp mit bányászik, mit raktároz (miből áll az unex), mit mennyiért sikerült eladnia, hogyan jött ki az a végeredmény ...stb
    + a tőle független hibákért (megáll a wallet => a script nem látja a coinokat => eltűnik az unex, amíg újra nem indítják a walletet)

    ha valaki rászán 5 percet a gondolatmenetre (kevesebbet, mint fél oldal anyázást leírni! - nem rád vonatkozik :) ), akkor beláthatná, hogy nem véletlenül titkosak az adatok
    a nem túl nagy piaccal rendelkező coinok esetében brutál negatív hatással lehet az árra, ha publikus a felhalmozott/közeljövőben eladandó coinok mennyisége => panic sell-t nyomnak sokan és a pool már nyomott áron kénytelen eladni vagy várni a soha el nem érkező felemelkedést

    a jelenlegi unex nagy része valószínűleg MOON, 42 és DOGE-ból áll.. idiotizmus lenne eladni őket a jelenlegi árakon (MOON ~1/10-1/20-ad ár, 42 ~1/20, DOGE 1/2 a bányászatkor remélt árhoz képest!)

    rengeteg új coinnál voltam ott startkor és/vagy amikor minimálisra csökkent a diff
    pl TIPS esetében MH-enként kijött az óránkénti! 1000 Ft-os bevétel (persze eltelt 1+ hónap a bányászat és a váltóra kerülés utáni eladás között)
    LOT, FST, GLX ...stb coinok esetében is elég szép zsét lehetett bezsebelni, ha kivárt az ember
    más coinok esetében, meg a végső ár/kereslet kisebb a mai napig is, mint ami az indulás pillanatában volt == ráfizetés

    szóval szummázva => 0 összefüggés volt a fikázás és a hibák között

    jelenleg más a helyzet, megérdemli a szidást, mert bevallottan nem ért a programozáshoz, DB optimalizásálhoz, de nem vesz igénybe rendes külső segítséget
    pedig pl a zsé felosztását 10 perces (de max 1-2 órás) munkával meg lehetne oldani
    a DB optimalizálás (kisebb erőforrásigény => kisebb share diff mehetne) szintén néhány órás munka
    több coin egyidejű bányászata már több napos/hetes munka.. de megoldható

    ezekből egy hozzá nem értőnek csak a MH-enként csökkenő bevétel tűnik fel!
    a kiosztott zsé átlagban megfelelő
    // hetekig nem tudtam valakinek megmagyarázni annó azt, hogy attól hogy az átlag jó még nem biztos, hogy az eloszlás is megfelelő - pl 5,5,5,5,5 és 2,2,5,8,8 átlaga is 5, az elosztás mégsem jó mindenkinek
    a nagy share diff hosszabb távon nincs hatással a bevételre
    ..stb

    ráadásul az ő jövedelme csak és kizárólag a MH-enkénti átlagtól függ (+értelemszerűen a pool összteljesítményétől) => minden más "hiba" számára alapból láthatatlan

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    ez a túl kevés memória problem kártyafüggő?

    nálam a 4x 280X vígan megy összesen 2 GB-al windóz 7 és 8 alatt is (3 MH/s / rig)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #15262 üzenetére

    ha nem jelzed ki a remélt unexet, akkor az egyszeri user csak annyit lát, hogy megy a gépe és nem vagy nem megfelelően nő a bevétele => lelép
    hosszabb távon meg a naponta ugráló átlag lesz megfigyelhető
    (ismerős helyzet => middle :) )

    "a folyamatosan változó hashrate is fura nekem, nem tudom, hogy elosztáskor hogyan lehet így fair alapokat teremteni"
    PPLNS a szó amit keresel (szerintem ez a legigazságosabb felosztási mód ilyen esetben)
    ráböksz egy számra, lehetőleg olyanra amit percben nézve elég időt hagy a leglassabb bányásznak is, hogy 1-1 sharet összehozzon.. megszorzod 2-vel :D vagy 10-el.. figyelve arra, hogy túl nagy se legyen
    az így kapott számot felszorzod a pool átlag share / perc (WU) értékével => ez adja az N számot

    legyen ez az N most pl 1.000.000
    a sok user elkezd bányászni.. önti befelé a sok sharet.. logolod + azt is hogy ez alatt az idő alatt milyen és mennyi coint sikerült bányászni
    amikor eléred az 1.000.000 sharet, akkor zárod a kört => kiszámítod kinek mennyi lé jut
    kezded előről

    ha drasztikusan nő a pool sebessége és 1-1 kör ideje lecsökken néhány percre, akkor növeled az N értékét

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #15277 üzenetére

    teljesen hagymányos multipool => profitorientált emberek akarnak/fognak csatlakozni => áramszámla, gépamortizáció, adó! (esetleg internet és/vagy hosting költség) feletti bevételt várnak el

    az, hogy (kezdetben) egy kisebb, zárt közösség alkotná + előre meghatározott, publikus elven működne nem változtat a lényegen

    a/b/c
    - az emberek többsége nem akarja megérteni hogyan működik.. azért fizet (pool fee), hogy helyette értse valaki
    - azért jön, mert hasznot ígérnek neki
    - a trollokat lehet etetni és tiltani is

    nézeteltérések többnyire abból adódnak, hogy nem értik mi, hogyan működik és ennek hiányában teljesen más az elképzelésük/elvárásuk az embereknek

    pl: ménem kutyát ásol? sokkal jövedelmezőbb!!!4!4!négy!négynégy
    - hátpersze.. 0,001%-os network speedel majd bepróbálkozunk.. hetente lenne is egy block.. ami vagy épp jó rewardot ad.. vagy nem
    - de a kutya jövedelmezőbb !!!444!4!!44

    ..stb

    még mindig nem a pool ellen vagyok :) meg lehet úgy csinálni, hogy legyen egy ~biztos átlagbevétel + az extra rizikóval habostorta vagy könnyes szem

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #15281 üzenetére

    Kedves oleslie, köszönöm, hogy felvilágosítasz arról, mit nem értek (miközben elbeszélsz mellettem).

    Ragozhatod a dolgot akármeddig, egy multipool lényege az, hogy több profitot ígér, mint amit egyetlen coin folyamatos bányászatával lehetne elérni.
    pont

    Az, hogy egy script választja ki az aktuálisan bányászandó coinokat vagy Móricka ül 24/7 a gép előtt már lényegtelen, ahogyan az is, hogy milyen időközönként van a kifizetés.
    Csak és kizárólag az elért átlagprofit számít, semmi más.

    A poolok, coinok működésével tisztában vagyok, ahogy azzal is, hogy a kibányászott coinok akár hosszabb távú visszatartásával (áremelkedés és/vagy újabb váltóra kerülés kivárásával) szeretnétek jobb profitot elérni + a bányászandó coinokat más tényezők alapján kívánjátok rangsorolni. Túlmisztifikálni nem kell az egészet.

    Az általad degradált, buta script "képességei" pedig csak a programozójától és logikai működésének megálmodójától függ. Személy szerint nem tudok olyan tényezőt mondani, aminek lekezelését lehetetlen volna leprogramozni. Egyedül az újabb és újabb coinok alapadatainak rögzítése szorul emberi bevatkozásra (+ a szerverek, walletek, scriptek frissítése, karbantartása ..stb).
    Egy script pedig gyorsabban és pontosabban működik, mint egy ember. Nem alszik/dolgozik egy pump&dump időszak alatt => nem marad le róla, nem percekkel vagy órákkal később veszi észre, ha elszállt az aktuálisan bányászott coin diffje ...stb.
    Ha nincs matematikailag levezethető logikája a bányászatra kijelölt coinoknak, akkor azok kiválasztása szimpla jóslás/megérzés/remény alapján történik.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz kicsiii #15301 üzenetére

    HEX-hez: cryptorush.in

    érdemes mindig megnézni a bitcointalkos announce topikot => ha van váltója egy coinnak, akkor általában az első hozzászólásban le van írva (minden egyéb fontos infóval)

    google => bitcointalk ANN coinnév vagy coinjel :)
    bitcointalk ANN HEX

    //szerk:
    és megelőztek xD

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Cathfaern #15309 üzenetére

    Elolvastad a következő mondatomat is? (egyértelműen nem)

    Egyébként majdnem 100% hatásfokúra lescryptelhető, hogy bitcointalk ..stb oldalak megfelelő topicjában keresse az [ANN] szót. Ha az adott címben még *coin is szerepel, akkor belenéz a leírásba. Ha van release date + szokásos coin adatok (reward, block time, tervezett qt/daemon portok ...stb) közül több is, akkor a legtöbb fontos infót össze tudja szedni + küld egy üzenetet a kedves adminnak, hogy ellenőrizze le mit talált. (Az meg megint más, hogy létezik coin release-re szakosodott oldal, így még könnyebb a "keresés")

    A kereskedés már egy hosszabb téma.

    // Kinek a lelkivilágát bántottam meg, hogy értő olvasás nélkül támadtok?
    // költöi kérdés

    Mester:
    "Pont erre gondoltam én is, hogy az "előre" bányászást nem lehet lemodellezni, mivel nincs előző adat amire ez támaszkodhatna, így nincs mivel dolgoznia az algoritmusnak..."

    Van előző adat, ~150 már elindult, váltóra került coin.
    Mivel ritka, hogy valódi (hasznos) újítást tartalmaz egy újabb altcoin altcoinjának átírt altcoinja, ezért kénytelen vagyok azt mondani, hogy igenis lemodellezhető. Több nagyságrend különbség lesz a min-max érték között és első ránézésre talán még használhatatlannak is tűnik, de mégis behatárolja a mozgásteret.
    Pl. nem fogsz AUR-t bányászni hetekig 0.1-es árfolyam (és ahhoz "tartozó" diff.) mellett visszatartásra, mert reménykedsz abban, hogy 0.2-0.3-ig is felmehet, hanem azonnal eladod amint tudod, mert hájpolt az ár, és véletlenül sem áll arányban a kockázat mértéke a lehetséges nyereséggel.

    Mindig lesznek olyanok, akik belefutnak/beruháznak a jól hájpolt, de extra értéket felmutatni képtelen új coinokba, ezért hasznot lehet húzni belőlük. De ennek az emberi hülyeségnek van határa, így behatárolhatóvá válnak.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #15317 üzenetére

    Veled normális eszmecserét folytatok :)

    Azt mondod, hogy nem tudod egyértelműen megmondani mi alapján döntöd el, hogy szeretnél-e egy új coint bányászni vagy sem.
    Én pedig azt mondom, hogy de :D tudod, max megfogalmazni/levezetni nem.
    Valamilyen elv alapján választasz => pl. mennyi munkát fektettek bele (szép logó, saját weboldal ...stb) => ha 1 bitcointalkos ANN oldalon kívül semmi mást nem hozott össze a "dev", akkor lehúzod a listáról => számodra nem létezik, nem is számolsz vele => scryptnek nem adod meg a coin adatait, így tuti nem fogja bányászni
    A remélt árat is valamilyen elv alapján hozod össze. Ezelőtt azt mondtad kb, hogy szerinted az emberek bizalma határozza meg egy coin értékét. Ezzel egyet is értünk. Annyi különbséggel, hogy én a többi coin múltja alapján más határokat szabok a lehetséges áraknak és egy adott ponton/pillanatban más esélyt látok az ár emelkedésre/süllyedésre => más infók/adatok alapján másképp döntünk, amivel szintén nincs probléma.
    Viszont ebben az esetben is azt mondom, hogy levezethető az a logika ami alapján döntesz. Szerintem meghatározható, hogy egy adott coin esetében milyen általad fontosnak tartott értékig, arányig vagy hajlandó bányászni mielőtt áttérnél egy másikra. Ezért van/lesz benne logika és ez már programozható. (Hiszen te magad is az elérhető, véges számú információk alapján döntesz.)

    Nagyjából ez a programozható / nem programozható a két oldal közötti vita.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz oleslie #15319 üzenetére

    :D eskü nem kötekedésként írom :D

    "Az intuíció (latin: intueri - megnéz, megtekint, megfigyel; szemlél, vizsgál) azon folyamat megnevezése, mely során az információszerzés látszólag nem gondolkodási és következtetési folyamatok során történik.
    A folyamat egy következtetés vagy belátás végeredményét adja anélkül, hogy az ehhez vezető gondolati lépések tudatosulnának."

    Erről beszéltem, hogy van egy meghatározott elve, ami alapján eldönti belevág-e, de ezt az elvet nem tudja logikai lépések sorozatával leírni.

    Pedig össze tudod gyűjteni, hogy pontosan milyen információk állnak rendelkezésedre, azokat hogyan és mi alapján rangsorolod, mi teszi vonzóvá, mi az ami miatt mégis kételkedsz benne ...stb
    Ezek az információk megegyeznek minden coin esetében - változóként! nem tartalmilag/értékben.

    Tényleg kiváncsi vagyok, hogy ki, milyen gondolatmenet alapján jut el oda, hogy egy adott árfolyamon lévő coin esetében jó vagy rossz befektetési lehetőséget lát benne. Piac nélküli coin esetében milyen tényezők befolyásolják, hogy a rendelkezésére álló erőforrásokat a bányászatba fektesse + mi az a pont, ahol azt mondja, neki már nem éri meg ...stb.

    Ha mindenáron oda akarunk eljutni, hogy nem lehet leprogramozni (=nem logikus lépésekből áll), akkor a választás véleményem szerint random rámutatás alapján megy.
    (Pedig nem ez a helyzet, mert szép sorban mindig felvet valamit, hogy ez és ez miatt tartja érdekesnek ...stb)

    Tisztában vagyok azzal, hogy tökéletesen leprogramozni sem lehet, mivel folyamatosan változik a piac viselkedése. Az új információk / elmúlt események alapján időközönként módosításra szorul a választási/eladási elv.
    Pl egyre kevésbé bíznak az emberek az új coinokban, tehát nem vízionálhatok az 500. azonos sémára épülő coin esetében BTC nagyságú piaci részesedést - legalábbis néhány hetes/hónapos időtávval számolva + a valóságnál maradva.
    Megint más a helyzet egy teljesen új felépítésű coin esetében, ami olyan változásokat tartalmaz, amire szükség van, hiányt pótol, biztonságosabb ...stb, de ezeket a coinokat 1 kezemen össze tudom számolni.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Csabipici #16275 üzenetére

    vbe7, atiflash => vddc-ből 10-15% mínusz => max 800 Watt lesz a fogyasztás falból!
    (A 4 kártyás rendszerek esznek 975-1000 Wattot)

    ~1 óra alatt be tudod állítani a 3 kártyát a gyárinál jóval alacsonyabb de még stabil vddc-re.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Aryan #16907 üzenetére

    Rájöttek, hogy a pár nap PoW (utána csak PoS) coinokra ráugranak az emberek. Vásárlási láz van, nehogy lemaradjanak. Az 50. ilyen coin után visszaáll a régi rend.
    Az elmúlt pár napban a WC / AC / IVC / CINNI húzta meg az árat.
    pl tegnap este 0.03! felett járt a CINNI MHs/day
    a WC/AC sokszor súrolta a 0.02-t és még a 40-50GH/s-es network speed mellett is 0.01 felett tartották magukat
    ..stb

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    (#16927) RobRoy666:
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=552233.0

    (#16929) Elbandi:
    Jól számolsz.
    4.2-es diff-nél 2.993.516 TIPS az elméleti átlag.

    // mellékesen jegyzem meg, hogy 300 MH/s-es network speed mellett nem életbiztosítás felügyelet és/vagy autoswitch nélkül bányászni, mert a legkisebb beavatkozástól is elszáll a diff (pl +200 MH/s-el 10 perc után 7-re ugrik)

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Zizi123 #16964 üzenetére

    rosszul látod
    de a megoldás igen egyszerű => eladni kell

    - de ki veszi meg?
    az aki megfelelő információval rendelkezik a megfelelő időben

    rövid példa:
    hájp előtti WC 2-300-as diffel => 400+ MH/s gép bérlés ~0.007-es átlagáron (omg omg 3 BTC/nap)
    a coinok kb 80%-át folyamatosan elpasszolva a bérleti díjon felül még ~10-20% haszon
    a maradék coint pump időszakban eladni => 30 perccel később az eladott coinmennyiséget visszavenni általában 30-50%-al olcsóbban (a maradék zsé extra haszon) => várni a következő pumpra

    // a mit is csinálnak ezek kérdésre lemaradt a válasz, de szerintem fentiekből egyértelmű
    az aki nem ér rá foglalkozni a gépeivel jól jár, mert a multiknál jobb bevételre tud szert tenni
    a megfelelő információval rendelkezők pedig a megfelelő időben a megfelelő mennyiségű számító kapacitáshoz juthatnak

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Zizi123 #16968 üzenetére

    A scrypt.cc-t nem ismerem, 5 mp után nekem úgy tűnik, hogy ők csak saját erőforrást adnak el.

    A leaserig meg egy közvetítő, náluk lehet bérbe adni és venni is a gépeket.
    Ha van egy stabil géped, akkor regisztrálhatsz providerként => beállítod mennyiért, milyen időtartamokra vagy hajlandó bérbe adni a gépedet => ha valakinek szüksége van rá, bérbe veszi. (2 bérlés közötti időszakban pedig a backup poolod megy.)

    Mindhárom oldal profitál => e ööm e bódottá!

    // Jótanács: a magas reputáció többet ér, mint pár % hash ára! Ha egy gép csak átlag 997 kH/s-et produkál, akkor azt nem 1 MH/s sebességen/áron kell kitenni, hanem 975 kH/s-en.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz RobRoy666 #17004 üzenetére

    A 0,5% fee jó lenne, ha a maradék 99,5%-ot meg is kapnák a bányászok.

    Érdemes olvasgatni az utolsó kommenteket:
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=197906.0

    Miért nem léptél be hetek óta bitcointalkra? Miért nem tisztázod, hogy ki, mikor, miért nem lett kifizetve?

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz RobRoy666 #17008 üzenetére

    Az tény, hogy rengeteg kezdő volt, van és lesz is, de ez nem mentség számodra!

    Az általad indított, "hivatalos" topicban vádolnak.
    Egy ilyen esetben, amikor a delikvens azt állítja, nem kapta meg a neki járó fizettséget, véleményem szerint az a minimum, hogy utánajársz a dolognak. Ráadásul egy szimpla TX ID-vel bizonyíthatnád, hogy az összeg elment.

    A szolgáltatás nyújtása nem merül ki annyiban, hogy futtatsz egy opensource kódot! (és várod a milliókat)
    A kommunikáció (+support gyorsasága/hatékonysága) különbözteti meg általában a kihalt és a jól menő poolokat.

    // Az előttem lévő hozzászólásokat nézve látom, nem csak én érzem így ezt.

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz tsui #17012 üzenetére

    használd az alaplapi molexeket
    az összes risert az alaplapot meghajtó táppal hajtsd
    a 2. tápról csak PCI-E 6/8 menjen

    intensity probléma ált. annál a kártyánál van, amin a monitor is van/volt
    win alatt minden megjelenítési extrát kapcsolj ki vagy vegyél minimálisra (aero off, ...stb.)
    energiagazdálkodás off, minden maxon menjen (de a minimum, hogy a pcie-t ne babrálja a win)

    SICK/DEAD kártya ált. energia probléma miatt van
    indítsd egyesével, késleltetve a kártyákat (a ventik felpörgéséből 100%-ra tudni fogod melyik melyik)
    // igen, 6 külön minert indíts
    ha elhal egy kártya, akkor kezdődik a mutatvány előlről, de más sorrendben
    ha ugyanaz a kártya áll le, akkor riserestől vedd ki a gépből, a helyére dugj át egyet másik slotból
    // az elsődleges pcie16-os slotra kötött kártyát ne mozgasd + ezen legyen a monitor, ha van + 1. tápról menjen
    új teszt (kevesebb kártyával)
    ha ismét ugyanaz a slot hal el, akkor tápcsere a kártyánál (másik tápról menjen a pice6/8)
    ...

    ha a kártyák cserélgetése során egyéb furcsaságok adódnak, pl nem ismeri fel a gép valamelyiket vagy feltünően szórakozik, akkor teljes driver törlés és újratelepítés

    jó móka xD

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz lezsi1 #17019 üzenetére

    legalapvetőbb dolog, de hátha kifelejtetted:

    setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
    setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz rzerge #17030 üzenetére

    // cgminer -h

    pl:
    --auto-gpu --gpu-engine 800-1100 --auto-fan --gpu-fan 30-100 --temp-overheat 75

    Eredmény:
    75 fok felett elkezdi csökkenteni a core speedet, de csak a megadott értékig!
    Ha pl. megáll a venti, core szépen lemegy 800-ig, majd szénné ég a kártya, mert tovább nem csökkentheti.

    --temp-cutoff 80
    80 foknál lekapcsolja a kártyát

    1 külső program ezen felül nem árt. Pl. CGWatcher bekapcsolt overheat prot mellett még az intensityt is állítgatja, ha szükség van rá. +számtalan egyéb hasznos dologra is képes.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz rzerge #17033 üzenetére

    cmd => cgminer.exe -h
    aztán végigolvasod a lehetőségeket

    --gpu-memdiff <arg> Set a fixed difference in clock speed between the GPU and memory in auto-gpu mode

    Ezt pl sose próbáltam, de a papírforma szerint ezzel kiváltható a fix --gpu-memclock.
    A temp-target|overheat csak fan/core speedet állít.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz Mesterlovesz #17234 üzenetére

    egy "kis" korrekció:

    nem kell folyamatosan futtatni a tárcát, csak X időnként egy rövid ideig (amíg mintelsz egyet)
    X értéke függ a min és max stake idejétől

    min stake = minimum ennyi ideig mozdulatlannak kell lennie az érmének, hogy esélye legyen a kamatozásra
    max stake = max ennyi nap mozdulatlanságra jár a kamat

    Pl:
    min stake 1, max stake 180

    1.) folyamatosan futó wallet
    a hálózat nagyságától, tagoltságától, az érme block idejétől ...stb függően néhány naponta (vagy hetente) mintelsz egyet => 100% hogy a felhasznált erőforrás értéke (pl áramköltség) nagyobb mint a kapott kamat értéke

    2.) 30-180 naponta megnyitod a walletet néhány órára
    a mintweight magas lesz, mert sokáig ültél az érméken, ezért valószínűleg pár block után sikeresen mintelsz => öröm van meg boldogság, minimális erőforrás felhasználással

    3.) 180+ naponta nyitod csak meg a walletet
    hasonlóan a 2. esethez néhány block után mintelhetsz, viszont a max stake miatt csak 180 nap mozdulatlanságra jár kamat!

    Olyan nincs hogy "el kell adni". Egy adott érme tömeg a kamatozás során "megmozdul", így a min/max számláló lenullázódik, előlről kezdődik => a min staket elérve ismét kamatozhat!

    Fentiekből kiindulva én a 2. esetre teszem a voksomat.
    Egyedül azt érdemes kiszámolni/kitapasztalni, hogy mennyi időnként kell megnyitni a tárcát, hogy a legnagyobb hasznot érhessük el. (Kamatos kamat ;] )

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    Jogosult:
    "... és az így igénybe vett villamos energiával nem folytat jövedelemszerző tevékenységet,"

    Vélelmezem, hogy ha bevallasz bányászatot (bevételt) az évre és gusztustalanul magas a villanyszámlád, akkor nagy eséllyel hátba fognak vágni.

    szerk:
    +forrás :DDD : https://www.mvmnext.hu/egyetemesvaltozasok/gyakorikerdesek-aram
    első 2 bekezdés (ki jogosult.., ki minősül..)

    [ Szerkesztve ]

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

  • nanunanu

    csendes tag

    válasz EQMontoya #81461 üzenetére

    Nem ismerem az összes ide vonatkozó szabályt.
    Vagy "csekély mértékű" megnevezéssel el van intézve 1 sorban, vagy nem is foglalkoztak vele.
    ** 15 évvel ezelőtt pl. SZJA bevallóként emlékeim szerint 30-70%-os arányban kellett elszámolnom a saját lakáson lévő EV székhelyem rezsijét.

    FUD! ;]
    Annyiban talán egyet tudunk érteni, hogy a (közelgő) energiaválság miatt kezdtek módosítgatásokba, illetve várható az átlagnál jelentősen nagyobb fogyasztóknál ellenőrzés.
    Eddig sem volt szabályos rezsicsökkentett áron nagyüzemben bányászni, csak senkit sem érdekelt.

    Egy kis 500 W-os rig mögé még tudok hobbytevékenységet kamuzni. pl: HC gémer lét mellett "videó rendelerésre" :)) használom a gépet. (Ez már önmagában 4380 kWh/év)

    Próbálj meg kimagyarázni egy belvárosi kis garzon, panellakás...stb. esetében jelentősen magasabb fogyasztást.
    Külön kérdezés nélkül "jár" 1 fázis 32A (7+ kW), amivel ~= 64000+ kWh/év fogyasztás is lehetséges.

    Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

Új hozzászólás Aktív témák