Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    Chia plottolás K32 Disk Usage: [link]
    Ebből kiokoskodható, hogy egy 500-as SSD-n elvileg elindítható 2 plottolás is, mert csak a folyamat 50-70%-os állapota között haladja meg a 200 GB-ot a felhasznált terület.
    Azaz el kel tolni az indítást, a számított/letesztelt plottolási idő felével.

    Kipróbáltam nvme SSD-vel... sajnos a két plot számítási ideje nem azonos, és a maximumok kezdenek egymásra tolódni. Betelt lemeznél lassul a folyamat, majd kiakad(hat) a cliens. Mindkét plot elveszhet.
    SATA 512 SSD-vel szerintem eleve belassul 2 plot, de ezt még ki kell teszteljem

    A P3,P4 fázis áthelyezhető másik diskre (2nd temp dir), de ebből a szempontból nincs sok értelme mert a max Disk használat a 2. fázis végén van. Vagyis ekkor foglal 239 GB-*ot a tmp mappában a plottolási folyamat.
    Ha az algoritmus javításával ez lemenne 230 GB alá, akkor simán lehetne 512-es SSD-n kettő plottot számolni kiakadás veszélye nélkül.

    Ha valakinek van ötlete olcsó 50-100 TB tárhely létrehozására kérem ossza meg. Szeriuntem ez az a szint amit el kéne érne hogy esélylegyen hosszabb távon is coint szerezni.

Új hozzászólás Aktív témák