Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli986

    tag

    válasz AAntii #45005 üzenetére

    Nem akarom senkinek elvenni a kedvét,de ebben az országban a rendőri intézkedés a nullát közelíti ilyen ügyekben.
    Sajnos volt alkalmam megtapasztalni ezelőtt 2 évvel amikor beidéztek,hogy a szabadidőmben felvegyék a vallomásom egy átveréssel kapcsolatban.
    Én ugyan nem tettem feljelentést,de az elkövető számlájára beérkező utalások alapján megtaláltak engem is.
    A helyi kapitányságon a nyomozó felvett egy jegyzőkönyvet,és megkérdezte akarok e tárgyalásra járni az ország másik végére. Kérem e hogy kártalanítsanak amennyiben arra van lehetőség,ebben az esetben mindenképp tárgyalásra kell járnom.
    Itt jegyezném meg,hogy nem a nyomozó úr munkáját kritizálom,mert korrekten tájékoztatott,a bajom az,hogy ezt nevezzük igazságszolgáltatásnak?
    Ha viszont szeretném látni a pénzem utazzak 400km-re tárgyalásokra,holott a levelezésből és az utalásból ami alapján megtaláltak egyértelmű,hogy át lettem verve.
    De ez még csak a kisebbik gond. A nagyobbik az,hogy ha a csalást elkövető egyén kártalanítani tud mindenkit aki kártérítési igényt nyújtott be szabadon távozhat és még csak egy felfüggesztett büntetést sem kap,ugyanolyan erkölcsi bizonyítványt állítanak ki neki mint aki soha semmilyen törvény ellen nem vétett.
    Feltételezem így fordulhatott elő az,hogy a csaló nevére keresve a jelentsd a csalót topikban 2009-óta folyamatosan ott szerepelt a neve az illetőnek és több bejegyzés szólt arról,hogy eljárás van folyamatban ellene..
    Így sajnos az az elmélet is megdől,hogy feljelentem ha nem is kapom vissza a pénzem mert legalább bezárják a csalót...

Új hozzászólás Aktív témák